نماینده مجلس: زاهدی وفا برای ادامه کارش احتیاج به اجازه رهبری دارد

به گزارش مجله دور زمین، جبار کوچکی نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی درباره معرفی محمدمهدی زاهدی وفا از سوی دولت به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا به امروز برنامه کاری ایشان را ملاحظه نکرده ایم و رزومه وی را ندیده ایم. البته هفته آینده مجلس بازگشایی و وزیر پیشنهادی برنامه کاری شان را به نمایندگان می دهند و توضیحات شان را در کمیسیون های تخصصی گوش می کنیم.

نماینده مجلس: زاهدی وفا برای ادامه کارش احتیاج به اجازه رهبری دارد

به گزارش ایلنا، این نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام نمود: تا این لحظه مجلس به وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقبالی نشان نداده است آن هم به علت حاشیه های که ایجاد شد و هم این که آقای زاهدی وفا در چندماهی که سرپرست این وزارت خانه بودند ارتباط شان با نمایندگان مجلس قطع بود و ارتباط چندانی نداشت و کار خاصی نتوانست در وزارتخانه انجام دهد و یا اقدام خاصی و برنامه ای ارائه دهد.

وی تاکید نمود: کسی که در معرض معرفی برای امر وزارت در یک وزارت خانه است، تعامل گیری می نماید و برنامه ارائه می دهد به هر حال یک طرحی را ارائه می دهد، اما چنین چیزی از ایشان ندیدیم.

نماینده مردم رشت یادآور شد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک وزارت خانه بزرگ است که امروز این وزارت خانه آسیب دیده و احتیاج یک وزیر بسیار مقتدر، با تجربه و صاحب نفوذ چه در دولت و چه در مجلس برای دفاع از کسانی که با این وزارت خانه در ارتباط هستند، دارد.

وی ادامه داد: انتظارمان این بود فردی مقتدر برای وزارت کار معرفی گردد؛ البته آقای رئیس جمهور اختیار دارند هر فردی را که می خواهند به مجلس معرفی نمایند و مجلس هم این را اختیار دارد که سوابق آن فرد را مورد آنالیز قرار دهد و اگر خواست رأی اعتماد بدهد. نگرانی ما این است که ایشان نتواند رأی اعتماد بگیرد.

کوچکی نژاد درباره این که مدت سرپرست بودن زاهدی وفا رو به اتمام است و مجلس هم در تعطیلات قرار گرفته است آیا وی برای ادامه کارش به عنوان سرپرست احتیاج به اذن و اجازه رهبری دارد، بیان نمود: قطعا احتیاج به اجازه رهبری دارد.

وی ادامه داد: آقای زاهدی وفا تا زمانی که رأی نگرفته، اگر می خواهد سرپرست باشد باید با اجازه رهبری باشد و اگر این چنین نباشد با توجه به ماده قانونی، هیچ چیزی را نمی تواند امضا کند و این کار خلاف است و دستگاه های نظارتی می توانند جلوگیری نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 شهریور 1401 بروزرسانی: 24 شهریور 1401 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2288

به "نماینده مجلس: زاهدی وفا برای ادامه کارش احتیاج به اجازه رهبری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: زاهدی وفا برای ادامه کارش احتیاج به اجازه رهبری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید