اخبار سیاسی

خبرنگاران صندوق بین المللی پول با پرداخت 2.7 میلیارد دلار وام به مصر موافقت کرد

تهران-خبرنگاران-هیأت مدیره صندوق بین المللی پول روز دوشنبه به درخواست مصر برای دریافت 2 میلیارد و 770 میلیون دلار وام برای کمک به دولت قاهره در رفع نیازهای فوری برای مقابله با بیماری کرونا و اصلاح ساختار اقتصادی موافقت کرد.

18 تیر 1399

سوئیس از ایران خواسته مرخصی شهروند زندانی آمریکا را تمدید کند

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه مدعی شد سوئیس به عنوان حافظ منافع این کشور در ایران خواستار تمدید مرخصی شهروند آمریکایی بازداشت شده در ایران شده است.

14 تیر 1399

حضور دوباره بولسونارو در جمع هوادارانش بدون پوشش محافظتی

رئیس جمهور برزیل در واکنش به این امر که کشورش در حال تبدیل شدن به کانونی جدید برای شیوع کرونا است جمله ای عجیب را به زبان آورد.

12 تیر 1399

درخواست یاری نهاد حقوق بشری: شیوع کرونا در زندان های بحرین فاجعه بار خواهد بود

انجمن حقوق بشر بحرین با اعلام اینکه زندانیان سیاسی در بحرین شرایط اسفناکی دارند، هشدار داد شیوع کرونا در سایه بی توجهی مقامات این کشور می تواند فاجعه انسانی رقم بزند.

11 تیر 1399

استفاده از نرم افزار (پل سلامتی) روی موبایل درهند اجباری شد

هند به منظور مقابله با ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در محیط کار، نصب و استفاده از یک برنامه ردیاب موبایل به نام آروگیا سیتو (پل سلامتی) توسط کارمندان و کارگران در تمام اداره های دولتی و خصوصی را اجباری کرد.

10 تیر 1399

درخواست داوطلبان کارشناسی ارشد 99 برای تعویق مجدد کنکور

با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، تعداد زیادی از داوطلبان، تعویق مجدد این آزمون را خواستار شده اند.

10 تیر 1399

رایزنی مشترک ترکیه، آلمان، فرانسه و انگلیس درباره عراق، سوریه و لیبی

طبق بیانیه آنکارا، وزیر خارجه ترکیه در یک رایزنی ویدئو کنفرانسی با همتایان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی درباره کرونا، مسائل منطقه ای شامل سوریه، عراق و لیبی صحبت کردند.

9 تیر 1399

خبرنگاران وزیر بهداشت: بهترین تاریخ را برای آزمون سراسری اعلام می کنیم

تهران- خبرنگاران- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد که بهترین تاریخ ممکن از لحاظ رعایت ایمنی داوطلبان برای برگزاری آزمون های سراسری اعلام می گردد.

8 تیر 1399

لبنان، ادعاهای سعد الحریری علیه دولت دیاب

رئیس جریان المستقبل در واکنش به انتقاد حسان دیاب نخست وزیر لبنان از عملکرد رئیس بانک مرکزی این کشور مدعی شد که دیاب روش انتقامی را در پیش گرفته و دولت وی به زبان نظامی اعلام کودتا کرده است.

7 تیر 1399

انتشار نامه ای جدید از اون به تاریخ امروز

رسانه رسمی کره شمالی امروز (دوشنبه) متن نامه ای از رهبر این کشور خطاب به رئیس جمهوری آفریقای جنوبی را منتشر کرد.

6 تیر 1399

کرونا در اروپا، از پیش بینی ها درباره فراوری واکسن تا به خشونت کشیده شدن اعتراضات در آلمان

خبرهای کرونایی از اروپا نشان می دهد که درباره فراوری واکسن ضد این بیماری تا یک سال آینده ابراز امیدواری شده و اعتراضات ضد محدودیت ها در ایالت زاکسن آلمان هم به خشونت کشیده شده است.

5 تیر 1399

مراکز DIC از بافت فرسوده شیراز به مکان های مناسب منتقل شوند

خبرنگاران: رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز گفت: مدیریت استان به ویژه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی هر چه سریع تر تدبیر لازم را برای انتقال مراکز DIC از مراکز مسکونی بافت فرسوده به نقاط مناسب تر بیندیشند.

3 تیر 1399

خبرنگاران بهترین راهنما برای راهنمایی تحصیلی دانش آموزان مشاوران مدارس هستند

تهران- خبرنگاران- مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: بهترین و امین ترین راهنمایان راهنمایی شغلی و تحصیلی دانش آموزان، مشاوران مدارس هستند.

1 تیر 1399

مصری: تبعیض برای حقوق کارگری برطرف گردد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبعیضی که از نظر بسیاری از کارگران در معین دستمزد کارگران و کارمندان وجود دارد، گفت: تبعیض ها باید برای جامعه کارگری ریشه کن گردد.

31 خرداد 1399

قدرت نظامی در حمایت از بحران ها به اندازه فرهنگ عیاری و پهلوانی موثر نیست

به گزارش خبرنگاران خلقیات نویسی یکی از گونه های ویژه نوشتارهای اجتماعی ایرانیان است که حیاتی طولانی و دست کم همپای گفتار جامعه شناسی علمی (آکادمیک) دارد و هنوز هم به نظر نمی رسد که بتوان از افول آن سخن گفت. صحبت از خلقیات ایرانی در مجموعه متنوعی از متون...

29 خرداد 1399

سرگردانی 22 هزار پناهجو در یونان

اروپا درحالی برای اسکان پناهجویان دچار اختلاف میان اعضایش شده که حضور 22 هزار پناهجو در یونان احتمال اعلام شرایط فوق العاده در این کشور را افزایش داده است.

19 خرداد 1399

ساری: زندگی اقتصادی جامعه آماری بسیاری با مشکل روبرو شده است

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه زندگی اقتصادی جامعه آماری بسیاری با مشکل روبرو شده است گفت: دولت در زمینه فاصله گذاری هوشمند با تامل بیشتری تصمیم بگیرد و مردم هم با دقت بیشتری دستورات ستاد مبارزه با کرونا را به دقت اجرا کنند.

19 خرداد 1399

انتها داستان حریم شخصی پس از همه گیری کرونا

در حالی که میزان شیوع ویروس کرونا روز به روز در نقاط مختلف دنیا بیشتر می گردد، مقامات دولتی در پی آن هستند تا با برداشتن محدودیت های قبلی و ایجاد دسترسی کامل به داده های شخصی برای کارشناسان حوزه درمان، امکان جلوگیری هرچه بیشتر انتشار کرونا را فراهم نمایند.

17 خرداد 1399

ادعای آتن مبنی بر اشغال یک جزیره یونان توسط ترکیه

وزارت دفاع یونان از اشغال یک جزیره کوچک این کشور در امتداد رودخانه مرزی اروس توسط ترکیه سخن گفته و ناتو را در این باره آگاه نموده است.

16 خرداد 1399

بازگشت تماشاگران به استادیوم های ایتالیا تنها در صورت کشف واکسن کرونا

یکی از مقامات دولت ایتالیا آب پاکی را روی دست رسانه ها و فوتبالدوستان این کشور ریخت و شروط سختی را برای بازگشت تماشاگردان به استادیوم ها اظهار داشت.

13 خرداد 1399
تعداد: (292)