علم و تکنولوژی

غشایی که CO2 را از بقیه گازها جدا می کند

دانشمندان غشای جدیدی ابداع کرده اند که گاز کربن دی اکسید را از سایر گازها جدا می کند.

17 تیر 1399

حمله جنسی ملوانان نیروی دریایی انگلیس به یک زن کانادایی

4 عضو نیروی دریایی انگلیس در کانادا به حمله جنسی به یک زن کانادایی متهم شدند.

14 تیر 1399

کپی و پیست به یاری واقعیت افزوده

کپی و پیست بخش لاینفکی از زندگی آنلاین ماست. به صورت روزانه شاید هزار بار از آن استفاده کنیم بدون این که متوجه شویم چنین چیزی چه موهبت بزرگی است. احتمالا بارها با خود فکر نموده اید اگر می توانستیم اشیا واقعی را نیز کپی و پیست کنیم چقدر زندگی ساده تر می...

13 تیر 1399

حوزه صنعت به رغم استفاده از خدمات دانشگاه پیشرفتی ندارد

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه باید همه برنامه های پژوهش و فناوری در سطح کشور به سمت نیاز های بالقوه فعلی کشور هدایت شود، گفت:امروز کسی که از دانشگاه خدمات می گیرد حوزه صنعت است اما متأسفانه پیشرفت نداشته است.

12 تیر 1399

درخواست یاری نهاد حقوق بشری: شیوع کرونا در زندان های بحرین فاجعه بار خواهد بود

انجمن حقوق بشر بحرین با اعلام اینکه زندانیان سیاسی در بحرین شرایط اسفناکی دارند، هشدار داد شیوع کرونا در سایه بی توجهی مقامات این کشور می تواند فاجعه انسانی رقم بزند.

11 تیر 1399

استفاده از نرم افزار (پل سلامتی) روی موبایل درهند اجباری شد

هند به منظور مقابله با ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در محیط کار، نصب و استفاده از یک برنامه ردیاب موبایل به نام آروگیا سیتو (پل سلامتی) توسط کارمندان و کارگران در تمام اداره های دولتی و خصوصی را اجباری کرد.

10 تیر 1399

درخواست داوطلبان کارشناسی ارشد 99 برای تعویق مجدد کنکور

با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، تعداد زیادی از داوطلبان، تعویق مجدد این آزمون را خواستار شده اند.

10 تیر 1399

خبرنگاران عربستان، ممنوعیت اقامه نماز در حرمین شریفین را تمدید کرد

تهران-خبرنگاران- در پی شیوع گسترده کرونا، عربستان سعودی دوشنبه شب از ادامه ممنوعیت اقامه نمازها در مکه مکرمه و مدینه منوره در طول ماه مبارک رمضان اطلاع داد.

8 تیر 1399

پلمب 2 قهوه خانه متخلف در حوالی بازار تهران

رئیس پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی پایتخت، از بازدید مستمر و نظارت دقیق از واحد صنفی عرضه قلیان در محدوده بازار تهران اطلاع داد.

4 تیر 1399

خبرنگاران بهترین راهنما برای راهنمایی تحصیلی دانش آموزان مشاوران مدارس هستند

تهران- خبرنگاران- مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: بهترین و امین ترین راهنمایان راهنمایی شغلی و تحصیلی دانش آموزان، مشاوران مدارس هستند.

1 تیر 1399

همکاری کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت در فراوری ماسک

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت گفت: کارکنان این واحد دانشگاهی در همکاری با یک کارگاه جهادی و خیریه در فراوری ماسک مشارکت دارند.

30 خرداد 1399

قدرت نظامی در حمایت از بحران ها به اندازه فرهنگ عیاری و پهلوانی موثر نیست

به گزارش خبرنگاران خلقیات نویسی یکی از گونه های ویژه نوشتارهای اجتماعی ایرانیان است که حیاتی طولانی و دست کم همپای گفتار جامعه شناسی علمی (آکادمیک) دارد و هنوز هم به نظر نمی رسد که بتوان از افول آن سخن گفت. صحبت از خلقیات ایرانی در مجموعه متنوعی از متون...

29 خرداد 1399

گره کور در قرارداد کارگزاری پرسپولیس، دعوای جدید شکل می گیرد؟

به گزارش خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس هشتم آبان ماه 1398 با عقد قراردادی رسمی، مجوز استفاده از برند این باشگاه را برای درآمدزایی بهینه از آن در اختیار کارگزاری آتیه داده پرداز قرار داد تا بتواند بخشی از مسائل مالی خود را حل و فصل کند.

28 خرداد 1399

تکذیب نشت ویروس کرونا توسط پژوهشگر آزمایشگاه ووهان

یکی از پژوهشگران ارشد انستیتوی ویروس شناسی ووهان چین در واکنش به ادعای مقامات آمریکایی که گفته بودند محتمل است ویروس جدید کرونا در این مرکز بوجود آمده باشد چنین احتمالی را قویا تکذیب کرد.

25 خرداد 1399

برنامه سفر 1 روزه به پاریس

گشت و گزار در پاریسشاید به جرات یکی از معروف ترین شهرهای جهان، پاریس باشد که احتیاج به معرفی زیاد و مقدمه ای پر آب و تاب ندارد. دیگر بر کسی پوشیده نیست که شهر پاریس همچون یک موزه شهری است که از در و دیوارش، گویی آثار تاریخی به نمایش گذاشته شده است. قسمت...

24 خرداد 1399

انتها داستان حریم شخصی پس از همه گیری کرونا

در حالی که میزان شیوع ویروس کرونا روز به روز در نقاط مختلف دنیا بیشتر می گردد، مقامات دولتی در پی آن هستند تا با برداشتن محدودیت های قبلی و ایجاد دسترسی کامل به داده های شخصی برای کارشناسان حوزه درمان، امکان جلوگیری هرچه بیشتر انتشار کرونا را فراهم نمایند.

17 خرداد 1399

پشت پرده ماجرای پوشیدن کیسه زباله از سوی پرستاران آمریکایی

ترامپ و جرد کوشنر در آخرین کنفرانس خبری کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا در آمریکا به ایالت ها انتقاد کردند که چرا از دولت فدرال توقع دارند به بحران ویروس کرونا و تهیه و توزیع تجهیزات محافظت پزشکی در بیمارستان ها پاسخ دهد.

14 خرداد 1399

بهترین بازی های پلی استیشن 4 در سال 2020

اولین بروزرسانی بهترین بازی های کنسول پرطرفدار شرکت سونی در سال 2020 میلادی منتشر شد.

11 خرداد 1399

نحوه حضور کارمندان دانشگاه تهران از فردا، تاکید بر دورکاری

دانشگاه تهران به کارکنان خود تاکید نمود: با توجه به فراهم بودن امکانات لازم برای انجام بعضی از وظایف محوله به صورت دورکاری از این ظرفیت حداکثر استفاده گردد.

10 خرداد 1399

تولید یک داوری خوراکی برای درمان کرونا

محققان دانشگاه کارولینای شمالی داروی جدیدی موسوم به EIDD-2801 تولید کردند که در آزمایشات اولیه روی موش ها آسیب های ریوی ناشی از بیماری Covid-19 را کاهش داده است.

10 خرداد 1399
تعداد: (173)