نیکی هیلی: ترامپ جمهوریخواهان آمریکا را مأیوس کرد

به گزارش مجله دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، نیکی هیلی سفیر برگزیده ترامپ در سازمان ملل متحد که پیش تر از این رئیس جمهور پیشین آمریکا به دلیل تحریک معترضان به شورش در کنگره انتقاد نموده بود، در گفتگویی با سازمان خبری پولیتیکو گفت که دونالد ترامپ با اقدام های خود پس از انتخابات نوامبر جمهوریخواهان را ناامید کرد.

نیکی هیلی: ترامپ جمهوریخواهان آمریکا را مأیوس کرد

وی در ادامه این موضع غیرمنتظره خود نسبت به رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت: باید تصدیق کنیم که او ما را ناامید کرد. او راهی را رفت که نباید می رفت و ما نباید از او دنباله روی می کردیم و نباید به حرفهای او گوش می دادیم. و ما نمی توانیم اجازه دهیم که این مسئله بار دیگر اتفاق بیفتد.

با این حال، این سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل با خودداری از زیر سوال بردن عملکرد ترامپ در دوران چهار ساله ریاست جمهوری اش و پیش از انتخابات نوامبر مدعی شد که حزب جمهوری خواه و رئیس جمهور پیشین هرگز نباید بخاطر سیاست هایی که برای آنها جنگید و کارهایی که طی آن چهار سال انجام داد، عذرخواهی کند.

وی همچنین این عقیده که ترامپ فردی خطرناک است، را رد و تأکید کرد که هیچ چیز ترسناکی درباره ترامپ وجود ندارد!

هیلی به این نکته اشاره نمود که وی از روز ششم ژانویه با ترامپ صحبت نکرده است و بار دیگر یأس و نومیدی خود از اظهارات رئیس جمهور پیشین همچون سرقت [آرا] را متوقف کنید را بیان نمود.

لازم به ذکر است، این نقدها نیکی هیلی از ترامپ با موضع پیشین وی به شدت در تعارض است. وی پیش تر در مصاحبه ای در سال 2020 با پولیتیکو از تأیید اینکه ادعاهای ترامپ در خصوص تقلب انتخاباتی می تواند برای کشور خطرناک باشد، امتناع کرد!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1639

به "نیکی هیلی: ترامپ جمهوریخواهان آمریکا را مأیوس کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیکی هیلی: ترامپ جمهوریخواهان آمریکا را مأیوس کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید