درفشی پور: قصد تغییر تابعیت و مبارزه برای کشور دیگری را ندارم، خیلی راحت از تیم ملی کاراته کنار گذاشته شدم

به گزارش مجله دور زمین، دارنده مدال برنز مسابقات جهانی کاراته گفت: با درست شدن کارهای اقامتم در کانادا حضور دارم و اصلا قصد تغییر تابعیت ندارم.

درفشی پور: قصد تغییر تابعیت و مبارزه برای کشور دیگری را ندارم، خیلی راحت از تیم ملی کاراته کنار گذاشته شدم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در روزهای گذشته خبری مبنی بر سفر هامون درفشی پور ملی پوش کاراته ایران به کانادا و احتمال تغییر تابعیت او در بعضی رسانه ها مطرح شد. اقدامی که دلیل آن ناامید شدن این کاراته کا از کسب سهمیه المپیک و عقب افتادن در رنکینگ المپیکی کاراته مطرح شده بود.

هامون درفشی پور در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، گفت: نمی دانم این خبر و شایعه چگونه مطرح شده است. از مدت ها پیش برای دریافت اقامت کانادا اقدام نموده بودم و حدود چهار ماه پیش کار اقامتم به وسیله یک پیشنهاد کاری درست شد. در حال حاضر در کانادا حضور دارم، اما اصلا اینگونه نیست که دیگر قصدی برای بازگشت به ایران نداشته باشم. در حال حاضر نیز خیلی قانونی در رفت و آمد با ایران هستم و همین فرایند نیز ادامه خواهد داشت.

وی توضیح داد: در کانادا مشغول تحصیل، کار و ورزش هستم. بعد از مسابقات جهانی بیشترین شانس را برای کسب سهمیه المپیک در وزن 67- کیلوگرم داشتم که خیلی راحت از تیم ملی کنار گذاشته شدم. در حال حاضر نیز که بیرون از تیم ملی هستم، بیشترین شانس را برای کسب سهمیه المپیک دارم. شاید عنوان گردد که بعد از مسابقات جهانی در تورنمنت های زیادی شکست خوردم که باید بگویم این باخت ها دلایل زیادی داشت.

درفشی پور در مورد اینکه در این شرایط قصدی برای همراهی تیم ملی و کسب سهمیه المپیک نخواهد داشت، گفت: هیچ ورزشکاری از مسابقه دادن بدش نمی آید و من نیز دوست دارم در مسابقات حضور داشته باشم. تمام کوششم حضور در مسابقات آینده است و کوشش خواهم کرد با هزینه شخصی در مسابقات لیگ برتر کاراته وان حضور داشته باشم.

وی تاکید نمود: در کانادا تمرینات خود را ادامه می دهم و حتی برای حضور در کاراته وان اسپانیا ثبت نام کردم. قصد خالی کردن میدان را ندارم، اما به دلیل اینکه هر چه داشتم و نداشتم را خرج کردم، به کانادا آمدم تا ضمن تحصیل، منبع درآمدی نیز برای حضور در مسابقات داشته باشم.

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی 2018 در پاسخ به این سوال که محتمل است با تغییر تابعیت برای کشور دیگر مبارزه کند، گفت: بحث تغییر تابعیت حتی به ذهنم نیز نرسیده است و اصلا قصد ندارم برای کشور دیگری مبارزه کنم. در گذشته برای حضور در مسابقات از جیب خود هزینه می کردم و درآمدی نیز نداشتم، اما حالا با درست شدن کارهای اقامتم و کسب در آمد در مسابقات حضور خواهم داشت. نمی دانم در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد و سرنوشت ورزشی ام چگونه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 695

به "درفشی پور: قصد تغییر تابعیت و مبارزه برای کشور دیگری را ندارم، خیلی راحت از تیم ملی کاراته کنار گذاشته شدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درفشی پور: قصد تغییر تابعیت و مبارزه برای کشور دیگری را ندارم، خیلی راحت از تیم ملی کاراته کنار گذاشته شدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید