تجمع مجدد سهامداران در مقابل سازمان بورس ، خواسته معترضان چیست؟

به گزارش مجله دور زمین، تعدادی از سهامداران معترض به ریزش های پی در پی بورس برای چهارمین بار تجمع اعتراضی مسالمت آمیز برگزار کردند و این بار در مقابل سازمان بورس در خیابان ملاصدرا خواهان برخورد دستگاه قضایی با متخلفان و مفسدان بازار و استعفای وزیر اقتصاد شدند.

تجمع مجدد سهامداران در مقابل سازمان بورس ، خواسته معترضان چیست؟

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، ریزش بیش از 900 هزار واحدی شاخص بورس در سه ماه اخیر و متضرر شدن سهامداران حقیقی بویژه تازه واردان بازار سرمایه که با تشویق و دعوت و حمایت دولتمردان از جمله رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و وزیر کشور در نیمه اول سال کد بورسی گرفتند بسیاری از مردم مالباخته را ناراحت و ناراضی نموده است.

در فضای مجازی و رسانه ها بازتاب این نارضایتی از گزارش های خبرنگاران، نظرات فعالان و کارشناسان و کانال های تلگرامی و پیج های اینستاگرامی کاملا مشهود بود اما متاسفانه علی رغم وعده های مکرر فرهاد دژپسند به عنوان وزیر اقتصاد فرایند مثبتی در بورس طی سه ماه اخیر دیده نشد و از طرفی با توجه به اینکه هیچکس جوابگوی ضرر 50 تا 70 درصدی سهامداران خرد و حقیقی نیست به نارضایتی آن ها افزوده شد.

با افزایش نارضایتی سهامداران بازار سرمایه کمپین هایی در فضای مجازی جهت جوابگو کردن مسئولین و برخورد با سواستفاده نمایندگان در بورس تشکیل شد.

سهامداران زیان دیده از بورس معتقدند چون دولت آن ها را به سرمایه گذاری در بورس تشویق کرد اعتماد کردند و اکنون نتیجه این اعتماد نه تنها کسب سود نبوده بلکه ازبین رفتن سرمایه آن ها در اوج گرانی ها و تورم لجام گسیخته شده است.

معترضان تاکید دارند که مدیریت ناکارآمد مسئولان بورسی کشور و سواستفاده برخی از بازار سرمایه عامل شرایط بحرانی بورس تهران است.

به دنبال همین کمپین ها در سه هفته اخیر چند مرحله برخی از سهامداران در مراکز مختلف به نشانه اعتراض و حق خواهی تجمع اعتراضی مسالمت آمیز برگزار کردند.

ابتدا سه هفته پیش سهامداران معترض در مقابل مجلس تجمع کردند و قاضی زاده هاشمی در جمع آن ها وعده پیگیری داد.

سپس چند روز بعد مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار در خیابان ملاصدرا تجمع کردند و از رئیس سازمان بورس درخواست جوابگویی و حل مشکل داشتند.

روز گذشته هم مجددا معترضان به خیابان پاستور رفتند تا شاید اعتراضشان به گوش رئیس جمهوری برسد که تا چند وقت پیش به مردم توصیه می کرد که همه چیز را به بورس بسپارند و پز سبز پوش بودن بورس ایران را به سران کشورهای غربی که بر اثر شیوع کرونا بازارهای قرمز و منفی شدن شاخص ها را شاهد بودند می داد!

امروز نیز برای چهارمین بار سهامداران متضرر به نمایندگی از میلیون ها سهامدار ناراضی از شرایط کنونی مقابل سازمان بورس در حوالی میدان ونک و اول خیابان ملاصدرا تجمع کردند و با شعارها و پلاکاردهایی خواهان استعفای مدیران بی کفایت و شخص فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد شدند.

لازم به ذکر است به تازگی نمایندگان مجلس با جمع کردن 80 امضا به دنبال استیضاح وزیر اقتصاد به دلیل ضعف در عملکرد مدیریتی به خصوص در حوزه بازار سرمایه هستند.

با توجه به نظرات کارشناسان خبره و آنالیز ها و اظهارات نمایندگان مجلس و همچنین ورود قوه قضائیه و دادستانی کشور به بازار سهام، در اینکه تخلفات و سو مدیریت ها در بازار سرمایه انجام شده و زمینه این سقوط شاخص را فراهم نموده شکی نیست اما اینکه کی و چگونه با این مسائل برخورد می گردد و تکلیف بازار و سرمایه های مردم در روزها و ماه های آینده چه خواهد بود هنوز پاسخ مشخصی ندارد و سهامداران انتظار دارند تا نهادهای نظارتی بویژه دستگاه قضا و نمایندگان مجلس با جدیت بیشتری به تخلفات و مفاسد بورس و حتی ترک فعل ها ورود نمایند و باعث تغییرات مثبتی در بازار سهام شوند تا دست کم بخشی از ضرر آن ها جبران شده و اعتماد از دست رفته بازگردد.

منبع: رادار اقتصاد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1463

به "تجمع مجدد سهامداران در مقابل سازمان بورس ، خواسته معترضان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع مجدد سهامداران در مقابل سازمان بورس ، خواسته معترضان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید