تخفیف برای راه اندازی ایرتاکسی ها

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد گرچه مشکل اصلی راه اندازی ایرتاکسی در کشور تنها ناظر بر هزینه ها و قیمت ها نیست، اما برای راه اندازی ایرتاکسی ها و یاری به رونق آن، تخفیف ها و بسته های تشویقی در نظر گرفتیم که می توان به تخفیف 30 درصدی برای هواپیماهای زیر 2000 کیلوگرم اشاره نمود که توسط وزیر ابلاغ شد.

تخفیف برای راه اندازی ایرتاکسی ها

به گزارش خبرنگاران، سال هاست مساله ایرتاکسی در ایران مطرح بوده و پیگیری می گردد اما به نظر می رسد که با توجه به هزینه ها و قیمت این گونه پروازها و دیگر موانع نمی توان آن را در کشور راه اندازی کرد و اگر این اتفاق هم بیافتد، تقریبا شاید عده ای خاص بتوانند از پس هزینه های آن برآیند.

سیاوش امیرمکری - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران - در گفت وگو با خبرنگاران درباره اینکه چه برنامه ای برای عملیاتی کردن اینگونه پروازها دارید و تخفیف هایی که برای ایرتاکسی ها عنوان می گردد چگونه بوده و چقدر است؟ اظهار کرد: مشکل اصلی راه اندازی ایرتاکسی در کشور تنها هزینه ها و قیمت های آن نیست. به نظر من مسائل اصلی پیش روی هوانوردی عمومی کشور در حال حاضر چالش های حاکمیتی بودن، دولتی بودن و نگاه مدیریت دولتی به آن است و از سوی دیگر، قوانین و مقررات ناظر بر فعالیت های صنعت هوانوردی، ناوگان و شرایط خاص فعلی کشور و حتی فراموشی مفهوم کسب و کار تاکسی هوایی به علت وقفه طولانی مدت این موضوع مهم تر از هزینه ها و قیمت های آن است.

وی اضافه کرد: استراتژی شرکت فرودگاه ها حمایت از شرکت های ایرتاکسی در قالب تدوین بسته های تشویقی و حمایتی بوده که شامل ارائه تخفیف ها در حوزه خدمات ناوبری هوایی و فرودگاه ها مانند، ناوبری هوایی، نشست و برخاست، روشنایی، پارکینگ و غیره است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: تخفیف 30 درصدی در موضوعات مذکور برای هواپیماهای زیر 2000 کیلوگرم یکی از پیشنهادهای این شرکت با هدف حمایت از هوانوردی عمومی کشور بود که با موافقت وزیر راه و شهرسازی ابلاغ شد و دیگر بسته های تشویقی و حمایتی نیز در حال تهیه و ارسال برای طی کردن مراحل قانونی، تصویب و اجرایی شدن است.

امیرمکری گفت: فارغ از این تخفیف و تشویق ها که حتما صورت می گیرد، نباید از این موضوع غافل شد که در یکی از روینمودها به خدمات ایرتاکسی این است که این خدمات را در قالب کالاهای لوکس طبقه بندی کرد که با افزایش درآمد، تقاضا برای آن هم افزایش یابد و شاید طبیعت این نوع از خدمات به گونه ای نباشد که کل کنشگران جامعه، مخاطب و مشتری اینگونه خدمات باشند. البته یکی از روینمودها به ایرتاکسی اینگونه است.

وی خاطرنشان کرد: خدمات ایرتاکسی یک بخش از خدمات هوانوردی عمومی است که محتمل است در ادوار گذشته تصمیم گیران و استراتژیست های این صنعت در رابطه با آن دچار مسائل شناختی شده و با تمرکزصرف بر حمل و نقل تجاری (Commercial Air Transport) آن را فراموش نموده اند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تاکیدکرد: ایرتاکسی مانند دیگر بخش های مکمل صنعت از جمله هوانوردی عمومی که اتفاقا از بخش های بسیار مهم و یکی از حوزه های اصلی صنعت حمل و نقل هوایی است، ظرفیت توسعه مالی قابل توجهی را نیز می تواند در بر داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 2 آبان 1398 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 529

به "تخفیف برای راه اندازی ایرتاکسی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخفیف برای راه اندازی ایرتاکسی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید