سهام عدالت شما چقدر می ارزد؟

به گزارش مجله دور زمین، تهران (پانا) - ارزش سبد سهام عدالت در هفته گذشته در مقایسه با هفته سوم مهرماه با افت ارزش روبرو شد که نگرانی هایی را برای افرادی که این سهام را در اختیار دارند، ایجاد نموده است.

سهام عدالت شما چقدر می ارزد؟

به گزارش خبرآنلاین، سهام عدالت این روزها با چالش های جدی روبرو شده است. در حالی که شاخص کل بورس در هفته گذشته رشد داشته است، ارزش سهام عدالت با کاهش ارزش روبرو شده است. این مساله را می توان به بی اعتمادی بازار سرمایه به نمادهای شاخص ساز مربوط دانست.

از دیگر سو، اخبار مختلفی که در خصوص سهام عدالت منتشر می گردد، امید فراوانی به افرادی که هنوز پیروز به دریافت این سهام نشده اند، می دهد. در صورتی که بازار سرمایه بخواهد به فرایند فعلی ادامه دهد، می توان امیدوار بود که ارزش سهام عدالت نیز با رشد همراه باشد.

ارزش سبد سهام عدالت نسبت به روزهای اوج بازار در سال 99، در حال حاضر افت 38 درصدی را تجربه نموده است.

از سهام عدالت چه خبر؟

محمدرضا پور ابراهیمی در رابطه با موضوع جاماندگان سهام عدالت در هفته گذشته گفته است: هم اکنون جمعیت بسیار زیادی از جاماندگان سهام عدالت، تحت پوشش دستگاه های حمایتی از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دارند.

رئیس کمیسیون مالی مجلس از ارسال نامه به رئیس جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت اطلاع داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.

حسین امینی خواه، رئیس هیئت مدیره کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت کشور گفت: سازمان مدیریت و برنامه بودجه کشور در حال آنالیز موضوع و اعلام مشخص تکلیف نهایی طرح جاماندگان سهام عدالت طی یکی دو هفته آینده است. موضوعی که در بحث طرح جاماندگان هم باید مدنظر قرار داده گردد دو میلیون نفری هستند که کارت سهام عدالت در دست دارند و قبلاً به عنوان مشمول دریافت سهام عدالت شناسایی شده، ولی به علت مسائل نرم افزاری در سرور مرکزی دبیرخانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی، اطلاعات آنها حذف شده است. لذا این عزیزان باید در بحث ثبت نام از جاماندگان اولویت داشته باشند.

دانش کاظمی، عضو شورای عالی بورس در خصوص سهام عدالت می گوید: یکی از مهم ترین معضلاتِ بازار، سهام عدالت است و طیف وسیعی را در بر می گیرد. این طیف بیشترین مسائل بازار سرمایه را از آن خودنموده و آنالیز مسائلِ آن ها از جمله مسائل مربوط به شرکت های سرمایه گذاری استانی و آن هایی که روش مستقیم سهام داری را برگزیده اند، باید موردنظر سازمان بورس و شورای عالی باشد.

سهام عدالت شما چقدر می ارزد؟

سهام عدالت در هفته پایانی مهرماه در مقایسه با هفته پیش از آن با کاهش 1.91 درصدی روبرو شده است. سهام عدالت 409 هزار تومانی، 492 هزار تومانی، 532 هزار تومانی و یک میلیون تومانی در هفته گذشته به ترتیب با کاهش ارزش 297 هزار تومانی، 358 هزار تومانی، 387 هزار تومانی و 728 هزار تومانی روبرو شده اند.

سهام عدالت در 28 مهرماه که آخرین روز کاری بورس در هفته گذشته بوده است، به ترتیب به اندازه 9 میلیون و 581 هزار تومان، 11 میلیون و526 هزار تومان، 12 میلیون و 463 هزار تومان و 23 میلیون و 427 هزار تومان ارزش گذاری شده است.

افرادی که برگه های سهام عدالت دارند، می توانند 60 درصد سبد خود را به فروش برسانند. اما در حال حاضر این فروش متوقف شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2013

به "سهام عدالت شما چقدر می ارزد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام عدالت شما چقدر می ارزد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید