حسینی: حسرت می خورم چرا زودتر با کرمی تمرین نکردم، مدال قشنگ المپیک از دستم افتاد

به گزارش مجله دور زمین، ملی پوش المپیکی تکواندو ایران گفت: در المپیک 2020 توکیو مدال از دستم افتاد، اما دیگر زمانی برای غصه خوردن وجود ندارد.

حسینی: حسرت می خورم چرا زودتر با کرمی تمرین نکردم، مدال قشنگ المپیک از دستم افتاد

میرهاشم حسینی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره فینالیست شدن دوباره در مسابقات ورود به اردوی تیم ملی تکواندو پس از تغییر وزن گفت: رفته رفته در حال آشنایی با وزن نو و در حال کار کردن روی بدنم هستم، اما هنوز از لحاظ قدرتی احساس ضعف می کنم. مسئله ای که با بحث فنی رفته رفته رفع خواهد شد و امیدوارم وزن بدنم را نیز به 80 کیلوگرم برسانم و از لحاظ قدرت بدنی هم با بازیکنان این وزن بدن به بدن شوم.

من و هادی پور اتفاقات المپیک را فراموش کردیم

وی با بیان اینکه تمامی اتفافات المپیک توکیو را فراموش نموده است، بیان کرد: غصه ها را باید کنار گذاشت، چرا که گذشته دیگر گذشته و نه امکان جبران آن وجود دارد و نه می توان کار دیگری انجام داد. من و آرمین هادی پور اتفاقات المپیک را فراموش کردیم و با یک هدف نو و با قدرت برای افتخارآفرینی پیش خواهیم رفت.

تمام کوششم را می کنم که میرهاشم همیشگی باشم

دارنده مدال نقره دنیا با اشاره به اینکه حضور در مسابقات دنیای، فصل نو دوران ورزشی او خواهد بود، گفت: با تغییر وزن و از دست دادن امتیازات گذشته، کارم سخت تر خواهد شد. همانطور که در دوره گذشته از ابتدا آغاز کردم، این بار هم در ابتدای جهت هستم و باید با موفقیت در مسابقات دنیای و رویدادهای آینده برای کسب سهمیه المپیک پاریس کوشش کنم. کار سختی خواهم داشت، اما نشدنی نیست و تمام کوششم را خواهم کرد که میرهاشم همیشگی باشم و با قدرت و جنگجو برترین نتیجه را کسب کنم.

حسرت می خورم چرا زودتر با کرمی تمرین نکردم

حسینی درباره تمرین با یوسف کرمی یادآور شد: از زمان تمرین با یوسف کرمی در حال استفاده از تجربیات ایشان هستم. فقط حسرت می خورم چرا زودتر این کار را نکردم و با یوسف کرمی ارتباط نداشتم. تمام کوششم را خواهم کرد که این ارتباط تداوم داشته باشد و از کرمی تشکر می کنم و امیدوارم سایه ایشان مستدام باشد.

با نزدیکی دل ها می توانیم از تکرار اتفاقات المپیک جلوگیری کنیم

وی در مورد اینکه به نظر می رسد شکاف بین قهرمان گذشته و فعلی برداشته شده، گفت: قطعاً همینطور است و امیدوارم بقیه قهرمانان نیز این ارتباط را داشته باشند و دل ها نزدیک هم باشد تا بتوانیم از تکرار اتفاقاتی که در المپیک افتاد، جلوگیری کنیم. تمام کوششم را خواهم کرد در موفقیت های آینده تکواندو ایران شریک باشم. برای ارتباط با پیشکسوتان گذشته پیش قدم خواهم شد تا با آنها ارتباط بگیرم و از تجربیات شان استفاده کنم.

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی راجع به بازپس گیری سکوی دنیای تکواندو ایران در مسابقات دنیای چین گفت: خیلی کار سختی است، اما نشدنی نیست. تکواندو ایران در حال جوانگرایی است. مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی ورود به اردوی تیم ملی برگزار گردید و فکر نمی کنم دیگر حرف و حدیثی وجود داشته باشد. دیگر باید صحبت ها تمام گردد و همه پیشکسوتان و قهرمانان تکواندو دست به دست هم بدهند تا این رشته نتایج خوبی بگیرد. بدون شک تمام کوشش مان را خواهیم کرد تا در مسابقات دنیای نتایج خوبی بگیریم.

امیدوارم لیگ با هوگوهای بین المللی برگزار گردد

حسینی با اشاره به برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی تکواندو با هوگوهای بین المللی گفت: در مسابقات برون مرزی با هوگوهای DAEDO بازی کردیم، اما نمی دانم چرا این هوگوها با هوگوهای مسابقات تفاوت دارد و اصلاً امتیاز پایین نمی آید. نمی دانم ایراد از کجا است، اما باز هم استفاده از این هوگوها اتفاق خیلی خوبی است. امیدوارم در لیگ برتر نیز با همین هوگوها بازی کنیم و اگر کمبود سیستم داریم، هوگو بخریم تا در لیگ نیز با هوگوهای بین المللی استفاده کنیم.

وی در مورد اینکه بعد از عدم توفیق تکواندو در المپیک به نظر می رسد نگاه به این رشته تغییر نموده است، گفت: یک میزان کم لطفی شده، اما همواره همین بوده و توجهات به ورزشی که نتیجه گرفته بیشتر می گردد و رشته ای که نتیجه نگرفته، با کمبود توجه روبرو شده است. امیدوارم اینگونه نباشد و حمایت نمایند.

حساب مردم با پیج های جعلی جداست

دارنده مدال طلای آسیا در مورد واکنش ها در فضای مجازی به شکستش در المپیک گفت: واقعیت این است که بعد از اتفاقات المپیک مردم خیلی لطف داشتند و بیشتر آنها کامنت های مثبتی در فضای مجازی ارسال کردند. یکسری ها نیز با پیج های جعلی به ما فحاشی می کردند که حساب آنها از مردم جداست. از مردم ایران تشکر می کنم که بعد از المپیک صبوری و تحمل و این واقعیت را درک کردند که هیچ ورزشکاری برای نتیجه نگرفتن در المپیک حاضر نمی گردد. اعتقاد دارم برای موفقیت تکواندو در المپیک شانس نیز احتیاج است و اگر خوش شانس باشی برترین مدال را کسب می کنی.

مدال خوشگل المپیک از دستم افتاد

حسینی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد که پس از دست دادن مدال طلا انگیزه ای برای کسب مدال برنز المپیک توکیو نداشته به خبرنگاران گفت: دقیقاً همینطور بود و در ملاقات با حریف کره ای اصلاً دوست نداشتم بازی کنم. علت این موضوع نیز این بود که یک مدال قشنگ و با ارزش از دست من افتاد. امیدوارم برای ورزشکاران خودمان این اتفاق نیفتد و این شرایط را تجربه ننمایند.

برای افتخارآفرینی و خوشحالی مردم زاده شدم

وی درباره عقب بودن از رقبای خود در وزن ششم مانند اتفاقات پس از دنیای منچستر، گفت: با همین شرایط توانستم سهمیه المپیک توکیو را کسب کنم. اتفاقات بدی در دوره گذشته افتاد و ویزای مسابقات دنیای برای من صادر نشد و 120 امتیاز مهم را از دست دادم. در فینال گرندپری بلغارستان در حالی که برترین بازی عمرم را انجام دادم، اما باز هم داور من را 10 اخطاره کرد. حتی داور این مسابقه محروم شد. با این حال با قدرت دوره برگشتم و این بار نیز پتانسیل این را دارم که همه شرایط را تحمل و افتخارآفرینی کنم. من زاده شدم که برای کشورم افتخارآفرینی و دل مردم را شاد کنم. تنها کاری که می توانم انجام دهم کسب مدال و شاد کردن دل مردم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2088

به "حسینی: حسرت می خورم چرا زودتر با کرمی تمرین نکردم، مدال قشنگ المپیک از دستم افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسینی: حسرت می خورم چرا زودتر با کرمی تمرین نکردم، مدال قشنگ المپیک از دستم افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید