علم و تکنولوژی

چطور بر استرس امتحان غلبه کنیم؟

باز هم زمان عذاب آور امتحان فرا رسیده است؛ فرقی نمی کند چند بار با ناامیدی در سالن امتحان نشسته و به ساعت خیره شده باشید، امتحان ها ساده تر نمی شوند. بیشتر دانشجوها با این احساس آشنا هستند؛ سر جای تان می نشینید تا امتحان بدهید و احساس می کنید ضربان قلب...

7 آذر 1399

چگونه ایمیل های حذف شده در جیمیل را بازیابی کنیم؟

بسیاری از ما به اشتباه یک ایمیل را از حساب جیمیل خود حذف می کنیم و به دنبال ریکاوری آن می رویم. دراین مطلب بازیابی ایمیل حذف شده در جیمیل را به شما آموزش می دهیم.

6 آذر 1399

اقدامات بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی

رئیس کل بانک مرکزی فرایند کنترل متغیرهای پایه پولی و نقدینگی را تشریح کرد.

26 آبان 1399

عرضه سهام شرکت های دولتی ادامه می یابد

خبرنگاران- درئیس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت از ادامه عرضه سهام شرکت های دولتی خبر داد.

24 آبان 1399

جزئیات تازه از گوشی وان پلاس 8 تی

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسلش گیر، وان پلاس 8 تی دارای یک دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی با تثبیت گر تصویر اپتیکال پیشرفته است. همچنین فلاش ال ای دی دوگانه هم برای این گوشی در نظر گرفته شده است.

21 آبان 1399

تأثیرگذاری اطلاعات کتابخانه ای در پاندومی کووید-19

خبرنگاران، مهردخت وزیرپورکشمیری، پیشکسوت عرصه کتاب داری، عضو سابق هیات امنا و مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی در یادداشتی به تاثیر رونمایی و اجرای سامانه های حافظه ملی ایرانیان و سنا بر فرایند دسترسی آسان پژوهشگران و مراجعه کنندگان به اطلاعات...

20 آبان 1399

هر وقت مسئولان فوتبال می گویند نگران نباشید بیشتر می ترسیم!، باید مستندات ارائه کنیم تا آل کثیر بخشیده شود

پیشکسوت پرسپولیس گفت: اگر آل کثیر ناخواسته حرکتی را انجام داده که معنی نژادپرستی داشت، ما نباید با علم به این موضوع، آن را در فضای مجازی گسترش دهیم بلکه با ارائه مستندات از او دفاع کنیم.

18 آبان 1399

استفاده از تخصص های میان رشته ای در شهرسازی و معماری، ایده های تحقیقاتی به خدمات تجاری تبدیل می گردد

رئیس مرکز تحقیقات افق های نوین در معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد توسعه کاربرد فناوری های نوین اطلاعاتی و استفاده از تخصص های میان رشته ای در حوزه شهرسازی و معماری را از رسالت های این مرکز برشمرد.

12 آبان 1399

راهنمای جامع آشنایی با طراحی سایت به وسیله وردپرس

حتما شما نیز نام وردپرس را بسیار شنیده اید و می دانید که به یاری آن می توانید سایت خود را طراحی نموده و سئو سایت خود را بهبود دهید. آیا طراحی سایت با وردپرس مناسب کسب وکار شما نیز می باشد؟ اگر این سوال شما نیز هست پس حتما این مقاله را بخوانید. ...

11 آبان 1399

چالش های موجود در صنعت فرش دستباف ایرانی و اصالت طراحی

نشست آنالیز برنامه علمی فرش توسط کمیته ارزیابی و نظارت دبیرخانه پایش آزاد به صورت برخط برگزار گردید.

3 آبان 1399

استان پرنس ادوارد ایسلند کانادا

جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island) کوچکترین استان کانادا است که بسیار زیبا و تحریک کننده است ،مکانی است که بهترین های دنیا در نوک انگشتان شماست. ، دانشگاه های این استان بسیار مقرون به صرفه ، ایمن ، فرهنگی ، پر جنب و جوش و پرتحرک و تاریخی است و شما میتوانید...

2 آبان 1399

متهم کردن دولت فعلی پاک کردن صورت مسأله است

مرکز آمار ایران اعلام نموده که در فصل بهار 1399 رشد محصول ناخالص ملی با احتساب نفت منفی 3,5 درصد و بدون نفت منفی 1.7 درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل بوده است. همین گزارش افزوده است که رشته فعالیت های گروه کشاورزی 0,1، گروه صنایع و معادن 4.4 - و گروه خدمات 3.5- درصد...

28 مهر 1399

آنچه که درباره گوشی های وان پلاس 8T و 8T پرو می دانیم

در سال 2020 گوشی های اندرویدی بسیار زیادی راهی بازار شدند و در حالی که حدودا 4 ماه به سرانجام این سال زمان باقی مانده، هنوز هم محصولات مورد انتظار متعددی وجود دارند که باید معرفی شوند. سری وان پلاس 8T و 8T پرو نیز یکی از همین محصولات هستند که احتمالا با قابلیت...

25 مهر 1399

رشد نقدینگی در ایران کار آمریکا نیست

خبرنگاران : یک اقتصاددان با نقد بیانیه آدینه شب رییس کل بانک مرکزی به او پیشنهاد کرد در بیانیه های خود به جای تمرکز بر ادبیات غیر مالی به اصول مالی توجه داشته باشد.

23 مهر 1399

با میکروروبات حشره ای آشنا شوید

روبات ها انواع و اقسام مختلفی دارند و روبات های میکروسکوپی یا بسیار کوچک از محبوبیتی ویژه تر برخوردارند. این نوع روبات ها اغلب با اهداف علمی مورد استفاده قرار می گیرند و میکرو روبات حشره ای روبیتل یکی از همین نوع روبات ها است.

22 مهر 1399

ساماندهی فرآیند پذیرش دانشجو در پژوهشگاه ها لازم است ، ابلاغ آیین نامه جذب محققان پسادکتری تا خاتمه شهریورماه

دبیر شورای عالی عتف گفت: در دهمین نشست مجمع پژوهشگاه های ملی مقرر شد آیین نامه جذب محققان پسادکتری در پژوهشگاه ها تا انتها شهریور نهایی و توسط وزارت علوم ابلاغ گردد.

19 مهر 1399

واکسن هندی کرونا همه را غافلگیر کرد

در روز هایی که فراوری واکسن کرونا و زمان رسیدن آن به همه کشور های دنیا، داغ ترین اخبار و بحث های مردم دنیا است، اما موفقیت آمیز بودن واکسن هندی کرونا و فراوری انبوه و عرضه آن در سراسر دنیا خبری است که در چند روز گذشته همه را غافلگیر نموده است.

13 مهر 1399

به رخ کشیدن شکوه دماوند

در سرای محله امجدیه گروهی فعالیت می نمایند که در واقع یک آژانس مسافرتی هستند.

8 مهر 1399

قیمت انواع گوشی موبایل، امروز 11 مرداد 99

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار، مورخ 11 مرداد را مشاهده می کنید.

2 مهر 1399

تفاهم نامه همکاری بین مرکز رشد نیشابور و دانشگاه حکیم سبزواری منعقد شد

تفاهم نامه همکاری بین مرکز رشد فناوری نیشابور و مرکز رشد فناوری دانشگاه حکیم سبزواری با هدف ارتباط منظم و سازمان یافته در توسعه همکاری های علمی متقابل منعقد شد.

31 شهریور 1399
تعداد: (215)