پرطرفدارترین ورزش های جهان

به گزارش مجله دور زمین، خبرنگاران: هزاران سال است که انسان از تماشای ورزش های مختلف لذت می برد. از بازی های باستانی المپیک تا ورزش های متنوع دیگری که انجام می شوند، به ما نشان می دهند که این تفریح سالم برای انسان تا چه اندازه مهم است.

پرطرفدارترین ورزش های جهان

ورزش های زیادی وجود دارند که در نقاط مختلف دنیا مردم زیادی را به تماشای خود می کشانند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا به معرفی ورزش هایی بپردازیم که سالانه میلیون ها تماشاگر و بیننده این آن ها را دنبال می نمایند.

25. کشتی

کشتی یکی از قدیمی ترین ورزش ها محسوب می شود که قدمت آن به 15هزار سال قبل بازمی شود. این ورزش جذاب در سراسر دنیا هواداران زیادی دارد. این ورزش در سال 1896 جزء ورزش های بنیادی المپیک نامگذاری شد.

24. واترپلو

واترپلو که در انگلستان اختراع شده، ورزشی است که از تلفیق چند ورزش دیگر به وجود آمده است و قوانین خاص خود را دارد. این ورزش که بعد از فوتبال و تنیس در انگلستان محبوب ترین ورزش محسوب می شود، از سال 1900 جزء ورزش های المپیک نیز به حساب می آید.

23. تنیس روی میز

انجمن تنیس روی میز بین المللی در سال 1925 در شهر برلین تاسیس شد. این ورزش در چین و سایر کشور های آسیایی هواداران زیادی را به خود جذب نموده است. تنیس روی میز در سال 1988 به صورت رسمی به یکی از ورزش های المپیکی تبدیل شد.

22. هرلینگ

هرلینگ که نزدیک به 3هزار سال پیش در کشور ایرلند اختراع شد، ورزشی با قوانینی شبیه به فوتبال است و یکی از سریع ترین ورزش های دنیا محسوب می شود. البته این ورزش فقط در کشور هایی مانند انگلیس، استرالیا و نیوزلند هواداران زیادی دارد و در بسیاری از کشور ها هنوز ناشناخته است.

21. اسکی

در ابتدا اسکی روشی برای جابه جایی در کوهستان به شمار می رفت و جزء ورزش های رسمی به حساب نمی آمد. اما در سال 1936 اسکی نیز به ورزش های المپیکی پیوست و امروزه یکی از رقابتی ترین و دیدنی ترین ورزش های دنیا محسوب می شود.

20. بدمینتون

اولین باشگاه رسمی بدمینتون در سال 1877 کار خود را شروع کرد، اما این ورزش تا سال 1930 هواداران زیادی نداشت و از محبوبیت زیادی برخوردار نبود. گاهی اوقات در این ورزش سرعت توپ به 320 کیلومتر نیز می رسد که این امر به جذاب تر شدن آن یاری نموده است. اما علی رغم محبوبیت زیاد، این ورزش تا سال 1992 جزء ورزش های المپیکی به حساب نمی آمد.

19. هاکی

منشا ورزش هاکی به یونان باستان برمی شود، اما شکل و قانون های امروزی این ورزش توسط کشور اسکاتلند به ثبت رسیدند. این ورزش ابتدا ورزشی اشرافی به حساب می آمده است. هاکی در سال 2012 سومین ورزش پربازدید المپیک شناخته شد.

18. هنر های رزمی ترکیبی یا

MMA

این ورزش رزمی، ترکیبی از ورزش های تکواندو، جوجیتسو، جودو، کیک بوکسینگ و سایر هنر های رزمی است. در سال 1993 مسابقات قهرمانی دنیا هنر های رزمی ترکیبی در آمریکا برگزار گردید. با وجود خشن بودن، این ورزش نیز یکی از محبوب ترین ورزش های دنیا به حساب می آید.

17. بولینگ

منشا این ورزش نیز مربوط به چند هزار سال قبل است و به کشور مصر بازمی شود. این ورزش قبل از آن که در ایالات متحده محبوبیت زیادی پیدا کند یکی از محبوب ترین ورزش ها در کشور آلمان نیز به حساب می آمد. بولینگ ورزشی داخل سالنی است که احتیاج به تمرکز و مهارت بالایی نیز دارد.

16. هندبال

اولین مسابقه رسمی هندبال در المپیک سال 1925 و بین دو کشور آلمان و بلژیک برگزار گردید. هندبال بعد از فوتبال، محبوب ترین ورزش در قاره اروپا محسوب می شود.

15. دو و میدانی

مانند بسیاری از ورزش ها این ورزش نیز جزء ورزش های المپیک محسوب می شود. ورزش دو و میدانی که آمادگی جسمانی بالایی نیز می طلبد یکی از پرهوادارترین ورزش ها در سراسر دنیا به شمار می رود.

14. لاکراس

ورزش لاکراس یکی ورزش هایی است که به سرعت در حال دنیای شدن است. این ورزش گروهی، یکی از محبوب ترین ورزش ها در اروپا و استرالیا است.

13. دوچرخه سواری

از زمان اختراع اولین دوچرخه، این وسیله همیشه یکی جذاب ترین اختراع های بشر به شمار می رفته است. اولین مسابقات دوچرخه سواری در کشور فرانسه و در سال 1903 برگزار گردید. از آن سال تا به امروز هر ساله مسابقات دوچرخه سواری در کشور فرانسه انجام می شود و این مسابقات تقریباً در 188 کشور دنیا به صورت زنده نیز پخش می شوند.

12. فوتبال آمریکایی

با وجود اینکه مسابقات این ورزش در کشور های محدودی برگزار می شود، اما این ورزش نیز یکی از پرهوادارترین ورزش های دنیا به حساب می آید. این ورزش که تلفیقی از ورزش های راگبی و فوتبال است در ایالات متحده میلیون ها هوادار دارد.

11. فرمول 1

سرعت ماشین ها در این مسابقات حتی به 370 کیلومتر در ساعت هم می رسد. اولین مسابقات جایزه بزرگ فرمول 1 در سال 1906 برگزار گردید. از آن موقع تا به امروز این مسابقات یکی از پربیننده ترین مسابقات در دنیا به حساب می آید و کشور های متعددی میزبان این مسابقات بوده اند.

10. بیسبال

بیسبال یکی دیگر از ورزش هایی است که در آمریکا به وجود آماده است. اما این ورزش در سایر کشور ها نیز هوادارانی دارد. اولین مسابقات دنیای بیسبال در سال 1903 برگزار گردید و از آن موقع تا به امروز این ورزش به ورزشی بین المللی تبدیل شده است.

9. بوکس

در ابتدا ورزش بوکس بدون هیچ قانونی بین دو مبارز صورت می گرفت. اما با گذشت زمان و آسیب زیاد به مبارزان، قانون هایی در جهت حمایت بیشتر از مبارزان اعمال شد. با این وجود این ورزش کماکان ورزشی خشن به شمار می آید. تا جایی که برگزاری مسابقات این ورزش در برخی از کشور ها ممنوع اعلام شده است. اما هنوز این ورزش در بین مردم سراسر دنیا هواداران زیادی دارد.

8. راگبی

ورزش راگبی که نخستین بار در انگلستان به ثبت رسیده است یکی دیگر از ورزش های محکم و خشنی است که به شدت در حال رشد و دنیای شدن است.

7. والیبال

این ورزش در سال 1895 به ثبت دنیای رسید و اولین مسابقات بین المللی والیبال در سال 1949 برگزار گردید. والیبال که ورزشی گروهی است یکی از پرهوادارترین ورزش های توپی محسوب می شود که در سال 1964 نیز جزء ورزش های المپیکی نیز به شمار می آید.

6. هاکی روی یخ

منشا ورزش هاکی ممکن است به چند هزار سال پیش برشود، اما نخستین مسابقات هاکی روی یخ در سال 1875 در مونترال و در کشور کانادا برگزار گردید. امروزه این ورزش یک ورزش بین المللی محسوب می شود و کشور های زیادی در جام دنیای هاکی روی یخ شرکت می نمایند.

5. تنیس

یکی از پر جایزه ترین ورزش های دنیا تنیس است که در انگلستان و استرالیا و آمریکا هواداران زیادی دارد. اگر قوانین این بازی را بدانید، خواهید فهمید که تنیس بسیار ورزش جذابی است. سالانه مسابقات دنیای زیادی در سراسر دنیا در ورزش تنیس برگزار می شوند.

4. گلف

اسکاتلندی ها ادعا می نمایند که نخستین بار آن ها بوده اند که این ورزش را به ثبت رسانده اند. گلف ورزشی بین المللی است و سالانه چند میلیون دلار به برندگان مسابقات این ورزش اهدا می شود و شرکت نمایندگان زیادی برای اول شدن در مسابقات دنیای گلف با هم به رقابت می پردازند.

3. کریکت

کریکت که نخستین بار در بریتانیا مسابقات آن برگزار گردید، امروزه در کشور های هند، کامبوج و پاکستان محبوب ترین ورزش به حساب می آید. همچنین کریکت سالانه با حدود دو میلیارد نفر بیننده، سومین ورزش پربیننده در دنیا محسوب می شود.

2. بسکتبال

بکستبال یکی دیگر از ورزش های محبوب و دنیای است که مسابقات بین المللی آن بین 200 کشور برگزار می شود. حدود 300میلیون نفر در سراسر دنیا این ورزش را انجام می دهند. پرتاب های 3 امتیازی در این ورزش احتیاج به مهارت بالایی دارند و باعث جذاب تر شدن این بازی می شوند. در حال حاضر آمریکا قدرتمندترین تیم بسکتبال دنیا را در اختیار دارد.

1. فوتبال

فوتبال ورزشی است که تقریباً برای همه مردم دنیا شناخته شده است. مسابقات جام دنیای در ورزش فوتبال که هر چهار سال یک بار برگزار می شود، پربیننده ترین رویداد در سراسر دنیا به شمار می آید و کشور های زیادی برای دیده شدن کوشش می نمایند تا در این مسابقات شرکت نمایند و در کنار فوتبال، فرهنگ خود را به مردم سراسر دنیا نشان دهند.

منبع: List25

منبع: برترین ها
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 640

به "پرطرفدارترین ورزش های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرطرفدارترین ورزش های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید