ذخیره 1200 نمونه خون بند ناف در بانک خون جهاد دانشگاهی لرستان

به گزارش مجله دور زمین، خبرنگاران/لرستان مسئول نمایندگی بانک خون بندناف رویان جهاد دانشگاهی لرستان گفت: دفتر نمایندگی بانک خون بندناف رویان جهاد دانشگاهی لرستان با توجه به احتیاج هم استانی ها تا به امروز توانسته حدود 1200 نمونه خون بندناف نوزادان را ذخیره کند.

ذخیره 1200 نمونه خون بند ناف در بانک خون جهاد دانشگاهی لرستان

زهرا صالحی نژاد، به مناسبت روز جهانی خون بندباف، در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: دفتر نمایندگی بانک خون بندناف رویان جهاد دانشگاهی لرستان با توجه به احتیاج هم استانی ها مدت 11 سال است که فعالیت خود را شروع نموده و در این مدت توانسته حدود 1200 نمونه بندناف نوزادان را ذخیره کند، بعلاوه جهت رفاه حال هم استانی ها با آموزش خون گیر بومی این خدمات را در شهرستان های استان نیز فراهم نموده است.

وی ادامه داد: خون بندناف خونی است که در زمان زایمان به عنوان یک زباله بیولوژیک دور ریخته می گردد در صورتی که این خون حاوی سلول های بنیادی فراوانی است که توانایی تمایز و تکثیر بالایی دارند به طوری که با جایگزینی این سلول ها در بافت. های آسیب دیده می توان به بهبود و درمان بافت آسیب دیده کمک کرد.

صالحی نژاد اضافه نمود: با استفاده از این سلول ها پتانسیل درمان بیش از 100 نوع بیماری ازجمله انواع سرطان خون، تالاسمی، فلج مغزی، کم خونی های ژنتیکی و بیماری های نقص سیستم ایمنی و... وجود دارد.

مسئول نمایندگی بانک خون بندناف رویان جهاددانشگاهی لرستان، بیان کرد: باتوجه به عدم اطلاع بسکمک از هم استانی ها از این دستاورد علمی از جامعه پزشکی خصوصاً پزشکان زنان و زایمان و مراکز درمانی این انتظار را داریم در زمینه معرفی این خدمت پزشکی به هم استانی ها ما را کمک نمایند.

وی اضافه نمود: خانواده ها می توانند از این فرصت که تنها یکبار و در زمان زایمان وجود دارد جهت ثبت نام یک ماه قبل از زایمان به دفتر نمایندگی بانک خون بندناف جهاد دانشگاهی لرستان واقع در کوی جهادگران مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2049

به "ذخیره 1200 نمونه خون بند ناف در بانک خون جهاد دانشگاهی لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخیره 1200 نمونه خون بند ناف در بانک خون جهاد دانشگاهی لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید