افزایش آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به 320 میلیون تومان

به گزارش مجله دور زمین، در حالی طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی قرار بود آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن حدود 200 میلیون تومان باشد که این مبلغ به 320 میلیون تومان افزایش یافته است.

افزایش آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به 320 میلیون تومان

به گزارش تسنیم، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی آبان ماه سال گذشته با اشاره به برنامه ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن (قانون جهش تولید مسکن) گفته بود: بانک های عامل وام 250 تا 450 میلیون تومانی قانون جهش تولید مسکن را که مصوبه شورای پول و اعتبار را دارد بر اساس سود شورای مذکور که 18 درصد است، تقسیط می کنند.

محمودزاده با تاکید بر این که مابه التفاوت این سود از طریق صندوق ملی مسکن پرداخت می شود در پاسخ به این پرسش که مابه التفاوت چه میزانی است، ابراز کرد: این مابه التفاوت برای گروه های مختلف، فرق دارد. طی هفته آینده (هفته چهارم آبان ماه سال 1400) در رابطه با جدول مابه التفاوت سود تسهیلات قانون جهش تولید مسکن اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی با اعلام این که سود این تسهیلات برای دهک های یک تا 3 بالغ بر 5 درصد است، گفت: برای دهک های درآمدی دیگر بر اساس توان پرداخت و توان مالی تنظیم شده است.

محمودزاده شرح داد: آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن برای دهک های اول تا سوم درآمدی 20 میلیون تومان پیش بینی شده و برای سایر دهک ها هم مانند قبل این آورده 40 میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: این پول برای ثبت نام اولیه است و مابه التفاوت بین تسهیلات و قیمت تمام شده طی 5 مرحله که در قرارداد می آید از متقاضیان دریافت می شود.

به گزارش تسنیم، با توجه به اظهارات محمودزاده آورده سایر دهک ها در 5 مرحله حدود 200 میلیون تومان است. این در حالی است که برخی متقاضیان تایید شده نهضت ملی مسکن در تماس با خبرگزاری تسنیم از افزایش آورده خود در طرح مذکور خبر دادند.

بر این اساس طبق اعلام شرکت عمران شهر نو پرند متقاضیان باید طی 8 مرحله 320 میلیون تومان آورده خود را واریز کنند. به عبارت دیگر متقاضیان باید هر مرحله 40 میلیون تومان به حساب مسدود شده خود نزد بانک مسکن واریز کنند. طبق اعلام شرکت عمران پرند، مبلغ آورده متقاضیان علی الحساب است، یعنی احتمال افزایش آن در آینده وجود دارد.

به گزارش تسنیم، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی هفته گذشته در حاشیه آغاز عملیات اجرایی 15 هزار و 480 واحد نهضت ملی مسکن در چیتگر با اشاره به اینکه تا به امروز 70 درصد زمین 4 میلیون مسکن نهضت ملی شناسایی شده است، گفته بود: امروز یک میلیون و 400 هزار واحد نهضت مسکن ملی آماده بارگذاری است.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و 350 هزار واحد این طرح در دست اجراست، اضافه کرد: بر اساس توافق های به عمل آمده با بنیاد مسکن، ستاد اجرایی امام و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) به ترتیب 100 هزار، 50 هزار و 100 هزار واحد مسکن در قالب نهضت ملی مسکن ساخته خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه قیمت تمام شده نهضت ملی مسکن قابل پیش بینی نیست گفت: با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی، قیمت نهضت ملی مسکن افزایش خواهد یافت.

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2245

به "افزایش آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به 320 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به 320 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید