چگونگی بازگشایی مدارس متوسطه اول و ابتدایی از اول آذرماه

به گزارش مجله دور زمین، تهران (پانا) - سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره فرایند واکسیناسیون دانش آموزان و چگونگی بازگشایی مدارس متوسطه اول و ابتدایی توضیحاتی داد.

چگونگی بازگشایی مدارس متوسطه اول و ابتدایی از اول آذرماه

اعظم گودرزی در گفت وگو با پانا درباره فرایند بازگشایی مدارس ابتدایی اظهار کرد: با توجه به اینکه مجوز بازگشایی مدارس ابتدایی از ستاد ملی مبارزه با کرونا اخذ شده است، بنابراین مدارس ما آماده می شوند که از اول آذرماه میزبان دانش آموزان دوره متوسطه اول و دانش آموزان ابتدایی باشند.

وی با اشاره به اینکه تا 15 آبان ماه 90.19 درصد دانش آموزان 12 تا 18 ساله دز اول واکسن کرونای خود را دریافت نموده اند افزود: 35.29 درصد دانش آموزان دز دوم واکسن خود را زده اند.

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نحوه بازگشایی مدارس ابتدایی ادامه داد: بازگشایی مدارس دوره متوسطه اول و ابتدایی با رعایت پروتکل های بهداشتی که وظیفه دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش است، خواهد بود.

وی به بخش نامه وزارت بهداشت که به مدارس ابلاغ شده است اشاره و بیان نمود: مدارس دوره اول متوسطه و ابتدایی باید فرمت خاصی را برای بازگشایی پر و در سامانه مورد نظر بارگذاری نمایند پس از آن درخواست مدیران مدارس به منطقه اعلام می گردد که با آنالیز های اجرا شده و داشتن شرایط لازم، مدارس مورد نظر با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی خواهند شد.

گودرزی به جزئیات پروتکل های بهداشتی اشاره و بیان نمود: تهویه کلاس های درس باید مناسب باشد، فاصله دانش آموزان از هم باید 1.5 متر باشد و تمام دانش آموزان 12 تا 18 ساله واکسن زده باشند.

وی افزود: رعایت بهداشت فردی برای دانش آموزان ضروری است که در این راستا خانواده ها باید این امر را آموزش دهند. والدین باید به بچه های خود یاد دهند که قبل و بعد از خروج از مدرسه دست های خود را بشورند و با توجه به تعطیل بودن بوفه های مدارس، مواد غذایی بسته بندی شده به آنان دهند تا در فضای باز مدرسه بخورند بعلاوه ضروری است دانش آموزان ماسک اضافی همراه خود داشته باشند تا در مواقع ضروری از آن استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2042

به "چگونگی بازگشایی مدارس متوسطه اول و ابتدایی از اول آذرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی بازگشایی مدارس متوسطه اول و ابتدایی از اول آذرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید