طرح ساماندهی خیابان ولیعصر در منطقه 6 در مرحله انتخاب پیمانکار است

به گزارش مجله دور زمین، شهر: بحث ساماندهی خیابان ولیعصر در منطقه 6 به نقطه مطلوبی رسیده و طرح ها آماده است و حتی تاییدیه فاز 2 طرح ها نیز اخذ شده و در مرحله انتخاب پیمانکار است.

طرح ساماندهی خیابان ولیعصر در منطقه 6 در مرحله انتخاب پیمانکار است

تورج فرهادی، شهردار منطقه 6 در حاشیه کارگاه مجالی برای طراحانه اندیشیدن به فرصت های شهری خیابان ولیعصر (عج) در تبادل نظر با خبرنگار شهر گفت: همین که جوانان را در نگاه به شهر دعوت کنیم تا در این امر مداخله نمایند اتفاق عظیم و مبارکی است هرچند این نگاه ها و روینمودها باید جدید تر باشد و شاید طرح ها با پختگی لازم فاصله داشت ولی همین که جوانان حضور پیدا نموده بودند و ایده های مختلف را مطرح نموده بودند بسیار جالب توجه بود.

او با بیان اینکه این اتفاق باید تکرار گردد و باید به نحوی باشد که بتوان از آنها خروجی گرفت، اضافه نمود: در بحث اجرا باید سریعتر مسائل را پیش برد چرا که از زمان اجرا عقب هستیم و نگران هستیم که فرصت های اجرا را از دست بدهیم و نتوانیم خیابان را به نحو مطلوب به نتیجه برسانیم.

فرهادی ادامه داد: باید ساماندهی خیابان ولیعصر را از یک نقطه آغاز کنیم تا برای مردم معین گردد که ایده های کلی در ارتباط با جهانی شدن خیابان ولیعصر مدنظر مدیریت شهری است. اگر نقطه آغاز معین گردد که البته پیشنهاد شهرداری منطقه در این باره از میدان ولیعصر تا زرتشت است و اگر مردم خروجی کار را ببینند، ترغیب شده و مشارکت نیز خواهند داشت.

شهردار منطقه 6 درباره آخرین شرایط ساماندهی خیابان ولیعصر در این منطقه عنوان نمود: تقریباً در این مقطع کار به نقطه مطلوبی رسیده و قرارداد با پیمانکار در حال انعقاد است تا در ابعاد مختلف این راستا را به لحاظ جداره ها، کف، انهار، فضای سبز، روشنایی، رنگ، حرکت و حمل و نقل و ساماندهی کند و شهروندان بدانند این قسمت که یک تکه از پازل محور ولی عصر است، قرار است به چه صورت ساماندهی گردد.

او اضافه نمود: طرح ها آماده است و حتی تاییدیه فاز 2 طرح ها نیز اخذ شده و در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم.

فرهادی در ادامه درباره طرحهای ارائه شده در پنل امروز گفت: یک سری نقاط در این راستا قرار دارند که کل طرح آن به عنوان یک نخ تسبیح و زنجیره در نظر گرفته می گردد. این طرح ها الحاقات این زنجیره شوند و این الحاقات باید با زنجیره یک تناسبی داشته باشد و فضاهای مطرح شده را به فضای زندگی تبدیل کند.

او با بیان اینکه تصور این است که فقط خانه جای زندگی است و در شهر فقط می توانیم به همدیگر یکسری خدمات بفروشیم، یادآور شد: این در حالی است که بیشتر اوقات ما در شهر صرف می گردد و باید با کارهایی که در کالبد و روح شهر انجام می دهیم به مردم القا کنیم که شهر فضایی برای زندگی و تبادل نظرست. در طرح های امروز نگاه بیشتر به طراحی بوده ولی باید متناسب با حال و هوای کالبد شهر بتوانیم با پیوست های اجتماعی، مالی و فرهنگی، طرح تعریف کنیم تا شهروندانی که در این زمینه ها علقه هایی دارند را مشارکت دهیم.

خبرنگار: علی سی پی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1617

به "طرح ساماندهی خیابان ولیعصر در منطقه 6 در مرحله انتخاب پیمانکار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ساماندهی خیابان ولیعصر در منطقه 6 در مرحله انتخاب پیمانکار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید