شبه نظامیان راستگرا، تهدیدی جدی برای رای دهندگان ایالات متحده

به گزارش مجله دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از هافینگتون پست، نتایج تحقیقات موسسه ACLED و همچنین پایگاه میلیشیا واچ (Militia watch) نشان می دهد که گروه­ های شبه نظامی تهدیدی جدی برای رأی دهندگان آمریکایی در ایالت های سرنوشت ­ساز کشور به حساب می آیند.

شبه نظامیان راستگرا، تهدیدی جدی برای رای دهندگان ایالات متحده

بر اساس این گزار، ACLED (پروژه موقعیت یابی درگیری­های مسلح و داده ­های وقایع) یک مرکز غیرانتفاعی است که خشونت در سطح دنیا را رصد می نماید، و پایگاه میلیشیا واچ (Militia watch) نشریه آنلاینی که فعالیت های شبه­ نظامیان در آمریکا را رهگیری می­ کند.

این دو مرجع یادشده در گزارشی مشترک در خصوص گروه­های شبه­ نظامی راست گرا و انتخابات آمریکا، به مواردی از گروگان گیری معطوف به مقامات و دخالت در اعتراضات در سراسر کشور از سوی این گرو­ها اشاره کردند. این گزارش آورده است که بالاترین خطر این گروه ها در زمان انتخابات برای ایالت هایی همچون جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا، ویسکانسین و اورگن است و ایالت­ های همچون کارولینای شمالی، تگزاس، ویرجینیا، کالیفرنیا و نیومکزیکو در درجه بعدی خطرپذیری از سوی این گروه هستند.

بر اساس این گزارش اخیراً یک تغییر آرایش عمده در این گروه ها اتفاق افتاده است؛ بدین ترتیب که این گروه ها که سابقاً و بر اساس سنت، ضد دولت بودند، بسیاری­شان پشت یک نامزد گردهم آمده اند: دونالد ترامپ.

ترامپ از حامیان خود خواسته است تا در مراکز رأی دهی حاضر شوند و نظارت دقیق داشته باشند؛ رهنمودی که احتمالاً برای برانگیختن شبه نظامیان راست گرای افراطی، که خود را سربازان جنگی داخلی می دانند، صورت گرفته است. وقتی طرفداران ترامپ از او خواستند که گروه پسران افتخار، یکی از سه گروهی که گزارش بالا بیشترین خطر را از سوی آنها متصور است، را محکوم کند، او به آنها گفت که از این مواضع دوری و از همدیگر حمایت کنید؛ اظهارنظری که از سوی این گروه نئوفاشیست به عنوان فرمان یک رژه نظامی تلقی شد.

لازم به ذکر است که یکی از اقدامات عمده اخیر این شبه نظامیان در آمریکا کوشش برای ربودن گرچ ویتمر، فرماندار دموکرات ایالت میششیگان، بود که اف بی آی آن را خنثی کرد.

گرچه احتمال فعالیت این گروه ها در بسیاری از ایالات متصور است اما این گزارش می نویسد که فعالیت گروه های شبه ­نظامی در ایالت هایی که ضابطین اجرایی روابط گرم و دوستانه­ ای با آنها دارند، می تواند شدیدتر باشد.

شاهد این مدعا این است که فیلم ضبط­ شده دوربین همراه افسران پلیس کنوشای ویسکانسین در اواخر ماه آگوست و کمی پیش از آن که کایل ریتنهوس، نوجوان 17 ساله، اقدام به شلیک و قتل دو نفر از معترضین به ترامپ در جریان ناآرامی ها بکند، نشان می دهد که آنها به تمجید و تعریف از این گروه ها پرداخته اند.

همچنین گزارشی از مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل که اخیراً منتشر شده، دریافته است که دوسوم از حملات تروریستی داخلی امسال از سوی تندروهای راست گرا صورت گرفته است.

در این شرایط تأمین امنیت مراکز رأی دهی و رأی دهندگان به دغدغه اصلی مقامات ایالتی بدل شده است؛ طوری که جاکلین بنسون، وزیر امور خارجه ایالت میشیگان، اعلام نموده است که حمل اسلحه در فاصله 100 فوتی مراکز رأی دهی در انتخابات سوم نوامبر ممنوع خواهد بود.

این شرایط نشان می دهد که ترامپ، با حمایت افراطی از سوی نومحافظه­ کاران تندرو به ویژه در ایالت­ های جمهوری­خواه و نیز اقدامات خرابکارانه و تروریستی شبه ­نظامیان یادشده، آماده است تا در صورت عدم پیروزی وی اقدام به ایجاد آشوب و هرج و مرج نمایند و آمریکا را تا سرحد جنگ داخلی، نظیر آنچه در نیمه سده نوزدهم روی داد، بکشاند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1426

به "شبه نظامیان راستگرا، تهدیدی جدی برای رای دهندگان ایالات متحده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبه نظامیان راستگرا، تهدیدی جدی برای رای دهندگان ایالات متحده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید