آغاز تحولات بزرگ در حوزه اشتغال راور با افتتاح طرح های صنعتی

به گزارش مجله دور زمین، خبرنگاران/کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحولات بزرگی در حوزه اشتغال راور با افتتاح طرح های صنعتی در حال شکل گیری است گفت: بیش از 400 میلیارد تومان سرمایه گذاری در پروژه فولاد راور انجام خواهد شد.

آغاز تحولات بزرگ در حوزه اشتغال راور با افتتاح طرح های صنعتی

محمدرضا پورابراهیمی در بازدید از طرح های توسعه ای فولاد راور گفت: فاز دوم عملیات اجرایی پروژه هایی که در راور شکل گرفته در حوزه فولاد است.

وی پیشرفت کار در بخش میدانی را خوب ارزیابی کرد و افزود: بر اساس برنامه زمانبندی و توافقات اجرا شده در مجموعه پروژه فولاد راور قرار است پروژه 100 هزار تنی فولاد راور که سازه و زیرساخت آن در حال آماده شدن است تا شهریور سال آینده به بهره برداری برسد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی شرح داد: بیش از 400 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این پروژه انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: 250 نفر به صورت مستقیم و سه برابر این میزان به صورت غیر مستقیم در این پروژه به کار گرفته خواهند شد.

پورابراهیمی ادامه داد: با توجه به مجموعه سرمایه گذاری که در این بخش صورت می گیرد تا سال آینده اتفاقات مثبتی برای شهر و شهرستان راور رقم خواهد زد.

وی گفت: همزمان با اقدام در اجرای طرح فولاد راور خوشبختانه موضوع خط سوم آهن اسفنجی نیز که امروز از آن بازدید شد در حال نهایی شدن است و در شهریور سال آینده همزمان با اجرای این پروژه خط سوم آهن اسفنجی به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان نمود: خط دوم آهن اسفنجی راور نیز که امروز عملیات گرمسازی کوره آن آغاز شده ظرف 20 روز آینده عملا تولید 35 هزار تنی آن آغاز خواهد شد که ظرفیت اضافه ای بر خط تولید اول است.

پورابراهیمی شرح داد: در کنار این طرح ها، طرح تولید پودرهای آلیاژی که یکی از نیازهای ماست با پیگیری های اجرا شده کلیات و طرح مطالعاتی این طرح به اتمام رسیده و قرار است ظرف یک ماه آینده پیگیری لازم برای دریافت مجوزهای آن انجام و عملیات اجرایی آن در راور آغاز شود ما مطمئن هستیم اتفاقات خوبی که در این مجتمع بزرگ در حال شکل گرفتن است و آغاز تحولات بزرگی برای اشتغال در راور است.

وی گفت: در حال حاضر نیز حدود 200 نفر به صورت مستقیم در این پروژه مشغول به کار هستند و 50 نفر ظرف یک تا دو هفته آینده به پروژه فعلی اضافه خواهند شد و پیش بینی می شود ظرف یک سال آینده مجموع شاغلین در این حوزه به 500 نفر به صورت مستقیم و هزار و 500 نفر به صورت غیر مستقیم برسد. این اندازه اشتغال بدون اجرای طرح سوم پودرهای آلیاژی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجموع این افتتاح ها رویکرد جدیدی را در تحولات صنعتی منطقه رقم خواهد زد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2017

به "آغاز تحولات بزرگ در حوزه اشتغال راور با افتتاح طرح های صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز تحولات بزرگ در حوزه اشتغال راور با افتتاح طرح های صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید