اخبار اقتصادی

اگر افغانستان سقوط کند...

دجومارت اوتوربایف* نخست وزیر اسبق قرقیزستان (2015-2014)، در گزارشی برای پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت، به تبعات اوج گیری قابل توجه قدرت طالبان در افغانستان برای منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه پرداخته و به طور خاص پیشروی های اخیر طالبان در افغانستان را موجدِ...

5 مرداد 1400

ویزای کانادا: مهاجرت به کانادا به وسیله پرستار خانگی

شاید تا به حال عبارت مهاجرت کاری به کانادا به وسیله پرستار خانگی را شنیده باشید و یا اینکه حتی در بین دوستان و اقوام دیده باشید که خانواده ای بدون داشتن هیچگونه سرمایه و یا مدرک تحصیلی به راحتی بعد از دو سال اقامت دائم کانادا را اخذ نموده و شهروند کانادایی...

2 مرداد 1400

واکنش سازمان ملی استاندارد به اظهارات آصفری درباره ذرت آلوده

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران در رابطه با اظهارات محمد حسن آصفری، نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی درباره ذرت و کنجاله آلوده واکنش نشان داد.

1 مرداد 1400

وزارت امور خارجه از شیوع کرونا تا خرید و واردات واکسن

تهران (پانا) - دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رشته توئیتی اقدامات اجرا شده به وسیله وزارت خارجه پس از شیوع ویروس کرونا و رایزنی ها و کوشش های اجرا شده برای خرید و واردات واکسن کرونا را تشریح کرد.

27 تیر 1400

خرید و فروش عمده کالاها را با زودل تجربه کن

نیما رحیمی طهرانی، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت پارسیان کسب وکار هم محله در رشته مدیریت استراتژیک از دانشگاه پلی تکنیک اوتاگو در نیوزلند فارغ التحصیل شده و تا به امروز تجربه کار در حوزه های مختلف داشته است.

26 تیر 1400

عراق، النجباء: دولت باید مقابل تجاوزات آمریکا موضع قاطع داشته باشد، آتش بسی در کار نیست

جنبش النجباء عراق با انتقاد از مواضع ضعیف دولت این کشور در قبال تجاوزات آمریکایی ها خواستار انجام اقدامات قاطع در این زمینه شد.

23 تیر 1400

آنالیز درخواست تحقیق و تفحص از سازمان استاندارد در دستور کار مجلس

تهران (پانا) - نشست علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی شروع شد و یکی از مهمترین دستورات آن آنالیز تقاضای تصویب تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان ملی استاندارد ایران است.

17 تیر 1400

سرقت میلیاردی از مرد جواهرساز بعد از مرگش

سرقت اموال میلیاردی مرد جواهرساز پس از مرگش، پرونده او را جنایی کرد. پسر این مرد از نامادری و مباشر پدرش به اتهام قتل و سرقت شکایت نموده است.

13 تیر 1400

ابلاغ افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه به شعب تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور دستور اداری به شعب این سازمان در سراسر کشور اجرای مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش مرخصی زایمان از 6 به 9 ماه را ابلاغ کرد.

9 تیر 1400

دولت پاکستان مشاور امنیت ملی افغانستان را تحریم کرد

دولت پاکستان در پی انتقادهای مشاور امنیت ملی افغانستان از نقش منفی این کشور در فرایند صلح دولت کابل و طالبان، تماس های رسمی با حمدالله محب را متوقف کرد.

9 تیر 1400

غیبت مشکوک وزیر نیرو در جلسه بررسی علت قطعی های برق!

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پیامی توییتری نوشت: متأسفانه مسئولان وزارت نیرو صبح امروز به دلایل نامعلوم به جلسه کمیسیون انرژی نیامدند و وزیر نیرو نیز در جلسه این هفته مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور پیدا نکرد.

9 تیر 1400

افزایش ظرفیت سالیانه فراوری انرژی به 50 میلیون آمپر ساعت

تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع از افزایش ظرفیت سالیانه فراوری انرژی از 18 به 50 میلیون آمپر ساعت اطلاع داد.

7 تیر 1400

رمزگشایی از سیاست تازه اردوغان

یک کارشناس مسائل ترکیه معتقد است که انکارا به چند دلیل راهبرد سیاست خارجی خود را تغییر داده است که مهمترین آن بازگشت به کشورهای عربی است.

6 تیر 1400

احتیاج 7000 میلیاردی برای بهسازی محور صعب العبور میناب - بشاگرد

علی رغم همه مسائل و تنگناهای اقتصادی و اعتباری، طی دوسال گذشته، مطالعات و نقشه برداری 490 کیلومتر از مسیرهای ارتباطی روستایی و بیش از 210 کیلومتر خاکبرداری و بازگشایی مسیرهای صعب العبور در محورهای پشتکوه و زیرکوه گافر، رینن عظیم، کاهکن، نیکدشت و غیره...

5 تیر 1400

ماجرای کوچ خارجی ها در ایران

ایسنا/ این خبر پیرامون ماجرای کوچ خارجی ها در ایران برای شما مخاطبان گرامی نگارش شده است.

5 تیر 1400

خطر کوچ سرمایه ایرانی به کشورهای همسایه جدی است

رییس اتاق تبریز گفت: روی آوردن سرمایه گذاران ایرانی به کشورهای همسایه همچون ترکیه، خطری عظیم برای فضای کسب وکار کشور محسوب می گردد.

27 خرداد 1400

پویش هزار امید به کار خود خاتمه داد

جامعه نیکوکاری ابرار در چارچوب پویش هزار امیدبا توجه به همه گیری ویروس کرونا، اقدام به تهیه و توزیع 1000 عدد تبلت برای دانش آموزان و دانشجویان در مناطق کمتر برخوردار کشور نموده است.

27 خرداد 1400

روسیه: هفته آینده احتمالا آخرین دور مذاکرات وین است

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در گفت و گویی با شبکه رادیویی اکو درباره تاریخی که ممکن است مذاکرات احیای توافق هسته ای که در وین جریان دارد، به نتیجه برسد، گفت: در واقع، حدس زدن کار بی حاصلی است. اگر نظر شخصی ام را بخواهید،...

24 خرداد 1400

واریز 41 هزار میلیارد ریال به حساب گندمکاران

شرکت بازرگانی دولتی ایران با از پرداخت 41 هزار میلیارد ریال به حساب گندمکاران در طرح خرید تضمینی گندم اطلاع داد و اعلام نمود: پول کشاورزانی که تا 18 اردیبهشت ماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده و فایل های آن ها به بانک ارسال شده است، پرداخت...

23 خرداد 1400

میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور 65 درصد است

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، در بازه زمانی 15 تا 22 اردیبهشت ماه 65 درصد است.

22 خرداد 1400
تعداد: (514)