خبرنگاران 550 میلیارد ریال پروژه علمی و فناوری خراسان شمالی آماده بهره برداری شد

به گزارش مجله دور زمین، بجنورد-خبرنگاران- استاندار خراسان شمالی گفت: 550 میلیارد ریال پروژه علمی و فناوری در این استان آماده افتتاح است و بزودی در سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به بهره برداری می رسد.

خبرنگاران 550 میلیارد ریال پروژه علمی و فناوری خراسان شمالی آماده بهره برداری شد

به گزارش پنجشنبه شب خبرنگاران از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی محمد علی شجاعی در نشست آنالیز تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری اضافه کرد : این پروژه ها در قالب تفاهم نامه های دو جانبه استان با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری انجام و در یک فاز به بهره برداری می رسد.

وی اصلاح نژاد دام سبک، ساخت هشت پژوهش سرای دانش آموزی را از مهمترین پروژه هایی دانست که در سفر سورنا ستاری به استان خراسان شمالی به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی تفاهم نامه استان با معاونت فناوری را شامل ساخت پردیس فناوری، بهسازی فضاهای سیدمانی ، حمایت از مراکز رشد واحدهای فناور، حمایت از ساخت پردیس فناوری، حمایت از طرح های اصلاح نژادی دام، تجهیز پژوهش سراهای دانش آموزی در تمام شهرستان ها و راه اندازی پایگاه صادرات با ترکمنستان و قفقاز گفت.

شجاعی اظهارداشت : بخش زیادی از اعتبارات مربوط به اجرای این طرح ها تخصیص و جذب شده است.

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تیرماه سال 98 به استان خراسان شمالی سفر کرد که ره آورد این سفر، انعقاد تفاهم نامه 280 میلیارد ریال بود که پرداخت 120 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ 11 درصد از مهمترین تفاهمنامه این سفر بود.

پرداخت یاری های فنی و اعتباری ،تأمین 60 میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز ساختمان پارک علم و فناوری، 10 میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز مرکز نوآوری دانشگاه علوم پزشکی، تأمین 10 میلیارد ریال برای هر کدام از مراکز رشد شیروان و اسفراین از جمله دیگر تفاهم نامه های این سفر بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1732

به "خبرنگاران 550 میلیارد ریال پروژه علمی و فناوری خراسان شمالی آماده بهره برداری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 550 میلیارد ریال پروژه علمی و فناوری خراسان شمالی آماده بهره برداری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید