نگرانی از موج مسافران ورودی به مازندران در تعطیلات سالگرد انقلاب

به گزارش مجله دور زمین، مردم استان مازندران که با گذشت یک ماه همچنان موج سوم کرونا را با شرایط نارنجی و زرد کرونایی پشت سر می گذارند، خواستار تصویب ممنوع شدن ورود خودروهای غیربومی به این استان از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای تعطیلات سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شدند.

نگرانی از موج مسافران ورودی به مازندران در تعطیلات سالگرد انقلاب

ایرنا: در صورت تایید پیشنهاد ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مازندران، ورود خودروها با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی و زرد این خطه شمال کشور ممنوع و جمعیت بومی دارای پلاک غیربومی نیز صرفاً می توانند با در دست داشتن کارت ملی استانی مجوز ورود و همچنین تردد در استان مازندران را دریافت کردند.

استاندار و رییس ستاد استانی مقابله با کرونا مازندران روز دوشنبه گفت: با توجه به تعطیلی سه روزه منتهی به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، احتمال افزایش تردد مسافران غیربومی در سطح شهرهای استان مازندران وجود دارد.

احمد حسین زادگان اضافه کرد: در شرایط فعلی این خطه شمال کشور فرایند آرام موج سوم ویروس کرونا را با محدودیت های مرتبط در داخل استان سپری می نماید و از 22 شهرستان ما 15 شهرستان در رنگ بندی نارنجی و هفت شهرستان نیز در شرایط زرد قرار دارند.

وی شرایط استان مازندران را از لحاظ آمار کرونایی شکننده توصیف کرد و گفت: هرگونه عادیانگاری ناشی از مسافرت ها می تواند استان ما را بار دیگر به شرایط قرمز سوق دهد.

رییس ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: با آنالیز شرایط شکننده کرونایی این استان، ستاد استانی مقابله با کرونا پیشنهاد خود را مبنی بر تصویب ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به وزارت کشور و ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا ارائه کرد که در صورت تصویب صرفا جمعیت بومی با داشتن کارت ملی استانی مجوز ورود می گیرند و مسافران غیربومی در صورت سفر به این استان نیز جریمه و به محل سکونتشان بازگشت داده خواهند شد.

حسین زادگان اضافه کرد: قرارگیری طولانی مدت این استان در شرایط قرمز و نارنجی و اجرای محدودیت های مرتبط تاب آوری مردم به خصوص مشاغل سطح دو و سه را کاهش داده و عدم اجرای محدودیت ها آن هم در حالی که ما در شرایط شکننده نارنجی و زرد قرار داریم، می تواند مسائل ما را دوچندان کند.

وی ضمن قدردانی از مسافران به دلیل همکاری و همراهی با مردم این استان ابراز امیدواری کرد تا با از بین رفتن ویروس کرونا در مازندران شرایطی فراهم گردد تا مردم این خطه شمال کشور بتوانند همانند پیش از شیوع کرونا میزبان جمعیت چند میلیونی مسافران و گردشگران از سراسر کشورمان باشند.

براساس آخرین ارزیابی وزارت بهداشت و درمان که به وسیله اپلیکیشن ماسک در تاریخ نهم بهمن ماه امسال انجام شد، هم اکنون از 22 شهرستان این خطه شمال کشور 15 شهرستان در شرایط رنگ بندی الگوی رنگ بندی کرونایی نارنجی و هفت شهرستان نیز در شرایط نارنجی قرار دارند.

طبق آخرین آماری که 24 ساعت گذشته از سوی دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل انجام شد، هم اکنون بیش از یک هزار و 237 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که 246 بیمار با شرایط حاد تنفسی در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1698

به "نگرانی از موج مسافران ورودی به مازندران در تعطیلات سالگرد انقلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از موج مسافران ورودی به مازندران در تعطیلات سالگرد انقلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید