بازی برای آمریکا تمام است، دنیا دیگر دلار را نمی خواهد

به گزارش مجله دور زمین، یک کارشناس آمریکایی می گوید: شاخص ارزش دلار آمریکا هفته گذشته و برای نخستین بار در سه سال گذشته به زیر 90 واحد آمد و همین امر نشان می دهد که در سال 2021 شاهد روز های بدتری برای دلار خواهیم بود.

بازی برای آمریکا تمام است، دنیا دیگر دلار را نمی خواهد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از راشا تودی، پیتر شف، کارشناس باسابقه آمریکایی، می گوید: هفته گذشته و برای نخستین بار از بهار 2018 تا به امروز شاخص ارزش دلار آمریکا به زیر 90 واحد رسید.

شف می گوید: تضعیف بیشتر دلار به معنای آن است که برای سال 2021 دلار افت سنگینی را تجربه خواهد نمود.

این کارشناس آمریکایی اضافه کرد: البته این مسئله در سال 2021 تمام نخواهد شد و شاهد بازار خرسی - فروش سنگین -دلار برای یک دوره چند ساله خواهیم بود.

شف پیش بینی کرد: در همین بازار خرسی شاخص ارزش دلار رکورد کمینه 71.58 واحد که در سال 2008 به ثبت رسیده بود را خواهد شکست.

این کارشناس آمریکایی و البته کارگزار باسابقه وال استریت معتقد است: بنابراین دلار حجم زیادی خواهد ریخت؛ چراکه 20 واحد تا رقم مذکور فاصله است، اما نکته اینجاست که زمانی که شاخص ازرش دلار وارد محدوده 70 واحدی برسد، سقوط عظیم ترین را به محدوده نامعلوم تجربه خواهد نمود.

این کارشناس آمریکایی معتقد است: بازار اشتغال ضعیف در آمریکا، کنگره و بانک مرکزی آمریکا را بر آن خواهد داشت تا کاری نمایند. البته تنها کاری که آن ها انجام خواهند داد خلق تورم بیشتر است و فکر می کنم زمانی که ما تورم بیشتر داشته باشیم، نرخ بیکاری پایین می آید.

شف می گوید: حقیقت این است که ما با افزایش تورم شاهد افزایش بیکاری خواهیم بود و حتی افرادی که شاغل هستند، به خاطر بالا رفتن هزینه های زندگی زجر خواهند کشید.

وی می گوید: تضعیف دلار یک زنگ خطر است که نشان می دهد بازی برای بانک مرکزی فدرال آمریکا و تمام سیاست های این بانک در چاپ پول و اجرای اقدامات انبساطی به خاتمه رسیده است.

شف معتقد است: تنها دلیلی که اقتصاد آمریکا در حال فعالیت است، بیش از حد بودن ارزش دلار و یا به عبارت دیگر حباب در ارزش دلار است.

این کارشناس آمریکایی می گوید: تا قبل از این دنیا دلار آمریکا را می خواست، ولی حالا دیگر تمایلی به دلار ندارد و در حال پس دادن تمام دلار هایی است که قبلا گرفته بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1555

به "بازی برای آمریکا تمام است، دنیا دیگر دلار را نمی خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی برای آمریکا تمام است، دنیا دیگر دلار را نمی خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید