حضور رکابزنان در پاراآسیایی با دوچرخه های قدیمی

به گزارش مجله دور زمین، سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری اعزامی به بازیهای پاراآسیایی گفت: در حالی امید به کسب مدال در بازیهای پاراآسیایی داریم که دوچرخه های رکابزنان قدیمی بوده و مدرن نیستند.

حضور رکابزنان در پاراآسیایی با دوچرخه های قدیمی

فرهاد عصفوری در گفت وگو با مجله دور زمین، در ارزیابی از وضعیت 5 دوچرخه سوار اعزامی به بازیهای پاراآسیایی جاکارتا اظهار کرد: هر چند طی رایزنی که با فدراسیون دوچرخه سواری داشتیم، توانستیم تا حدودی مشکلاتی که از نظر تجهیزات داشتیم مرتفع و یک دوچرخه و تعدادی طوقه از فدراسیون دوچرخه سواری به صورت امانی دریافت کنیم اما به هر صورت چون در شرایط کنونی امکان خرید دوچرخه های جدید و مدرن نداریم و بضاعت مالی فدراسیون اجازه تهیه تجهیزات جدید را نمی دهد، چاره ای نداریم با همین دوچرخه های فعلی که قدیمی هستند در بازیهای پاراآسیایی شرکت کنیم.

وی گفت: تمام کشورها تلاش می کنند در چنین رویدادهایی با تمام توان و با تجهیزات مدرن در مسابقات شرکت کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند، اما در کشور ما با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و مشکلاتی که از نظر ارزی وجود دارد، باید با همین امکانات محدود راهی بازیها شویم. البته در بازیهای آسیایی دیدید که قدیمی بودن دوچرخه ها سبب شد تا یکی از دوچرخه سواران با حالت پنچری رقابت را به اتمام برساند و دوچرخه سوار دیگر زنجیر پاره کند.

سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری معلولان گفت: هرچند با کمترین امکانات و تجهیزات عازم جاکارتا می شویم، اما تلاشمان بر این است تا بتوانیم بهترین عملکرد را در پیست و جاده داشته باشیم . البته اگر با بدشانسی روبرو نشویم.

عصفوری در پاسخ به این پرسش که در جاده شانس مدال آوری دارید یا پیست، گفت: هر چند در بخش جاده 4 دوچرخه سوار اعزامی تمرینات مداومی داشتند و در پیست با توجه به کمبود امکانات از نظر پیست چوبی، تمرینات دوچرخه سواران محدود بود، اما تلاشمان بر این است که در هر دو رشته به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

وی در خاتمه از مهدی محمدی، بهرام سلیمانی و صابر رحیم پور (دوچرخه سواران معلول) و طاهر مقدم دوچرخه سوار کم بینا و سینا امیر علایی (دوچرخه سوار سالم جلوران) به عنوان نفرات اعزامی به بازیهای پاراآسیایی نام برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 125

به "حضور رکابزنان در پاراآسیایی با دوچرخه های قدیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور رکابزنان در پاراآسیایی با دوچرخه های قدیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید