77.5 درصد رتبه های برتر کنکور امسال از مدارس دولتی هستند

به گزارش مجله دور زمین، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش بار دیگر بر آمار چشمگیر دانش آموزان پیروز مدارس دولتی در کنکور امسال تاکید کرد و گفت 77.5 درصد رتبه های زیر 10 و برتر کنکور امسال از مدارس دولتی هستند.

77.5 درصد رتبه های برتر کنکور امسال از مدارس دولتی هستند

به گزارش ایرنا، یوسف نوری در جریان سفر روز گذشته در جریان سفر دو روزه به استان آذربایجان غربی، با ابراز خرسندی از اینکه 2 دانش آموز از این استان پیروز به کسب رتبه چهار و هشت کنکور سراسری شدند، گفت: 77.5 درصد رتبه های زیر 10 و برتر کنکور سال جاری از مدارس دولتی هستند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص آخرین شرایط مدارس در سال تحصیلی آینده اظهار کرد: در بازگشایی مدارس در ابتدای سال جاری مشاهدات و گزارش هایی رسید که بیانگر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از طرف دانش آموزان بود که این موضوع مهم در کنار آمادگی مدارس، حضوری شدن مدارس در سال تحصیلی پیش روی را قطعی می کند.

وی با اشاره به اینکه چاپ کتاب های درسی نیز در مراحل سرانجامی واقع شده است، ادامه داد: بخش زیادی از کتاب ها توزیع شده و در استان هایی که با مهاجرت اتباع خارجی روبرو ایم برنامه ریزی های خاصی برای توزیع به موقع کتاب اجرا شده است.

نوری با اشاره به رتبه 29 آذربایجان غربی در زمینه سرانه فضای آموزشی در کشور اضافه نمود: شهرستان پیرانشهر با کمترین میزان سرانه لازم به توجه است و در این راستا پروژه هایی که تا سرانجام مهر امکان تمام شدنشان وجود دارد باید سریعا تمام و تحویل آموزش و پرورش شوند.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در زمینه تجهیزات هم اعتبارات خوبی مصوب و تخصیص می یابد که اگر از تمام ظرفیت ها از جمله ظرفیت های خود استان و مصوبات سفر و کمک های خیرین و مشارکت اجتماعی سایر دستگاه ها و نهادها می توان استفاده کرد و گام های خوبی برداشت و استان را با یک جهش خوب به میانگین مطلوب کشوری نزدیک کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 شهریور 1401 بروزرسانی: 11 شهریور 1401 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2280

به "77.5 درصد رتبه های برتر کنکور امسال از مدارس دولتی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "77.5 درصد رتبه های برتر کنکور امسال از مدارس دولتی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید