تقدیر مشاور فرهنگی سلطنت عمان از سینمای ایران

به گزارش مجله دور زمین، مشاور فرهنگی قابوس بن سعید سلطان عمان از تولیدات سینمای ایران و حضور در جشنواره فیلم مسقط تقدیر کرد.

تقدیر مشاور فرهنگی سلطنت عمان از سینمای ایران

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله دور زمین، عبدالعزیز بن محمد بن عبدالعزیز الرواس مشاور فرهنگی قابوس بن سعید سلطان عمان در دیدار نوری شاهرودی سفیر ایران در مسقط، از نمایش فیلم های ایرانی در جشنواره فیلم مسقط که به تازگی برگزار گردید، ابراز خرسندی و اهدای لوح یادبود به داریوش مهرجویی کارگردان نامدار سینمای ایران را با اهمیت عنوان نمود.

بر اساس این گزارش، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با تاکید بر لزوم توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور به ویژه در زمینه فرهنگی، پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگی را با هدف شناخت تاریخ و فرهنگ دو کشور ارائه کرد که مورد استقبال مشاور فرهنگی سلطان قابوس نهاده شد.

دو طرف در این دیدار توافق کردند که برای برگزاری هفته فرهنگی هماهنگی های لازم از مجاری دیپلماتیک به عمل آید.

عبدالعزیز الرواس از سال 2011 مشاور فرهنگی سلطان عمان است و پیش از آن برای مدت 22 سال وزیر اطلاع رسانی این کشور بوده است.

جشنواره بین المللی فیلم مسقط با شعار سینما همه ما را گردهم می آورد برای یک هفته در مسقط پایتخت عمان برگزار گردید و فعالان سینمایی کشورمان در کنار دیگر شرکت کنندگان به رقابت پرداختند.

در این جشنواره از داریوش مهرجویی کارگردان ایرانی تقدیر شد.

در جشنواره بین المللی فیلم مسقط بیش از 100 فیلم به رقابت پرداختند که عباس رزیجی فیلمساز جوان ایرانی با فیلم دَمِ سرد در بخش مسابقه حضور یافت و مورد تقدیر نهاده شد.

علی حیاتی دیگر فیلمساز کشورمان با فیلم کوتاه داستانی او در بخش مسابقه آثار کوتاه حضور یافت.

در بخش فیلم های مستند، مهدی طرفی دیگر فیلم ساز ایرانی با مستند سینما آزادی توانست در بخش رقابتی جشنواره بین المللی فیلم مسقط، تندیس خنجر نقره ای را از آن خود کند.

سینمای ایران با ارائه آثار متنوع در عرصه فیلم های بلند، کوتاه، مستند و انیمیشن و دریافت جوایز متعدد از جشنواره ها، مجامع و رویدادهای معتبر جهانی از موقعیت ممتازی در حوزه هنر هفتم برخوردار است.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 617

به "تقدیر مشاور فرهنگی سلطنت عمان از سینمای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر مشاور فرهنگی سلطنت عمان از سینمای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید