پیشنهاد محرومیت مادام العمر برای ملی پوش سنگنوردی ایران!

به گزارش مجله دور زمین، بی احترامی به پرچم جمهوری اسلامی ایران عنوان ویدئویی است که طی روز های گذشته حواشی زیادی را پیرامون فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی ایجاد کرد. موضوع ویدئو مربوط به علی برات زاده ملی پوش سنگنوردی است. این ورزشکار در جریان مسابقات فرانسه رفتاری با پرچم در دستش داشت که برداشت عموم از این رفتار، توهین به پرچم بوده است.

پیشنهاد محرومیت مادام العمر برای ملی پوش سنگنوردی ایران!

به همین علت فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی طی بیانیه ای رسمی، این سنگنورد خود را تا اطلاع ثانوی و زمان تشکیل کمیته انضباطی از حضور در تمام میادین محروم کرد. البته خودِ برات زاده تاکید داشته که نیتی برای بی احترامی به پرچم ایران نداشته و یک سوء تفاهم باعث ایجاد موضوع بزرگ و ناعادلانه شده است.

با این اوصاف، اما فدراسیون کوهنوردی بر تصمیم خود برای محرومیت موقت علی برات زاده تا زمان تشکیل کمیته انضباطی تاکید دارد، حتی رضا زارعی رئیس این فدراسیون اعتقاد دارد که خطای این سنگنورد به قدری بزرگ است که باید محرومیت مادام العمر برای او در نظر گرفته شود!

رضا زارعی گفت: مشکل این است که بسیاری از ورزشکاران ما فاقد سواد اجتماعی هستند. آن ها درک درستی از جامعه ندارند و افق دیدشان مانند یک خط کش پیش رفته است. این بزرگترین معضل در جامعه و به ویژه در میان ورزشکاران است.

وی با اشاره به اظهارات علی برات زاده که در حساب اینستاگرامی او منتشر شده است، تاکید نمود: این سنگنورد کم سن و سال نیست، او بیش از 50 اعزام بین المللی داشته است. اینکه گفته است قصد توهین نداشته است و اقدامش سهوی بوده، فقط یک توجیه به شمار میرود. اصلاً این صحبت قابل پذیرش نیست که ورزشکاری با تجربه زیاد از حضور در میادین بین المللی، پرچم مقدس کشورمان را روی زمین بکشد و بعد بگوید کارش سهوی بوده و نیتی نداشته است.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی با یادآوری اینکه علی برات زاده تا زمان تشکیل کمیته انضباطی و تصمیم گیری نهایی این کمیته از حضور در تمام میادین محروم است، توضیح داد: از نظر من اشتباه علی برات زاده و توهینی که به پرچم کشورمان داشته به قدری بزرگ و نابخشودنی است که باید برای او محرومیت مادم العمر در نظر گرفته شود. با این حال منتظر می مانیم تا ببینیم کمیته انضباطی چه تصمیمی اتحاذ می نماید.

وی با بیان اینکه فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی درخواست خود را برای تشکیل کمیته انضباطی به وزارت ورزش اعلام نموده است، گفت: در تمام فدراسیون ها، جلسات کمیته انضباطی با حضور نمایندگان سه دفتر وزارت ورزش برگزار می شود؛ بنابراین زمان برگزاری نشست را با هماهنگی وزارت ورزش و دفتر امور مشترک فدراسیون ها تعیین می کنیم. علی برات زاده دو سه روز دیگر به کشور بازمی شود و بعد از آن در اولین فرصت کمیته انضباطی تشکیل می شود.

زارعی گفت: برخورد انضباطی با ورزشکاران بر اساس آئین نامه صورت می گیرد. در این آئین نامه برای هر حرکت غیرعرف و ناشایستی، یک قانونی تصویب شده است؛ بنابراین تصمیم گیری نهایی در خصوص علی برات زاده و بی احترامی او به پرچم مقدس ایران هم بر اساس آئین نامه انجام می شود، اما از نظر من او باید مادام العمر محروم شود.

منبع: فرارو
انتشار: 24 تیر 1402 بروزرسانی: 24 تیر 1402 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2420

به "پیشنهاد محرومیت مادام العمر برای ملی پوش سنگنوردی ایران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد محرومیت مادام العمر برای ملی پوش سنگنوردی ایران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید