فراوری دوربین های هوشمند برای رصد قاچاق در مرزها

به گزارش مجله دور زمین، دکتر محمد مومنی دکتری هوش مصنوعی و مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در مصاحبه با خبرنگار مهر اظهار کرد: ما توانستیم در این شرکت با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق، دوربین های معمولی را به دوربین های هوشمند تبدیل کنیم.

فراوری دوربین های هوشمند برای رصد قاچاق در مرزها

وی با بیان اینکه در حال حاضر این دوربین های هوشمند ساخته کشورهای خارجی در کشور وجود دارند، گفت: این دوربین ها با قیمتی برابر با 150 میلیون عرضه شده و در مرزها از آنها استفاده می گردد.

مومنی خاطر نشان کرد: اما دوربینی که ما عرضه کردیم با قیمتی برابر با 5 میلیون به فراوری می رسد که همان کاربرد دوربین های خارجی هوشمند را دارند.

به گفته مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، جلوگیری از شکار حیوانات و … از این دوربین ها استفاده می گردد زیرا می تواند انسان و اشیا را رصد کند.

وی با بیان اینکه با استفاده از این دوربین ها می توان انسان، اشیا، اسلحه، اشخاص با لباس نظامی و غیر نظامی و هر موردی را به درخواست بهره بردار رصد کنیم؛ از این دوربین ها برای مبارزه با قاچاق ارز و کالا، جلوگیری از شکار حیوانات و… به کار می رود.

وی ادامه داد: با استفاده از این دوربین، تصویر روی سوژه قفل می گردد و تا کیلومترها آن را را ردیابی می نماید.

مومنی در حال حاضر از انسان در بعضی اماکن برای رصد استفاده می گردد، اعلام کرد: استفاده از این دوربین ها می تواند دقت را بالا ببرد زیرا دوربین هایی که هوشمند هستند مبتنی بر یادگیری عمیق ماشین هوشمند شده اند.

وی اضافه کرد: این سیستم به صورت هوشمند شرایط را رصد می نماید و هر تصویری که از دوربین دریافت می نماید را می تواند در اختیار کاربر قرار دهد.

مومنی با تاکید بر اینکه از این سیستم می توان برای جایگزین دکل های سنتی که از سرباز استفاده می گردد، بهره برد، عنوان نمود: این سیستم می تواند روی کوادکوپتر نصب گردد و پایش یک منطقه را انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه پیش از این پیروز شدیم که تفاهم نامه ای با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ناجا منعقد کنیم، اعلام کرد: امیدوار هستیم که این تفاهم نامه ها به قرار داد منجر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 949

به "فراوری دوربین های هوشمند برای رصد قاچاق در مرزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری دوربین های هوشمند برای رصد قاچاق در مرزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید