ابراز تردید وزیر دفاع ترکیه درباره خروج کامل کردها از شمال سوریه

به گزارش مجله دور زمین، وزیر دفاع ترکیه ضمن ابراز تردید نسبت به عقب نشینی یگان های مدافع خلق کرد از منطقه امن در شمال سوریه، از روسیه خواست تا نظام سوریه را برای توقف حملاتش تحت فشار قرار دهد.

ابراز تردید وزیر دفاع ترکیه درباره خروج کامل کردها از شمال سوریه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به نقل از الجزیره، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه تاکید نمود: تداوم گشت زنی های مشترک ترکیه و روسیه فرایند ایجاد منطقه امن را تسهیل خواهد نمود.

آکار همچنین توضیح داد: ما قادریم با هماهنگی با روسیه تحولات را از نزدیک پیگیری کنیم و همچنین به خاطر این که یگان های مدافع خلق کرد این منطقه را ترک نمایند و تروریست ها از آن خارج شوند، به فعالیتمان ادامه خواهیم داد.

آکار ضمن تاکید بر وجود چالش ها در اثنای انجام گشت زنی های مشترک، نسبت به فائق آمدن بر این چالش ها به وسیله هماهنگی با روس ها، ابراز خوش بینی کرد و گفت: گشت زنی ها طی روزهای آینده پیروز تر خواهد بود.

وی در ادامه اضافه نمود: به رغم بعضی تعهدات شفاهی و کتبی روسیه در گذشته مبنی بر این که تروریست ها این مناطق را تخلیه کردند اما بعضی از آنها همچنان در آن حضور دارند.

وزیر دفاع ترکیه همچنین از مسکو خواست تا نظام سوریه را جهت توقف حملات هوایی و زمینی اش تحت فشار قرار دهد.

آکار تاکید نمود که کشورش برای تحقق صلح و بازگشت امن و داوطلبانه شهفرایندان سوری به کشورشان کوشش می نماید.

وی اظهار داشت: ایجاد منطقه امن برای سوری ها امری مهم و حیاتی است و هنگامی که در کنار مرزهای جنوبی مان در شرق فرات در عمق 30 کیلومتری منطقه امن ایجاد کنیم فرصتی برای شروع یک سبک زندگی جدید ایجاد خواهد شد.

ترکیه نهم اکتبر عملیاتی تحت عنوان چشمه صلح را در سوریه علیه نیروهای یگان های مدافع خلق کرد (ی پ گ) به راه انداخت که این عملیات با محکومیت بین المللی روبرو شد. پیش از شروع این عملیات، آمریکا از خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه اطلاع داد که چراغ سبزی برای شروع عملیات ترکیه به حساب می آمد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،ترکیه ادعای استفاده از سلاح شیمیایی را تکذیب کرد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 703

به "ابراز تردید وزیر دفاع ترکیه درباره خروج کامل کردها از شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز تردید وزیر دفاع ترکیه درباره خروج کامل کردها از شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید