سیاست های ترامپ اقتصاددان ها را هم ازدولت آمریکا فراری داد

به گزارش مجله دور زمین، تهران - خبرنگاران - اقتصاددان های دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از پی بردن به تاثیر مخرب تعرفه های اعمال شده و دیگر سیاست های تجاری وی بر کشاورزان آمریکایی، تصمیم به خروج از تیم دولت واشنگتن گرفته اند.

سیاست های ترامپ اقتصاددان ها را هم ازدولت آمریکا فراری داد

به گزارش عصر سه شنبه مجله دور زمین به نقل از تارنمای خبری نشریه هیل، شش اقتصاددان در بخش مطالعات وزارت کشاورزی آمریکا ماه گذشته، در یک روز واحد با دولت ترامپ خداحافظی کردند و قرار است افراد بیشتری نیز کابینه وی را ترک کنند.

اتخاذ تصمیم خروج از کابینه ترامپ پس از آن اتخاذ شد که سرویس مطالعات مالی آمریکا با انتشار نتایج یافته های خود، قانون مالیاتی جدید جمهوریخواهان، مناقشات تجاری ترامپ و دیگر تصمیم های سیاسی وی را دلیلی بر زیان مالی کشاورزان آمریکایی ترسیم کرد.

گزارشی که به تازگی منتشر شد، نشان داد که درآمد کشاورزان در آمریکا از سال 2013 به میزان حدود 50 درصد کاهش یافته است.

همچنین تقریبا نیمی از خانوارهای کشاورز در این کشور با درآمدهای منفی در بخش زراعی دست و پنجه نرم می کنند و برای تامین هزینه ها به کسب درآمدهای غیرزراعی روی آورده اند.

همچنین بخشی از دیگر تمهیدات وزارت کشاورزی آمریکا نیز موجب نارضایتی اقتصاددان های این کشور شده است.

در پی شکست مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین، مذاکره کننده ارشد تجاری ترامپ گفت که کاخ سفید تعرفه بر کالاهای چینی را تا سقف 200 میلیارد دلار افزایش می دهد.

رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد تعرفه های اعمالی بر کالاهای وارداتی از چین را از 10 درصد کنونی به 25 درصد برساند.

به اعتقاد ترامپ، چین با سرقت حق مالکیت معنوی و تبعیض تجاری، شرکت های خارجی و آمریکایی را تحت فشار می گذارد و کالاهای ارزان قیمت را با پرداخت یارانه به کشورهای دیگر صادر می کند.

رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: آمریکا طی سال ها، 600 تا 800 میلیارد دلار در سال در بخش تجارت از دست داده است. ما در تجارت با چین 500 میلیارد دلار ضرر می دهیم. متاسفم، قصد نداریم این روند را بیش از این ادامه دهیم.

شبد**اروپام**9109**1010

منبع: ایرنا
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 275

به "سیاست های ترامپ اقتصاددان ها را هم ازدولت آمریکا فراری داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست های ترامپ اقتصاددان ها را هم ازدولت آمریکا فراری داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید