پیش بینی منابع آگاه از تصمیم هفته جاری اوپک پلاس

به گزارش مجله دور زمین، سه منبع آگاه در اوپک پلاس پیش بینی کردند این گروه احتمالا در دیدار روز چهارشنبه سیاست تولید خود را تغییر نمی دهد و به افزایش اندک تولید برنامه ریزی شده ادامه خواهد داد.

پیش بینی منابع آگاه از تصمیم هفته جاری اوپک پلاس

به گزارش خبرنگاران، اوپک و متحدانش چهارشنبه اول سپتامبر برای مذاکره درباره افزایش تولید ماهانه به میزان 400 هزار بشکه در روز در چند ماه آینده دیدار می کنند.

دولت آمریکا از اوپک و متحدانش خواسته است برای مقابله با افزایش قیمتهای بنزین که تهدیدی برای فرایند احیای اقتصاد جهانی است، تولید نفتشان را افزایش دهند. نفت برنت روز دوشنبه 49 سنت افزایش یافت و به 73 دلار و 19 سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت هفته گذشته در آستانه ورود توفند آیدا به خلیج مکزیکوی آمریکا و پیش بینی مختل شدن تولید این منطقه، بیش از 11 درصد رشد کرده بود. نفت آمریکا با 37 سنت افزایش، به 69 دلار و 11 سنت در هر بشکه رسید.

اما منابع آگاه در اوپک پلاس اظهار کردند: افزایش اخیر قیمتهای نفت موقتی و تحت تاثیر اختلال عرضه در مکزیک و طوفان شدیدی است که منطقه گلف کاست را در تعطیلات آخر هفته درنوردیده است.

به گفته یکی از این منابع آگاه، قیمتهای فعلی نفت در حدود 70 دلار مناسب است. اوپک پلاس احتمالا به افزایش ماهانه تولید 400 هزار بشکه در روز ادامه خواهد داد. یک منبع دیگر گفت: به احتمال زیاد افزایش تولید 400 هزار بشکه در روز از سپتامبر اجرا خواهد شد.

محمد عبدالطیف الفارس، وزیر نفت کویت روز یکشنبه به رویترز گفته بود افزایش تولید نفت که ماه گذشته مورد موافقت اعضای اوپک پلاس قرار گرفته بود ممکن است در نشست روز چهارشنبه وزیران این گروه مورد بازبینی قرار گیرد و وزیران درباره ادامه افزایش برنامه ریزی شده تولید یا بازنگری و توقف افزایش تولید با توجه به موج نو شیوع کووید 19 در چین و اقتصادهای شرق آسیا مذاکره می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر نفت کویت بعدا به خبرگزاری دولتی این کشور گفت هر گونه تصمیمی که از طریق وزیران اوپک پلاس گرفته شود، بر مبنای توافق جمعی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1928

به "پیش بینی منابع آگاه از تصمیم هفته جاری اوپک پلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی منابع آگاه از تصمیم هفته جاری اوپک پلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید