12 شهر مناسب برای دوچرخه سواری

به گزارش مجله دور زمین، یک شهر مناسب برای دوچرخه سواری شهری است که دوچرخه سواران را مجبور به رقابت با وسائل نقلیه موتوری نکند. این موضوع می تواند این امکان را در اختیار پیاده ها قرار دهد تا سوار دوچرخه شده و در هزینه های مربوط به بنزین، بیمه ماشین و دیگر هزینه ها صرفه جویی نمایند.

12 شهر مناسب برای دوچرخه سواری

دوچرخه سواری به شهروندان یاری می نماید تا سالم بمانند و در عین حال کیفیت هوای شهر خود را افزایش دهند. همچنین این امکان راه مناسبی برای توریست ها در راستای کشف مکان های نو است. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

12 - بوگوتا

بوگوتا به خاطر تراکم ترافیک اش شناخته شده است. رفت و آمد در اطراف شهر بدون گیر کردن در ترافیک کار سختی است. به لطف برداشتن مکان های پارک در کنار بسیاری از جاده ها در راستای تبلیغ دوچرخه سواری و استفاده نکردن از اتومبیلها، این شهر یکی از شهرهای مناسب برای دوچرخه سواری است.

11 - پورتلند

پورتلند یکی از شهرهای پیشرو در امریکا در زمینه دوچرخه سواری است. به لطف خط کشی های مدرن دوچرخه سواری، حدود 8% از مردم برای رفتن به محیط کار از دوچرخه استفاده می نمایند. این تقریباً 10 برابر متوسط موجود در کشور است. شمال غربی بسیار زیباست و محیط طبیعی مناسبی برای زندگی به شمار می رود و پورتلنداز زمینه های مناسب زیادی برای زیبا نگاه داشتن شهر بهره مند است. این امر یک سنت جدید است که در راستای حفظ این منابع کوشش می نماید و کماکان به موفقیت خود ادامه می دهد.

10 - بی جینگ

بی جینگ سابقه طولانی در دوچرخه سواری خیابانی دارد. با اینکه تعداد دوچرخه های در حال استفاده در حال افزایش است و جمعیت منطقه نیز بالاست، کماکان دوچرخه سواری در آن سخت نیست. با توجه به نبود تپه ها و تعدد راستاهای مربوطه، دوچرخه سواری در شهر آسان است. گرچه اسکوترها و وسائل نقلیه موتوری کوچک نیز از این راستاها استفاده می نمایند. به علت آلودگی هوا دولت مردم را به دوچرخه سواری تشویق می نماید، اما به نظر می رسد کمی زمان می برد تا بی جینگ بتواند از لحاظ میزان دوچرخه سواران پابه پای دیگر شهرهای مناسب برای دوچرخه سواری پیش رود.

9 - پاریس

تصویر فرهنگی رومانتیکی از فرانسه وجود دارد که در آن دوچرخه سواران به آرامی در روستاهای اطراف پرسه می زنند. گرچه این تصویر تنها شامل روستاهای زیبا نمی گردد. پاریس نیز برای دوچرخه سواران بسیار مناسب است. از راستاهای دوچرخه سواری تا دوچرخه های اجاره ای، این شهر امکانات مناسبی برای پدال زدن از یک نقطه زیبا تا نقطه در دسترس و سبز بعدی فراهم نموده است. همچنین راستاهای دوچرخه سواری هر روز در پاریس گسترش می یابند. در راستای ترویج دوچرخه سواری و سازش با محیط، شهر در طول یک شنبه ها برخی از جاده ها را برای ماشین ها بسته و در اختیار دوچرخه سواران قرار می دهد.

8 - بوداپست

بوداپست سیستم حمل و نقل توسعه یافته ای دارد که به مسافران امکانات گوناگونی می دهد. به هر حال، بین گزینه های مربوط به حمل و نقل مردم بیشتر و بیشتر به دوچرخه سواری گرایش پیدا می نمایند. با راستاهای دوچرخه سواری سبز و آب نماهای زیبا، تعجبی ندارد که مردم دوچرخه سواری در شهر را به شلوغی و سروصدای ترافیک ترجیح دهند. مهم است که بدانیم بوداپست قوانین خاص خود را دارد و برخی از ملاحضات معمول را در زمینه دوچرخه سواری لحاظ می نماید، از جمله اشتراک راستاها با پیاده روها. بنابراین برای امنیت خود از راهنماهای موجود بهره ببرید.

7 - بارسلونا

بارسلونا یکی از شهرهایی است که توریست ها به سادگی می توانند در آن دوچرخه سواری نمایند. در بارسلونا راستاهای زیبا، از آسان تا سخت، گروه های دوچرخه سواری و دوچرخه های اجاره ای وجود دارند. همینطور تورهای دوچرخه سواری به مقاصد گوناگون در سطح شهر برگزار می گردد. همنشینی میان طبیعت و فضای شهری در این راستا ها بسیار خاص است، مانند راستا Passeig de les Aigues. این جادوی واقعی دوچرخه سواری در بارسلونااست. همینطور راستاهای شهری وجود دارند که دوچرخه سواران را به معابر مخصوص خرید، ملاقات از مناظر و غیره می برند. این راستاها از آسانترین راستاها در بارسلونا هستند و به همین جهت حتی یکی دوچرخه سوار تازه کار هم از پس آن برمی آید.

6 - ریودوژانیرو

ترامواها، اتوبوس ها و دیگر اشکال حمل و نقل رفتن به مکان های مختلف در ریودوژانیرو را آسان نموده اند. بسیاری از ساکنان نیز شیوه ارزانتر دوچرخه سواری را اختیار گزیده اند. اما این شهر چیزی بیش از چند دوچرخه ارائه می دهد. در سال های اخیر، ریودوژانیرو به یکی از شهرهایی بدل شده که مدل دوچرخه سواری خود را از شهر هایی مانند برلین و آمستردام که دوچرخه سواری در آنان بسیار محبوب است، الگوبرداری می نماید. بازدیدنمایندگان راستاهای دوچرخه سواری مناسبی را در کنار سواحل نام آشنا به همراه محل های مخصوص قفل کردن آنان، در اختیار دارند.

5 - مونترِال

موترُال شبکه بزرگی از راستاهای دوچرخه سواری را داراست که یکی از مناسب ترین فضاها را برای دوچرخه سواری در شهر فراهم می نماید. برای بهینه سازی این ساختار، شهر برنامه ای را در سال 2009 در راستای اشتراک گذاری دوچرخه ها در این شبکه به اجرا گذاشت. اسم این برنامه Bixi Montreal است. با استفاده از یک ایستگاه پرداخت ساده، کاربران مبلغ مربوطه را پرداخت می نمایند و دوچرخه های موجود در پارکینگ قابل استفاده می شوند. این امر استفاده از سیستم دوچرخه سواری در شهر را برای کسانی که دوچرخه ندارند ممکن می سازد. این موضوع همچنین دسترسی توریست ها به دوچرخه را فراهم می سازد.

4 - توکیو

دوچرخه سواری راه مناسبی برای مسافرت و دیدن مناظر در توکیو است. دوچرخه سواران می توانند در پارک های سرسبز دوچرخه سواری نمایند و مناطق مناسب برای دوچرخه سواری می توانند دسترسی آسان به مغازه ها، رستوران ها ، ساختمان های شاخص و غیره را فراهم نمایند. مثل بیشتر شهرهای مناسب برای دوچرخه سواری، توکیو گزینه های محدودی برای اجاره دوچرخه دارد و فروشگاه های متعددی نیز برای خرید و تعمیر دوچرخه در دسترس هستند. کسانی که با راستا های دوچرخه سواری در شهر آشنا نیستند، به سادگی می توانند به لیست تورهای دوچرخه سواری مناسب دسترسی پیدا نمایند، چه با راهنما و چه بی راهنما.

3 - برلین

در برلین انواع گوناگون حمل و نقل، از دوچرخه ها تا موارد تکنولوژیک، وجود دارند. دوچرخه سواری در برلین به لطف راستاهای دوچرخه سواری خوش ساخت آن آسان است. این راستاها مانند یک اتوبان نیستند، اما دوچرخه سواران را به جایی که می خواهند بروند راهنمایی می نمایند. همچنین صدها مایل راستا دوچرخه سواری جاده ای و آفرود در دسترس هستند. اگر استفاده از دوچرخه مالیات سنگینی برایتان دربر دارد، همواره کالسکه های دوچرخه ای هستند که می توانید به راحتی در آنان بنشینید و فرد دیگری عهده دار امر پدال زدن گردد. به زودی دوچرخه سواران می توانند از سیستم به اشتراک گذاری دوچرخه ها نیز بهره مند شوند.

2 - کوپنهاگ

در کوپنهاگ بیشتر از 35% از شهروندان برای رفتن به سر کار، مدرسه و غیره از دوچرخه استفاده می نمایند. این امر تا حد زیادی مدیون راستاهای متعدد دوچرخه سواری موجود در شهر و اقدامات امنیتی مرتبط با آنان است. مانند نشانه های جدا و مخصوص راستاهای دوچرخه سواری در برخی نقاط. با پرداخت مبلغ اندکی، بازدیدنمایندگان و شهروندان می توانند از دوچرخه هایی که به شهر تعلق دارند استفاده نمایند. این دوچرخه ها در نقاط شلوغ شهر پخش شده اند. تشکیلات کوپنهاگ آنقدر خوب است که دیگر شهرها بعد از پی بردن به آن آغاز به الگوبرداری از آن کردند.

1 - آمستردام

آمستردام شهری است که شاید بیشتر به خاطر راستاهای مناسب دوچرخه سواری در آن شناخته شده است. این شهر دارای امکانات متعددی از جمله مکان های گذاشتن دوچرخه، راستاهای دوچرخه سواری در شهر و حتی پارکینگ هایی برای دوچرخه که همچون پارکینگ های معمولی عمل می نمایند، است. به خاطر آسان بودن حمل و نقل با دوچرخه، تعداد آنان در آمستردام از تعداد مردم بیشتر است. بازدیدنمایندگان می توانند مردم را از همه قشرها، شغل ها و سنین در حال دوچرخه سواری ببینند. چون دوچرخه سواری از راندن یک اتومبیل در شهر آسان تر است. متأسفانه دوچرخه ها طبق معمول دزدیده می شوند، بنابراین بازدیدنمایندگان، مسافران و دوچرخه سواران تفریحی بهتر است دوچرخه های خود را در یکی از گاراژهای امن این شهر پارک نمایند. منبع: touropia.comمنبع: کجارو
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 874

به "12 شهر مناسب برای دوچرخه سواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 شهر مناسب برای دوچرخه سواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید