فروش 90 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان

به گزارش مجله دور زمین، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید نمود: تاکنون شرکتهای دانش بنیان برابر با 90 هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.

فروش 90 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران؛سورنا ستاری در نشست صمیمی رئیس مجلس شورای اسلامی با شرکت های دانش بنیان و مدیران پارک فناوری پردیس، اظهار کرد: علیرغم بعضی کم لطفی ها ما از سوی مجلس شورای اسلامی حمایت شدیم و بودجه خوبی گرفتیم.

وی اضافه کرد: ما باید اکوسیستم داشته باشیم زیرا پول حرف اول را در اقتصاد نمی زند بلکه عامل پنجم یا ششم در پیشرفت محسوب می گردد.

معاون علمی و فناوری با تاکید بر اینکه طی چند سال اخیر برنامه های خوبی برای شرکت های دانش بنیان پیاده سازی شده است، گفت: با حمایت مجلس، قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان به تصویب رسید و شرکت ها بر اساس این قانون فعالیت می نمایند.

وی تاکید نمود: قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان یکی از مترقی ترین قانون ها در حوزه فناوری بوده است.

ستاری با تاکید بر معین اولویت ها در کشور و تامین نیازها به واسطه شرکت های دانش بنیان گفت: شرکت های دانش بنیان به زودی باید بار شرکت های خودرویی، نفتی، پتروشیمی، معدن و … را بر دوش بگیرند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری توضیح داد: در حال حاضر بیش از 40 پارک فناوری در کشور مشغول فعالیت هستند گفت: اکنون ایجاد مراکز نوآوری در کنار دانشگاهها از جمله موضوعاتی است که به آن توجه می گردد.

وی تاکید نمود: در حال حاضر 500 شرکت دانش بنیان در نواحی دانشگاه شریف اکنون مشغول فعالیت هستند.

ستاری با اشاره به فروش شرکت های پارک فناوری پردیس گفت: سال گذشته فروش شرکت های دانش بنیان این پارک برابر با 7 هزار و 500 میلیارد تومان بوده است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر 4 هزار و 400 شرکت دانش بنیان در کشور مشغول فعالیت هستند، گفت: تاکنون این تعداد شرکت برابر 90 هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.

به گفته وی پارک های علمی و فناوری و پارک فناوری پردیس نسل قدیمی از پارک ها به شمار می روند اما اکنون موضوع جدیدی در کشور با عنوان کارخانه های نوآوری مطرح است که توسط بخش خصوصی ایجاد شده اند.

وی با تاکید بر اینکه کارخانه های نوآوری می تواند زایشگاه شرکت های دانش بنیان باشد، گفت: این کارخانه ها در حال حاضر بیش از 3 هزار نفر در حوزه های مختلف را مشغول به کار و فعالیت نموده است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 308

به "فروش 90 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش 90 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید