بدون توقف اصلا سانسور نمی گردد

به گزارش مجله دور زمین، تهیه کننده برنامه بدون توقف تاکید می نماید که درصد سانسور در این برنامه در حد صفر بوده است و مردم به طور مستقیم و بدون واسطه پرسش هایشان را با مسوولان در میان می گذارند.

بدون توقف اصلا سانسور نمی گردد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، برنامه بدون توقف با طرح موضوعات مختلف، به آنالیز شبهات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی می پردازد و با دعوت از مسوولان مربوطه آن ها را در برابر پنج نفر از مخاطبان داوطلب حاضر در برنامه قرار می دهد تا به پرسش هایشان پاسخ داده گردد.

رضا غلامحسین نژاد ـ تهیه نماینده بدون توقف ـ درباره پرداختن به مسائل روز در این برنامه تلویزیونی به ایسنا گفت: بدون توقف همواره سعی نموده شبهات و مسائل ریشه ای و گاهی موضوعات روز جامعه را آنالیز کند؛ مثلا به انتخابات مجلس، بحث بنزین و یا انتخابات آمریکا پرداختیم؛ عمدتا به موضوعات ریشه دار و جدی جامعه می پردازیم که قطعا انتخابات هم جزو این موضوعات است و بدون توقف هم نسبت به این موضوعات بی تفاوت نیست. ان شاءالله در آینده وقتی حال و هوای جامعه انتخاباتی گردد، بدون توقف هم به این موضوعات خواهد پرداخت.

غلامحسین نژاد درباره طرح پرسش ها از مهمانان برنامه که عمدتا مسوولان سازمان ها و نهاد های مختلف هستند، مطرح نمود: به خاطر ندارم موضوعی را مطرح نموده باشیم و مسوولی گفته باشد این سوال را از من نپرسید. ما از همه طیف ها مهمان داشتیم، شاید از جریان اصلاح طلب کمتر مهمان داشتیم که آن هم دلیلش نیامدن خودشان بوده است. عمدتا هر کسی به برنامه آمده است هیچگاه چنین درخواستی نداشته است.

او اضافه کرد: در برنامه بدون توقف پنج نفر داوطلب از میان مردم به برنامه می آیند و آزادانه سوال هایشان را می پرسند و آنقدر این اتفاق واقعی است که مهمان برنامه هم صادقانه بخواهد پاسخ دهد. اما اگر هم گاهی مهمان پاسخ سوالی را نمی دانسته یا نمی خواسته به آن جواب دهد و از آن رد شده، در برنامه نمود پیدا نموده و مردم این پاسخ ندادن را دیده اند.

تهیه نماینده بدون توقف در پاسخ به این پرسش که آیا رخ داده مسوولان از حضور در این برنامه امتناع نمایند؟ گفت: یکی ـ دو سال قبل در سالگرد چهل سالگی انقلاب، برای هیات دولت نامه زدیم و درخواست کردیم که در برنامه حاضر شده و جوابگو باشند. در همان موقع ما از شورای نگهبان، مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و قوه قضاییه مهمان هایی را آوردیم، اما از هیات دولت نیامدند. سال گذشته هم نامه نگاری کردیم، اما باز نیامدند. با آقای آشنا هم صحبت کردم و قرار بود به برنامه بدون توقف بیایند اول پذیرفته بودند، اما یک روز که برنامه را دیده بودند، به شوخی به من گفتند مهمانتان خیلی تحت فشار است، من نمی آیم و جدی هم نیامدند.

او درباره پرداختن به ویروس کرونا گفت: درباره کرونا تا به امروز صحبت ننموده ایم. موضوعی است که ضروری است به آن پرداخته گردد و ان شاءالله در برنامه های آینده به آن پرداخته می گردد؛ هرچند فکر می کنم درباره کرونا زیاد صحبت شده است و شبهه زیادی در خصوص آن نیست. ضمن اینکه برنامه طبیب شبکه سه هم به آن می پردازد.

غلامحسین نژاد اضافه کرد: برای انتخاب موضوع به بازخورد مخاطبان توجه می گردد خود مردم در انتخاب موضوع خیلی تاثیرگذارند؛ مثلا موضوع مالی را به درخواست مردم انتخاب کردیم.

او درصد سانسور و ممیزی در برنامه بدون توقف را خیلی پایین و نزدیک به صفر دانست و اظهار کرد: بحث سانسور در همه رسانه ها و رسانه های خارج از کشور هم اتفاق می افتد، اما در برنامه بدون توقف درصدش خیلی پایین و حتی صفر است. مباحثی در این برنامه مطرح می گردد که شاید برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی در صداوسیما مطرح می گردد.

این تهیه نماینده در سرانجام درباره لزوم رعایت اخلاق رسانه ای در برنامه های تلویزیونی و سایر رسانه ها، گفت: اگر ما اصل صداقت و ارتباط داشتن با مردم را رعایت کنیم و به طور واقعی هم این کار را انجام دهیم، یعنی مردم به طور مستقیم با رسانه ارتباط داشته باشند اخلاق خودش شکل می گیرد.

برنامه بدون توقف به تهیه نمایندگی رضا غلامحسین نژاد و کارگردانی رحیم صادق پور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته از شبکه سه سیما پخش می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1647

به "بدون توقف اصلا سانسور نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدون توقف اصلا سانسور نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید