جزئیات استخدام متعهدین خدمت وزارت آموزش و پرورش در سال 1400

به گزارش مجله دور زمین، تهران (پانا) - سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش جزئیات استخدام متعهدین خدمت وزارت آموزش و پرورش در سال 1400 را گفت.

جزئیات استخدام متعهدین خدمت وزارت آموزش و پرورش در سال 1400

به گزارش ایسنا، سعید عسکری در بخشنامه ای که به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی ارسال کرده، بر ضرورت اخذ تعهد محضری، تشکیل پرونده استخدامی و صدور حکم استخدامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های موردنیاز آموزش و پرورش در آزمون سراسری سال 1400 که در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ثبت نام اولیه انجام داده اند تاکید کرد.

در این بخشنامه آمده است که اطلاعات و تخصیص کدپرسنلی برای افراد مذکور به صورت یکجا در سامانه estekhdam.Hrm.medu.ir وارد شده است.

به استناد مجوز مورخ 5 مرداد 1400 سازمان اداری و استخدامی کشور و مفاد ماده 1 و 6 قانون متعهدین خدمت مصوب8 خرداد 1369 مجلس شورای اسلامی و دستورالعمل 29 خرداد 1395، اطلاعات پذیرفته شدگان نهایی رشته های موردنیاز آموزش و پرورش در آزمون سراسری سال 1400 که در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ثبت نام اولیه کرده اند با تخصیص کد پرسنلی به صورت یکجا در سامانه فوق وارد شده است.

در این بخشنامه همچنین بر رعایت موارد ذیل تاکید شده است:

- همزمان با معرفی پذیرفته شدگان به هسته گزینش جهت اخذ تاییدیه انفرادی باید جهت سپردن تعهد خدمت محضری نسبت به اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه محل تحصیل اقدام لازم انجام گیرد. صدور حکم آزمایشی منوط به اخذ تأییدیه گزینش و متعاقب آن سپردن سند تعهد محضری خواهد بود. به استناد ماده 6 قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش، معرفی شدگان پس از ارائه تاییدیه گزینش و سپردن تعهد خدمتی، از شروع تحصیل به استخدام آزمایشی پذیرفته می شوند.

هرگونه جابه جایی بین استانی، به هردلیلی ممنوع است

- عدم مراجعه فرد برای سپردن تعهد محضری در موعد مقرر قانونی، به منزله انصراف تلقی می شود. همچنین به استناد تبصره 4 ماده واحده نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش مصوب جلسه 27 آبان 1399 شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه مورخ 17 تیر 1398 شورای عالی آموزش و پرورش، پذیرش دانشجوی متعهد خدمت برای تأمین نیروی انسانی موردنیاز برای بوم خدمت (استان محل خدمت مندرج در دفترچه آزمون) اجرا شده است. بنابراین هر گونه درخواست جابه جایی بین استانی و تغییر سهمیه استانی در طول ایفای تعهد وبعد از آن، به هردلیل، موجب قطع رابطه استخدامی شده و مکلف به پرداخت هزینه های مربوط نیز خواهد شد. فلذا تغییر سهمیه استان محل خدمت قبل از شروع به کار و در طول ایفای تعهد و بعد از آن، تحت هر شرایط اعم از تاهل، تجرد، بعد مسافت، تکفل، فوت والدین و ... ممنوع است.

- اخذ تعهد صرفا برای رشته پذیرفته شده که در سامانه estekhdam. Hrin.medu. ir نیز ورود اطلاعات شده مجاز است و در غیر این صورت، وجاهت قانونی ندارد. بنابراین درج عنوان صحیح و دقیق رشته تحصیلی و همچنین منطقه آموزش و پرورش خدمتی در متن سند تعهد محضری، الزامی است.

- تاریخ صدور حکم استخدام آزمایشی پذیرفته شدگان بر مبنای تاریخ شروع به تحصیلی که از سوی دانشگاه محل قبولی اعلام می شود در حکم استخدام درج خواهد شد. براین اساس، شروع به تحصیل پذیرفته شدگان پردیس های دانشگاه فرهنگیان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در سال تحصیلی 1401-1400 (از 17 مهر 1400 به بعد) خواهد بود.

- به استناد ماده 1 قانون متعهدین خدمت وزارت آموزش و پرورش مصوب 8 خرداد 1369 مجلس شورای اسلامی و ماده 2 آیین نامه اجرایی قانون مزبور، پذیرفته شدگان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مکلف اند در شروع تحصیل خود به وزارت آموزش و پرورش، تعهد خدمت بسپارند و تحصیل آنان در دانشگاه های مزبور، منوط به سپردن تعهد ثبتی به وزارت مذکور است.

الزام به اخذ تعهد حداکثر تا خاتمه نیمسال اول تحصیلی

- اخذ تعهد از مشمولان ماده (1) قانون می باید حداکثر تا خاتمه نیمسال اول تحصیلی صورت گیرد ثبت نام و ادامه تحصیل آنان در دانشگاه های مزبور در نیم سال اول تحصیلی به صورت مشروط بوده و تحصیل دانشجویان در نیمسال دوم، مستلزم ارائه گواهی سند تعهد محضری از اداره کل آموزش و پرورش سهمیه خدمتی است. فلذا عدم مراجعه افراد پذیرفته شده و دانشجویان دانشگاه های مزبور در موعد مقرر قانونی و با وصف اطلاع رسانی به ذینفع برای تشکیل پرونده استخدامی به منزله انصراف از استخدام تلقی می شود.

- تحصیل این گونه افراد در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بعد از نیمسال اول، فاقد موضوعیت بوده و تخلف از قوانین ومقررات مصرح است.

بر اساس گزارش دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، دانشجویان متعهدین خدمت به دلیل ترک تحصیل، انصراف از تحصیل و یا ممنوعیت از ادامه تحصیل و ... مشمول ماده 5 قانون است و با ارائه درخواست انصراف از استخدام به منطقه محل خدمت، اداره کل آموزش و پرورش استان مکلف است به محض دریافت گزارش کتبی، نسبت به لغو حکم کارگزینی و سپس وصول خسارت و متعاقب آن لغو سند تعهد محضری اقدام قانونی لازم را به عمل بیاورد.

- عدم گزارش به موقع شرایط دانشجویان و یا عدم لغو سند تعهد محضری افراد مو صوف، تخلف از اجرای قوانین و مقررات تلقی شده و کارکنان مرتبط با موضوع در ادارات کل آموزش و پرورش و دانشگاه های وابسته، باید به موجب ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری، به هیئت معرفی شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2104

به "جزئیات استخدام متعهدین خدمت وزارت آموزش و پرورش در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات استخدام متعهدین خدمت وزارت آموزش و پرورش در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید