آیا اپراتورها اینترنت را ارزان می نمایند؟

به گزارش مجله دور زمین، کاهش 25 درصدی تعرفه پهنای باند زیرساخت در کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی به تصویب رسیده است که معاون وزیر ارتباطات می گوید: دولت به سهم خود در این خصوص عمل نموده و اکنون اپراتورها باید در این خصوص اقدام نمایند.

آیا اپراتورها اینترنت را ارزان می نمایند؟

حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور (رگولاتوری) درباره جزئیات کاهش تعرفه پهنای باند زیرساخت گفت: در جهان منطقی وجود دارد که وقتی مصرف بالا می رود تعرفه پایین می آید. با توجه افزایش مصرف، پس از ارزیابی های اجرا شده به این نتیجه رسیدیم که قیمت پهنای باندی که اپراتورها از زیرساخت می گیرند 25 درصد کاهش پیدا کند. کمیسیون تنظیم مقررات امروز با تصویب این مصوبه سازمان را نیز موظف کرد که در مورد تاثیر این مصوبه برای کاربران موضوع را از اپراتورها پیگیری و نتیجه را گزارش کند.

معاون وزیر ارتباطات با بیان این که بخش کاهش هزینه برای اپراتورها که مربوط به دولت است، با این مصوبه اجرا شده است، اضافه نمود: درباره اثر این مصوبه بر هزینه کاربران پس از آنالیز و اعلام گزارش به کمیسیون نتیجه اعلام خواهد شد.

رئیس رگولاتوری درباره این که آیا می توان انتظار داشت که به واسطه این کاهش تعرفه، هزینه بسته های اینترنت مشترکان همراه و ثابت نیز کاهش پیدا کند، گفت: دولت قدمی که می توانست برای کاهش هزینه های اپراتورها بردارد را برداشته است و اکنون باید اپراتورها در این خصوص اقدام نمایند.

فلاح گفت: اپراتورها باید در چارچوب هایی که مصوبات کمیسیون برای آن ها معین نموده، تعرفه های خود را اعلام نمایند. دولت کوشش خود را برای کاهش هزینه ها به کار گرفت و حالا باید منتظر پیشنهاد اپراتورها باشیم. این مصوبه امروز به اپراتورها اعلام شده است و از بهمن ماه اجرایی می گردد.

به گزارش ایرنا، روز گذشته تعرفه کاهش 25 درصدی قیمت به تصویب رسید. باید منتظر اقدام اپراتورها ماند تا ببینیم با این کاهش 25درصدی، قیمت بسته هایی که اپراتورها به کاربران خود ارائه می دهند چه تغییری خواهد نمود.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1629

به "آیا اپراتورها اینترنت را ارزان می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا اپراتورها اینترنت را ارزان می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید