سیل زندگی 40 میلیون نفر را در چین و ژاپن مختل کرد

به گزارش مجله دور زمین، بارش باران سنگین و رانش زمین در استان های جنوبی و جنوب غربی، مرکزی و شرقی چین از اواسط ماه گذشته تا ماه جاری میلادی و جاری شدن سیل در ژاپن زندگی دستکم 40 میلیون نفر را مختل نموده که از این تعداد 35 میلون در چین و 5 میلیون در ژاپن هستند و در عین حال این حادثه طبیعی صدها کشته و ناپدید نیز در پی داشته است.

سیل زندگی 40 میلیون نفر را در چین و ژاپن مختل کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایرنا، گزارش تلویزیون چین از استان های سیل زده حاکی است سیل زندگی 35 میلیون نفر را در چندین استان جنوبی، شرقی و غربی کشور مختل نموده است و گفته می گردد تا به امروز نزدیک به 200 نفر در چین و بیش از 50 نفر در ژاپن جان باخته اند و ده ها نفر ناپدید هستند.

در چین نزدیک به 35 میلیون نفر زندگیشان مختل شده است در استان خو بی چین میلیون ها نفر درگیر سیل شده اند و ماموران امداد رسانی و مردم در حال یاری به کسانی هستند که گرفتار سیل شده اند و یا خودروهایشان به زیر آب رفته است.

استان های مختلف در چین درخواست یاری های فوری نموده اند و همزمان رانش زمین باعث شده است تا بعضی از منازل مسکونی زیر خروارها خاک برود و بسیاری از پل ها روی روخانه ها تخریب شده است.

تصاویر تلویزیونی صدها نفر از ماموران پلیس و نیروی انتظامی را نشان می دهد که مجبور شده اند با شکستن شیشه های خودروهایی که در سیل گرفتار شده بودند، سرنشینان را نجات دهند.

تلویزیون چین گزارش کرد که از ماه گذشته میلادی سیل دستکم در 26 استان در سراسر کشور اتفاق افتاده و بیشترین خسارات به نواحی جنوب غربی کشور وارد آمده است.

همچنین از شهر شی آن در شمال غرب چین خبر می رسد که زندگی دو میلیون و 630 هزار نفر براثر جاری شدن سیل مختل شده است و بیش از 230 هزار نفر به مکان های امن منتقل شده اند.

آنطور که گزارش های رسانه ای نشان می دهد در این استان ها میزان خسارات ناشی از سیل به بیش از یک میلیارد دلار می رسد و صدها هزار نفر نیز به اجبار خانه هایشان را ترک نموده اند و بارش باران باعث خرابی هزاران خانه مسکونی شده است.

سازمان هواشناسی ژاپن هم نسبت به ادامه بارش بخصوص در نواحی جنوب غربی هشدار داده و افزوده است که خطر رانش زمین وجود دارد مقام های محلی هزاران امداد رسان را به مناطق سیل زده اعزام نموده اند.

سیل در این کشور تا کنون زندگی افزون بر 5 میلیون نفر را مختل نموده است، در این کشور حداقل 50 نفر تا به امروز کشته شده، از سرنوشت 16 نفر دیگر خبری در دست نیست و بیش از 120 مورد رانش زمین گزارش شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1269

به "سیل زندگی 40 میلیون نفر را در چین و ژاپن مختل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیل زندگی 40 میلیون نفر را در چین و ژاپن مختل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید