سرقت میلیاردی از مرد جواهرساز بعد از مرگش

به گزارش مجله دور زمین، سرقت اموال میلیاردی مرد جواهرساز پس از مرگش، پرونده او را جنایی کرد. پسر این مرد از نامادری و مباشر پدرش به اتهام قتل و سرقت شکایت نموده است.

سرقت میلیاردی از مرد جواهرساز بعد از مرگش

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، شامگاه چهاردهم خرداد سال جاری یکی از ماموران پلیس تهران به بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی اطلاع داد مردی 73ساله در یکی از بیمارستان های تهران فوت نموده که مرگ او مشکوک است.

در حالی که تحقیقات ادامه داشت؛ دو روز پیش پسر مرد فوت شده نزد بازپرس جنایی آمد و از نامادری، دوخواهرناتنی و مردی که دوست و مباشر پدرش بود به اتهام قتل پدرش و سرقت اموال میلیاردی او شکایت کرد.

این مرد در شکایت خود گفت: پدرم تاجر طلا و جواهرساز معروفی بود. سال ها پیش والدینم از هم جداشده و مادرم از کشور رفت و پدرم در تهران ماند و دوباره ازدواج کرد اما این زندگی هم با شکست روبه رو شد. من هم که مهندس بودم برای کار و زندگی به آمریکا رفتم. این اواخر متوجه اختلاف هایی میان نامادری ام با پدرم شدم. یک ماه و نیم پیش پدرم از من خواست به ایران بیایم و به کارهایش سر و سامانی بدهم که قبول کردم. وقتی به ایران آمدم متوجه شدم او به مباشرش اعتماد نموده و کلید یدک خانه و چهار کارت بانکی اش را به او داده است. از سوی دیگر متوجه ارتباط مباشر با نامادری ام شدم.

وی اضافه کرد: چهاردهم خرداد سال جاری بیرون از خانه بودم که مباشر به من زنگ زد و اطلاع داد پدرم را بیهوش در خانه یافته و به بیمارستان انتقال داده است. راهی بیمارستان شده و متوجه مرگ پدرم شدم.

شاکی درباره سرقت اموال پدرش و مرگ مشکوک او گفت: بعد از رفتن به خانه با به هم ریختگی وسایل روبه رو شدم. از مباشر خواستم چهار کارت بانکی پدرم را بدهدکه فقط یک کارت را بازگرداند. موجودی این کارت و دیگر کارت ها را از بانک استعلام کردم که پولی در کارت ها نبود. پدرم صندوق امانتی در بانک داشت که سراغ آن رفتم و فهمیدم 16 هزاردلار، مقداری پول، هشت کیلو طلا و مقداری جواهرات و نیز دو شمش طلا که هر کدام یک کیلو و نیم وزن داشتند از آنجا سرقت شده است. مباشر با کلید یدکی ای که داشت چند روز بعد از مرگ پدرم به آنجا رفته و اموال را با خودش برده بود. گمان می کنم او با نامادری و خواهران ناتنی ام همدستی نموده تا پدرم را کشته و اموالش را سرقت کند که اکنون به اتهام قتل عمد از هر چهار نفر شکایت دارم.

با هماهنگی قضایی قرار شد مرد مباشر و نامادری و دو خواهر ناتنی برای ادامه تحقیقات و رازگشایی از مرگ مشکوک مرد جواهرساز به پلیس آگاهی تهران منتقل و تحقیقات از آنها ادامه یابد.

همچنین قرار شد پزشکی قانونی علت اصلی مرگ مرد جواهرساز را معین کند.

گروه حوادث روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1837

به "سرقت میلیاردی از مرد جواهرساز بعد از مرگش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت میلیاردی از مرد جواهرساز بعد از مرگش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید