کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

به گزارش مجله دور زمین، تهران (پانا) - کیفیت هوای پایتخت هم اکنون (22 بهمن ماه) در محدوده قابل قبول است، اما کاهش کیفیت هوا در اواخر وقت دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که صبح امروز (22 بهمن ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از رشد ناپایداری جو و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل است.

حاکمیت جو ناپایدار همراه با افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط مطلوب باقی خواهد ماند. در اواخر وقت نیز افزایش ترافیک شامگاهی باعث می گردد بر غلظت ذرات معلق افزوده گردد که کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت، بااین حال پیش بینی می گردد در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

صبح فردا (23 بهمن ماه) با افزایش تردد خودروها شاهد افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش نسبی کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهیم بود. جو ناپایدار و وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت.

شایان ذکر است با ادامه این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (23 بهمن ماه) برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 105 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 71 است و هوا در محدوده قابل قبول واقع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1676

به "کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید