شلاق&zwnjخوردن کارگر درخواست چه کسی بود؟

به گزارش مجله دور زمین، خبرنگاران : وکیل مدافع دادگستری گفت: اجرای حکم شلاق داوود رفیعی با پیگیری مدعی العموم بوده و علی ربیعی به عنوان شاکی خصوصی در این حکم، مداخله ای نداشته است.

شلاق&zwnjخوردن کارگر درخواست چه کسی بود؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا: صالح نیکبخت با بیان اینکه مدعی العموم پیگیر اجرای حکم شلاق کارگر شده است، افزود: ربیعی و وزارت کار از داوود رفیعی کارگری که مجازات شلاق برای او اجرا شده، شکایت ننموده بود و من هم متاسفم که حکم مجازات شلاق در خصوص او اجرا شد.

وی با بیان اینکه من وکیل داوود رفیعی کارگری که حکم شلاق برای او اجرا شده است، بودم، افزود: وی پرونده های متعددی با مدیران یکی از شرکت های خودروسازی داشت. رفیعی یکی از افراد صادقی بود که دقیقا جرایم وی از مصادیق جرم سیاسی کنونی بوده و نه به عنوان نفع شخص، او مدافع کارگران اخراجی آن شرکت خودروسازی بود.

نیکبخت اعلام کرد: البته در پرونده ای که داوود رفیعی به مجازات شلاق محکوم شده بود، من وکالت وی را نداشتم ولی در جریان کل ماجرا هستم.

این وکیل دادگستری اظهارداشت: در حقیقت نه آقای ربیعی و نه وزارت کار از این کارگر شکایت ننموده بودند اما چون آنها پلاکاردهایی را برافراشته بودند و در آنجا هم نوشته بودند هم مرگ بر آمریکا و هم مرگ بر وزیر کار، ظاهرا گزارشی توسط ماموران انتظامی از این اقدام تهیه شده بود و رفیعی نه به خاطر مرگ بر آمریکا گفتن، بلکه به خاطر مرگ بر ربیعی وزیر کار وقت به عنوان جرم عمومی و به عنوان مجازات توهین مشدد نسبت به مقامات دولتی در حین انجام وظیفه، محکوم شده بود.

نیکبخت با بیان اینکه مدعی العموم پیگیر اجرای حکم بوده و ربیعی به عنوان شاکی خصوصی در این مورد مداخله ای نداشته است، افزود: افزون بر این وقتی موضوع را داوود رفیعی با من عنوان نمود به وسیله عباس عبدی از ربیعی خواستم تا وی اعلام کند که او شاکی نیست که شاید این مجازات تبدیل گردد.

وی خاطر نشان کرد: این کار صورت گرفت، اما به دلیلی که نمی دانم به این اقدام، ترتیب اثر داده نشد و دیدیم که حکم مجازات اجرا شده است.

علی ربیعی سخنگوی دولت با اشاره به انتشار خبری درباره شلاق خوردن یک کارگر، گفت: اعتقادی به شکایت ندارم، متاسفم از فضای غیرمنصفانه کنونی که عده ای بدون هیچ اطلاعی، قضاوت می نمایند و می نویسند.

ربیعی در صفحه شخصی خود در پیغام رسان توئیتر نوشت: در بدخوابی نیمه شب در اندیشه فرجامِ برجام و جامعه، به عادت بد همیشگی سری به فضای مجازی زدم. با تعجب، خبری تاسف انگیز در خصوص شلاق خوردن یک کارگر دیدم. نمی دانم اتهام او چیست، اما من تا به امروز در طول عمرم از هیچ کارگر و زحمتکشی شکایتی ننموده ام.

وی افزود: در طول دوران وزارتم، صرفا برای یک شکایت دستور پیگیری دادم آن هم در خصوص آخرین رییس سازمان تامین اجتماعی در دولت دهم بود.

سخنگوی دولت توضیح داد: به یاد دارم عباس عبدی اوایل فروردین 98، به نقل از وکیل خوشنام کشور صالح نیکبخت که وکیل این کارگر بود از من خواست برای برطرف شبهه، نامه ای تنظیم کنم. من با وی صحبت کردم که هر متن موثری که لازم می داند تنظیم نموده تا امضا کنم. اتفاقا در خط چهارم قبل از شکایت ندارم خودم واژه نداشته را هم افزودم. چون اساسا نه تنها اعتقادی به شکایت ندارم بلکه به گواه همگان، وزارت کار و دفتر من همواره محلی برای تظلم خواهی کارگران بوده است.

ربیعی با بیان اینکه من حتی حاضر نشدم عامل فوت فرزندم که به جرم قتل غیرعمد راهی زندان بود یک روز به زندان برود و رضایت دادم، اعلام کرد: من دلیل شلاق خوردن این کارگر را نمی دانم اما شلاق بر تن هر انسان و کارگری نگرانم نموده و آزارم می دهد.

وی گفت: آقای نیکبخت وکیل این کارگر، شاهد صادقی برای کل این ماجراست متاسفم از فضای غیرمنصفانه کنونی که عده ای بدون هیچ اطلاعی، قضاوت می نمایند و می نویسند و... و.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1514

به "شلاق&zwnjخوردن کارگر درخواست چه کسی بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلاق&zwnjخوردن کارگر درخواست چه کسی بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید