49 کشور میزبان محصولات نانوی ایران ساخت شدند

به گزارش مجله دور زمین، تا به امروز 49 کشور مثل آلمان، ایتالیا، انگلیس، استرالیا، کانادا، چین و کره جنوبی میزبان محصولات نانویی ایرانی شدند.

49 کشور میزبان محصولات نانوی ایران ساخت شدند

به گزارش گروه فناوری مجله دور زمین، ایران چند سالی است که پیش روی زیادی در حوزه محصولات دانش بنیان و فراوری آن ها به خصوص در حوزه فناوری نانو داشته است. تا به امروز 49 کشور مثل آلمان، ایتالیا، انگلیس، استرالیا، کانادا، چین و کره جنوبی میزبان محصولات نانویی ایرانی شدند.

با وجود این طبق برآورد ها در بازار 65 میلیارد دلاری این فناوری در سطح جهان در سال 97 سهم ایران نیم درصد بود. این در حالی است که با رشد شرکت های دانش بنیان ظرف دو دهه آینده 30 درصد اقتصاد کشور می تواند مبتنی بر دانش بنیان ها و فناوری های پیشرفته باشد که فناوری نانو هم بخش مهمی از آن است.

دامنه فعالیت دانش نانو شامل انواع حوزه ها می گردد و کافی است شرکت های ایرانی وارد بازار صادراتی و جهانی شوند تا به سرعت سهم ایران از این بازار زیاد گردد و تا سال 1404 طبق اسناد بالا دستی بتوانیم 2 درصد این بازار را از آن خود کنیم و به مالی قوی در این زمینه تبدیل شویم.

به گفته سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، ثروت کشور نیروی انسانی خلاق است که به مدد آن ها اقتصاد دانش بنیان رونق می گیرد. ایران با همت همین نیروی انسانی از نظر کمیت و کیفیت پس از چین، امریکا و هند رتبه چهارم این حوزه را در جهان دارد و در جایگاهی بالاتر از تمام کشور های اروپایی قرار گیرد. همچنین برنامه ای برای گسترش صادرات و ورود محصولات فناورانه این حوزه به بازار های جهانی داریم تا شاهد رشد سهم ایران از بازار جهانی باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1204

به "49 کشور میزبان محصولات نانوی ایران ساخت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "49 کشور میزبان محصولات نانوی ایران ساخت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید