5 فیلم ترسناک برتر تاریخ سینما برای تماشا کردن در تنهایی

به گزارش مجله دور زمین، تماشای فیلم ترسناک با دوستان می تواند بسیار جذاب و خوشایند باشد، اما گاهی اوقات بهتر است مقداری تخمه یا دیگر تنقلات برداشت، پتو را دور خود پیچید و به تنهایی به تماشای سریال یا فیلم ترسناک مورد علاقه نشست. در این مطلب با چند فیلم ترسناک برتر آشنا می شوید که بهتر است به تنهایی تماشا کنید.

5 فیلم ترسناک برتر تاریخ سینما برای تماشا کردن در تنهایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، تماشای فیلم ترسناک با دوستان می تواند بسیار جذاب و خوشایند باشد، اما گاهی اوقات بهتر است مقداری تخمه یا دیگر تنقلات برداشت، پتو را دور خود پیچید و به تنهایی به تماشای سریال یا فیلم ترسناک مورد علاقه نشست.

وقتی که با دیگران فیلم ترسناک تماشای می کنید حسی از آرامش و امنیت وجود دارد که حتی ترسناک ترین فیلم های این ژانر را نیز بی اثر می سازد. اگر می خواهید واقعاً ترس را تجربه کنید، مانند ترسی که شما را هنگام خواب دچار پارانویا می نماید، باید فقط خودتان باشید و صفحه تلویزیون. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با چند فیلم ترسناک برتر که بهتر است به تنهایی تماشا کنید آشنا کنیم.

  • Nosferatu

برای اولین فیلم ترسناک این فهرست به سراغ یک عنوان کلاسیک و قدیمی می رویم. فیلم کلاسیک صامت Nosferatu ساخته اف دبلیو مورنائو در سال 1922 یک عنوان ویژه ترسناک است. تمام کسانی که خود را هوادار ژانر ترسناک می دانند باید این فیلم را تماشا نمایند که بسیار ترسناک نیز هست. داستان فیلم تقریباً ساده است: مردی به یک قلعه مرموز می رود و آنجا با مرد مرموزترین روبرو می شود که یک خون آشام است و بدین ترتیب اتفاقات بد شروع می شوند.

در واقع تنها یک دلیل خوب برای تنها تماشا کردن فیلم Nosferatu وجود دارد و آن این است که این فیلم از آن دسته فیلم هایی نیست که بتوانید با دوستان و خانواده نگاه کنید. Nosferatu یک فیلم صامت است و به همین دلیل بهتر است سکوت را رعایت نموده و از آن لذت ببرید (یا بهتر بگوییم به شدت بترسید). هنگامی که این فیلم ترسناک را به تنهایی تماشا کنید و بدون کسی یا چیزی که حواستان را پرت کند به خوبی می توانید در فضای ساکت آن غرق شوید و قابلیت هنری آن را نیز درک کنید.

  • Mandy

چه کسی است که از یک کابوس پر از نورهای نئونی و رنگارنگ بدش بیاید. بعد از کشته شدن همسرش به دست یک فرقه مذهبی به یاری گروهی از موتورسواران سادومازوخیستی، مرد داستان جهت هیجان انگیز و خشونت بار انتقام خود را شروع می نماید. در دستان ناکارآمد، یک فیلم ترسناک هنری می تواند بیش از حد تصنعی جلوه کند، اما این موضوع در خصوص فیلم Mandy صحت ندارد. خشونت فراوان این فیلم به اندازه بازی استادانه و پویای نیکلاس کیج زیباست، مردی که سخت کوشش دارد با غم و اندوه از دست دادن شریک زندگی اش کنار بیاید.

این توازن هنرمندانه بین وحشت پر از خشونت و فلسفه وجودی انسان است که باعث شده تماشای این فیلم به تنهایی جذاب تر باشد. Mandy سعی نمی نماید شما را بترساند، به جای آن کوشش دارد شما را به پرسیدن سوالاتی عظیم از خود وادارد در حالی که همزمان از تماشای یک آشوب و کشتار خوب به سبک قدیمی لذت ببرید.

  • The House Of The Devil

این فیلم یک فیلم ترسناک است که به بهترین شکل ممکن شما را رفته رفته می سوزاند. زنی جوان که در مدتی کوتاه به مقداری پول احتیاج دارد با پیشنهاد پرستاری بچه در یک عمارت مرموز، اما با دستمزد عالی روبرو می شود. اما مشکل چنین پیشنهادی چه می تواند باشد؟

فیلم The House Of The Devil یک فیلم ترسناک بسیار خوب برای کمی ماجراجویی و تجربه ترس است. با ترکیب بی نقص زیبایی شناختی کلاسیک این ژانر و گام بندی استادانه کارگردان، تجربه ای خلق می شود که بسیار رضایت بخش است. مانند بسیاری دیگر از فیلم های این فهرست، The House Of The Devil از آن دسته فیلم هایی است که تماشای آن در تنهایی موثرتر است و دلیل این موضوع به ساختار فیلم باز می شود.

دو بخش ابتدایی فیلم به شدت و به شکل ترسناکی ساکت است و کارگردان از این سکوت به عنوان راهی برای ساخت تنش و پایین آوردن گارد حفاظتی مخاطب استفاده نموده، اما در بیست دقیقه پایانی، شخصیت اصلی فیلم و مخاطب را با انواع ترس ها و کابوس ها بمباران می نماید. برای لذت بردن از این فیلم به صبر احتیاج دارید و در صورت تنها تماشا کردن فیلم امکان بیشتری برای این صبوری وجود دارد.

  • The Evil Dead

فیلم The Evil Dead ساخت سام ریمی یکی از بهترین فیلم های ترسناک تمام دوران است. این فیلم از هر لحاظ بی نقص بوده، اما به دلایل مختلف تماشای آن در کنار دوستان سخت است. همه ما داستان این فیلم را می دانیم: گروهی از دوستان به یک کلبه در جنگل رفته و قبل از آنکه بگویند: چه جای زیبایی!، درهای جهنم به رویشان باز می شود. ساده، اما موثر. این فیلم به شکل بی پایانی ترسناک است و ریمی هیچ ابایی از نشان دادن خشونت مطلق و کوشش برای وحشت وارد کردن به مخاطب نداشته است. شاید فکر کنید این موضوع تماشای فیلم The Evil Dead با دوستان را جذاب سازد، اما این تفکر کاملاً اشتباه است.

حتی با استانداردهای امروزی نیز The Evil Dead به شدت ترسناک و خشن است و هیچ بخشی از فیلم ترسناک تر از سکانس درخت نیست. می دانید کدام سکانس را می گوییم. حتی در تنهایی نیز تماشای این سکانس سخت است، اما همراه با دوستان، این تجربه ای است ک دوست ندارید داشته باشید.

موضوع دیگری که باعث می شود تماشای فیلم ریمی در تنهایی بهتر باشد این است که، چون بعضی از افکت های ویژه این فیلم کمی قدیمی شده اند، دیگر شانس اینکه یکی از همراهانتان ادای باهوش بودن را درآورده و به نقص های جلوه های ویژه فیلم اشاره کند کمتر خواهد بود که بدین ترتیب تجربه تماشای یک فیلم واقعاً ترسناک را از دست نخواهید داد هر چند این تجربه اصلاً خوشایند و لذت بخش نیست.

  • Get Out

شاهکار مدرن جوردن پیل فیلمی ترسناک است که با هر آنچه قبل از آن در این ژانر دیده اید متفاوت خواهد بود. دیدار با والدین نیمه گمشده زندگی تان همواره کمی ترسناک و تجربه ای مبهم است، اما جزئی طبیعی از هر رابطه عاطفی به شمار می آید. اما چیزی که اصلاً طبیعی نیست این است تمام تجربیاتی است که شخصیت اصلی فیلم Get Out در جریان تنها دو روز آخر هفته متحمل می شود و مخاطب نیز این اتفاقات را فراموش نمی نماید. علیرغم موضوع واقعی و شوربختانه همچنان حاکم خود، فیلم Get Out از آن دسته فیلم های ترسناکی است که می توان بارها و بارها آن را تماشا کرد.

به لطف نویسندگی و کارگردانی بجا و دقیق جوردن پیل، این فیلم دارای قدرت و گیرایی خاصی است که تماشای آن را هم لذت بخش و هم تعمق برانگیز می سازد. اگر فیلمی را بتوان سبکبال همانند یک پروانه، اما نیشدار مانند زنبور توصیف کرد بدون شک این توصیف مختص فیلم پیل خواهد بود.

Get Out یک فیلم ترسناک بی نقص است که تماشای آن در هر فضا و حال و هوایی جذاب خواهد بود. دنبال یک فیلم پر از خشونت هستید؟ بخش سوم و پایانی این فیلم احتیاجتان را برآورده خواهد ساخت. می خواهید بعد از تماشای فیلم دچار کابوس و حملات پارانویایی شوید؟ این همان چیزی است که محل غرق شده برای آن ساخته شده است. اگر این فیلم را چند روز یکبار تماشا کنید هم انتخاب بدی ننموده اید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1359

به "5 فیلم ترسناک برتر تاریخ سینما برای تماشا کردن در تنهایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 فیلم ترسناک برتر تاریخ سینما برای تماشا کردن در تنهایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید