کرونا در اروپا، از پیش بینی ها درباره فراوری واکسن تا به خشونت کشیده شدن اعتراضات در آلمان

به گزارش مجله دور زمین، خبرهای کرونایی از اروپا نشان می دهد که درباره فراوری واکسن ضد این بیماری تا یک سال آینده ابراز امیدواری شده و اعتراضات ضد محدودیت ها در ایالت زاکسن آلمان هم به خشونت کشیده شده است.

کرونا در اروپا، از پیش بینی ها درباره فراوری واکسن تا به خشونت کشیده شدن اعتراضات در آلمان

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان همچون اسب افسار گسیخته ای جولان داده و ویرانی های بیشتری به بار می آورد.

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که دولت فرانسه حدود 1.3 میلیارد یورو برنامه سرمایه گذاری برای حمایت از صنعت سفر و گردشگری در دوران بحران کرونا اختصاص داده است.

نخست وزیر فرانسه در این باره اعلام نموده است: آنچه برای صنعت توریسم خوب است همچنین برای تمام اروپا مفید است. وی چشم انداز برنامه های سفر برای فرانسوی ها در تابستان را با توجه به شیوع کرونا مبهم دانسته و ابراز امیدواری کرد که فرانسوی ها بتوانند در ماه جولای و آگوست در فرانسه به مسافرت بروند.

مجارستان هم کاهش تدریجی محدودیت ها را در دستورکار قرار می دهد

کشور مجارستان هم می خواهد از هفته آینده در بوداپست بعضی کاهش محدودیت های ضد کرونایی را در دستور کار قرار دهد. این خبر را ویکتور اوربان ، نخست وزیر مجارستان بدون ذکر جزئیات اعلام نموده است. وی دلیل این تصمیم را کاهش موارد مبتلایان به کرونا در این کشور اعلام نموده است.

پیش بینی فراوری واکسن کرونا در یک سال آِینده

بر اساس اطلاعات آژانس داروهای اروپایی (EMA) واکسن کرونا در حدود یک سال آینده برای تایید آماده خواهد بود. مارکو گاوالری، مسئول بخش واکسن این نهاد اروپایی البته این را سناریویی خوش بینانه ارزیابی نموده و در این باره که چنین واکسنی در ماه سپتامبر امسال در دسترس قرار گیرد ابراز تردید کرد.

باز شدن مدارس در فنلاند

مدارس فنلاند هم که برای مقابله با شیوع کرونا تعطیل شده بود باز می شوند. دانش آموزان باید با رعایت قواین ضد کرونایی در سرکلاس ها حاضر شوند.

موارد ابتلا به کرونا در فرانسه بیش از آمار رسمی اعلام شده

نتایج یک آنالیز در فرانسه هم نشان می دهد که شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا بیش از آنچه تا به حال تعیین شده است می باشد. بر اساس آنالیز موسسه پاستور 2.8 میلیون فرانسوی یعنی حدود 4.4 درصد مردم این کشور به کرونا مبتلا شده اند. بر اساس نتایج این آنالیز در بخش هایی از این کشور که به شدت تحت تاثیر این ویروس نهاده شده اند از جمله در شرق این کشور و پاریس شمار مبتلایان به 9 تا 10 درصد هم می رسد.

البته آمارهای رسمی نشان می دهد که حدود 177700 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده است.

رئیس انستیتو پاول ارلیش آلمان و مسول تایید داروها هم اطمینان دارد که تا سرانجام سال می توان به صورت تعیین درباره تایید یک واکسن کرونا صحبت کرد.

وی در مصاحبه ای با یک رسانه اروپایی اعلام نمود: من انتظار دارم که در آلمان 3 آزمایش بالینی برای نامزدهای واکسن کرونا وجود داشته باشد.

به گفته وی از پاییز آزمایش ها درباره ایمنی و اثر بخشی واکسن ها وجود خواهد داشت.

وی اضافه کرد: اگر همه این آزمایش های بالینی مثبت باشد ما می توانیم تا سرانجام امسال و یا اوایل سال آینده درباره نحوه تایید آن صحبت کنیم.

شرکت داروسازی فرانسوی سانوفی هم اطمینان داده که واکسن کرونای فراوری شده را در اختیار همه قرار دهد. این شرکت داروسازی اعلام نموده که چنین واکسنی بدون توجه به ملیت افراد در اختیار آن ها قرار می گیرد.

بعد از کاهش اعلام شده محدودیت های ضد کرونایی در آلمان معاون فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی آلمان خواهان تسریع اقدامات برای کاهش محدودیت های مرزی شده است.

اعتراضات علیه محدودیت ها در ایالت زاکسن آلمان به خشونت کشیده شد

در ایالت زاکسن هم اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی برگزار شده و به خشونت کشیده شد. بعضی معترضان به پلیس حمله ور شدند که یکی از ایروهای پلیس در جریان این درگیری ها مجروح شد.

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان هم اعلام نموده که در صورت افزایش مجدد شمار مبتلایان به کرونا در آلمان مرزهای کشورش که برای گشایش آن تدابیری اتخاذ شده باید مجددا بسته گردد.

وی در این باره گفته است: اگر شرایط ابتلا به این ویروس مناسب باقی مانده و بهتر گردد بنابراین ما در 15 ژوئن (26 خرداد ماه) مرزها را باز می کنیم. اما اگر میزان موارد ابتلا افزایش یابد باید محدودیت ها در این زمینه دوباره اعمال گردد.

ایتالیا هم حدود 55 میلیارد یورو را برای حمایت از اقتصاد و بخش خصوصی آسیب دیده از بحران کرونا اختصاص داده است.

انتقاد از صدر اعظم اتریش به دلیل عدم رعایت قوانین کرونا

صدر اعظم اتریش هم در اولین ملاقات خود در دوران بحران کرونا خارج از وین به دلیل استفاده نکردن از ماسک و رعایت نکردن فاصله ایمنی مورد انتقاد شدیدی نهاده شد.

کرونا همچنان در اروپا جولان داده و افراد بیشتری را درگیر می نماید

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا تا به حال 272646 نفر به کرونا مبتلا شده و 27321 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا کنون 229705 نفر به کرونا مبتلا شده و 33186 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر این بیماری نهاده شده و تا به حال 222104 نفر به کرونا مبتلا شده و 31106 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 178060 نفر به این بیماری همه گیر مبتلا شده و 27074 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آلمان هم به شدت تحت تاثیر این بحران نهاده شده و بر اساس آمارهای رسمی تا به حال 174098 نفر به این بیماری مبتلا شده و 7861 نفر هم در اثر ابتلا به لین بیماری جان باخته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1124

به "کرونا در اروپا، از پیش بینی ها درباره فراوری واکسن تا به خشونت کشیده شدن اعتراضات در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از پیش بینی ها درباره فراوری واکسن تا به خشونت کشیده شدن اعتراضات در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید