حاجی میرزایی: پژوهش یک عنصر اساسی در ارتقای پایداری جمهوری اسلامی است

به گزارش مجله دور زمین، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش با شرکت در آئین تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر و فناوران برگزیده با حضور وزیر علوم، به بیان مطالبی درباره نقش پژوهش در زندگی انسان و جامعه پرداخت.

حاجی میرزایی: پژوهش یک عنصر اساسی در ارتقای پایداری جمهوری اسلامی است

محسن حاجی میرزایی در آیین تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر و فناوران برگزیده گفت: افراد در جامعه یا در حال تلاش برای دستیابی به اهداف هستند و یا در تکاپوی رسیدن به اهداف خود و حل مسایل. حل مسئله یکی از فراوانی ترین کارکردهای زندگی انسان است.

وی افزود: اگر قرار باشد این کارکرد انسانی استمرار پیدا کند مسئولیت این موضوع به عهده نظام یادگیری است تا افراد نقش را به درستی ایفا کنند. پژوهش جز لاینفک زندگی انسانی است وقتی صحبت از پژوهش می شود یعنی فهم دقیق روابط بین پدیده ها، توانمندی مرتب کردن مجهولات و بهره مندی از ظرفیت ها. ما در آموزش و پرورش سنگ نخستین این بنا را می گذاریم و دانش آموزان را در بهترین دوره یادگیری در اختیار داریم.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید براینکه پژوهش، نیاز واقعی هر جامعه ای است و امروز در معیارهای حکمرانی شایسته گفته می شود یک حکمرانی شایسته توانایی حل مسئله را به صورت پایدار دارد گفت: پژوهش این ماموریت را برعهد دارد و جز راهبردی ترین ماموریت هایی است که جامعه آن را دنبال می کند.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه یک فرد در دوران مدرسه بیشترین اثرپذیری و پایدارترین نقش پذیری را دارد که سنگ بنای شخصیت او در این دوره گذاشته می شود گفت: ما بیش از 600 پژوهشسرا در سطح کشور داریم که وقتی دانش آموزان به این حد از توانایی مسلط شدند بهتر می توانند آینده کشور خود را بسازند.

وی اظهار کرد: اگر دانش آموز پژوهشگری داشته باشیم، در آینده دانشجوی توانمند و کسب و کار حرفه ای تری خواهیم داشت و روابط اجتماعی ما بهتر شکل می گیرد که در نهایت توانایی حل مسئله در جامعه افزایش پیدا می کند.

به گفته وزیر آموزش و پرورش مسائلی حل می شوند که درک مشترکی برای حل آن مسئله به وجود بیاید. وی با بیان اینکه اگر این تفاهم در سطح ملی شکل بگیرد توانایی حل مسئله افزایش می یابد گفت: ما به پژوهش به عنوان یک عنصر اساسی در ارتقای پایداری جمهوری اسلامی همچنین یک ابزار راهبردی برای تحقق تمام اهداف و آرمان ها نگاه می کنیم.

در ادامه این برنامه از 3 دانش آموز پژوهشگر تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1517

به "حاجی میرزایی: پژوهش یک عنصر اساسی در ارتقای پایداری جمهوری اسلامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: پژوهش یک عنصر اساسی در ارتقای پایداری جمهوری اسلامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید