10 اپیزود آغازین برتر انیمه ها؛ از مرد اره ای تا دفترچه مرگ

به گزارش مجله دور زمین، اینکه از همان قسمت اول یک انیمه، مجذوب داستان آن شویم، تجربه هیجان انگیزی است. انیمه ها اغلب افتتاحیه آرام و کندی دارند و برای آینده زمینه چینی می نمایند اما برخی هایشان به مسیر متفاوت می روند، از همان دقایق ابتدایی کیفیت واقعی خود را نشان می دهند و انیمه دوستان را مجذوب خود می نمایند اما برترین اپیزود اول انیمه ها کدامند؟

10 اپیزود آغازین برتر انیمه ها؛ از مرد اره ای تا دفترچه مرگ

وقتی از برترین اپیزود اول انیمه ها صحبت می کنیم، در حقیقت به آثاری اشاره داریم که شامل انیمیشن خیره نماینده، موسیقی زیبا، صداپیشه های حرفه ای و شخصیت های فوق العاده می شوند. اپیزودهای این مطلب که از انیمه هایی منحصربه فرد و خاطره انگیز انتخاب شده اند، چنان شروع مجذوب کنندهی دارند که تا مدت ها در یادها باقی می مانند، آنقدری بیننده ها را هیجان زده می نمایند که دل شان بخواهد زودتر قسمت های بعدی را ببینند، در داستان غرق شوند، شخصیت های نوتر را ببینند و با جهانی این انیمه بیشتر و بیشتر آشنا شوند. اصولاً سریال ها تنها مقدار همان اپیزود اول فرصت دارند بیننده های نو را به خودشان جذب نمایند، تا با نشان دادن بخشی از اساس داستان، خصوصیات مجذوب کننده شخصیت ها و حال وهوای کلی روایت، طرفدارهای نو پیدا نمایند.

1- قفل آبی (Blue Lock)

 • سال پخش: 2022 - اکنون
 • تعداد قسمت ها: 24
 • کارگردان: تتسواکی واتانابی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: 8.2
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: 8.3

قفل آبی یکی از برترین اپیزود اول انیمه ها دارد و همان ابتدا، کلیات روند داستان را به خوبی معرفی می نماید. قهرمان داستان، ایساگی یویچی، بازیکن درخشان فوتبال دبیرستانی است که رویای تبدیل شدن به یکی از بزرگان فوتبال را در سر دارد. ایساگی که بعد از باخت در بازی مهمی دلسرد شده به تشکیلات انحصاری قفل آبی دعوت می شود و فرصتی برای رقابت پیدا می نماید تا شاید تبدیل به یکی از برترین بازیکن های مهاجم جهان شود.

این اپیزود اول مصداق شروع کوبنده و مجذوب کننده است؛ با امتیاز بالا در سایت های مختلف بیننده های نو را جذب خود می نماید و در سرانجام اپیزود مسابقه حذفی هیجان انگیزی آمده که دیدنیی و استرس زاست و پیروز شده ضرب آهنگ کلی سریال را نشان دهد. قفل آبی یکی از برترین انیمه های ورزشی است، با انیمیشن بی عیب ونقص و اکشن دیدنی، و همه این خصوصیات در اپیزود اول نمایش داده شده.

2- بهشت جهنمی (Hells Paradise)

 • سال پخش: 2023 ـ اکنون
 • تعداد قسمت ها: 13
 • کارگردان: کائوری ماکیتا
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: 8.1
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: 8.1

اپیزود اول انیمه بهشت جهنمی مملو از صحنه های اکشن است و گوشه ای از جهانسازی سریال را نمایش می دهد. گابیمارو، نقش اصلی آرام و رنگ پریده و بی خیال محکوم به مرگ است اما هرگز نمی میرد چون قدرت های ماورایی دارد که از او محافظت می نماید. از آنجایی که کشتن او غیرممکن است، برای رسیدن به آزادی و ملاقات دوباره با همسر دوست داشتنی اش، سفری را در جزیره مرمور و خطرناک شروع می نماید تا اکسیر زندگی را پیدا کند.

یکی از جنبه های مجذوب کننده این انیمه خود شخصیت گابیماروست؛ این جنگجوی توانا و فوق العاده قدرتمند و همسری فداکار به خوبی معرفی و محبوب بیننده ها شده. یکی از سوال هایی که برای بیننده پیش می آید این است که چرا هیچ یک از جنگجویان هرگز از شینسنکیو بازنمی شود و آنها را راضی می نماید برای حل این معما بیشتر در دل جهانی بهشت جهنمی سفر نمایند. به همین علت بهشت جهنمی یکی از برترین اپیزودهای اول در انیمه را دارد.

3- سبد میوه ها (Fruits Basket)

 • سال پخش: 2019 - 2022
 • تعداد قسمت ها: 63
 • کارگردان: یوشیهیده ایباتا
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: 8.6
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: 9

سبد میوه ها به یکی از محبوب ترین انیمه های عاشقانه تاریخ تبدیل شده. در اپیزود اول انیمه، قهرمان اصلی داستان، تورو هوندا را می بینیم که بعد از مرگ مادرش بی خانمان شده و در چادر زندگی می نماید. خانواده سوما اتفاقی چادری که تورو در آن زندگی می نماید را کشف می نمایند. سوماها به تورو پیشنهاد می نمایند که مدتی پیش آنها زندگی کند. تورو اتفاقی به توانایی تکان دهنده خانواده سوما پی می برد؛ اگر جنس مخالف هر کدام از اعضای این خانواده را در آغوش بگیرد، تبدیل به حیوان می شوند.

اپیزود اول یکی از برترین نقاط شروعین را دارد چون تورو سه نفر از سوماها را به سگ، موش و گربه تبدیل می نماید و بیننده بدون شک می خواهد ببیند که باقی ماجرا چگونه خواهد بود. بیننده به مرور با دیگر اعضای این خانواده بزرگ آشنا می شود و تک تک شان به حیوانات منحصر به خودشان تبدیل می شوند و شخصیت های مجذوب کنندهی دارند. آنها در کوششند این راز را حفظ بنمایند و درگیری هایشان برای پنهان کردن این توانایی شان دیدنی و بامزه است. تورو، کیو و یوکی هم شخصیت های اصلی دوست داشتنی ای با گذشته های مرموز و دردناک هستند.

4- مرد اره ای (Chainsaw Man)

 • سال پخش: 2022 - اکنون
 • تعداد قسمت ها: 12
 • کارگردان: ریو ناکایاما
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: 8.4
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: 8.5

مرد اره ای یکی از اکشن ترین انیمه های فانتزی تاریخ محسوب می شود و این اکشن از همان اپیزود اول به نمایش گذاشته شده است تا شاهد یکی از برترین اپیزود اول انیمه ها باشیم. در اولین قسمت قهرمان داستان، دنجی، افسرده و ناامید است چون فقیر و بیکار شده و جز سگ وفادارش، پوچیتا، چیزی برایش نمانده. یکی از صحنه های به یادماندنی انیمه همان ابتدا آمده که دنجی و پوچیتا در زباله دانی می گردند و ناگهان پوچیتا خودش را با دنجی ترکیب می نماید و دنجی تبدیل به موجودی عجیب می شود؛ ترکیبی از انسان و اره برقی.

سریالی با داستان خارق العاده و صحنه های دیدنی که هر انیمه دوستی باید آن را ببیند. اپیزود اول هم یکی از برترین هاست چون با کلیت فوق العاده و منحصربه فرد داستان آشنا می شویم، دانجی با موجودات عجیب و غریب روبه رو می شود که موجب ترس و بدبختی هستند اما همواره بی رحم ترین موجودات این انیمه خود انسان ها هستند. دیدنی سفر دانجی گاهی دردناک خواهد بود که از همان اپیزود ابتدایی تلخی ماجرا نشان داده شده.

5- آموزشگاه قهرمان من (My Hero Academia)؛ از برترین اپیزود اول انیمه ها

 • سال پخش: 2016 - اکنون
 • تعداد قسمت ها: 150
 • کارگردان: کنجی ناگاساکی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: 8.3
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: 7.9

اولین اپیزود انیمه آموزشگاه قهرمان من پیش زمینه ای برای شخصیت اصلی داستان، ایزوکو میدوریا، محسوب می شود. ایزوکو، ملقب به دکو، امیدوار است روزی به قهرمانی قدرتمند تبدیل شود اما نداشتن کویرک، یا قدرت ماورایی مخصوص به خودش، باعث شده نتواند به این هدف برسد. در همین اپیزود اول به دوران کودکی دکو برمی شود، به وقتی که متوجه می شود در جهانیی که بسیاری از آدم ها با قدرت های خاص به جهان می آیند، خودش هیچ قدرت خارق العاده ای ندارد. تبدیل شدن به قهرمان غیرممکن شده و دیگر نمی تواند به دبیرستان قهرمانان راه پیدا کند.

در این اپیزود اول دکو به عنوان شخصیتی دوست داشتنی معرفی می شود چون شاید هر بیننده ای تمایلات دکو برای رسیدن به آرزوهای بزرگ و دست نیافتنی را درک می نماید و با او ارتباط برقرار می نماید. با این وجود، دکو هنوز هم امیدوار مانده و برای رسیدن کویرک و تبدیل شدن به قهرمانی بزرگ دست از کوشش نمی کشد. این اپیزود شروع بسیار مناسبی به این جهانست، چراکه بیننده ها در ابتدا با شخصیت مصمم دکو آشنا می شوند و دل شان می خواهد که شاهد پیروزیت او باشند؛ اولین گام دکو برای تبدیل شدن به قهرمانی تمام عیار، با تمام بدشانسی هایی که دارد، در این قسمت شروع می شود.

6- جاسوس × خانواده (Spy × Family)

 • سال پخش: 2022 - 2023
 • تعداد قسمت ها: 37
 • کارگردان: کازوهیرو فوروهاشی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: 8.3
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: 8.5

اینکه در لیست بلندبالای انیمه هایی با عناصر خشن و تاریکی که این روزها منتشر می شود، دیدن انیمه شاد و خنده داری مثل جاسوس × خانواده دلگرم نماینده ست. در اپیزود اول انیمه، جاسوسی با لقب رمزی گرگ ومیش معرفی می شود که سخت ترین و چالش برانگیزترین مأموریتش را می خواهد شروع کند. برای رسیدن به هدفش دختر کوچکی به نام آنیا را به فرزندی می پذیرد تا هویت نوش به عنوان پدر و روان پزشکی به نام لوید فروید را تثبیت کند. او خانواده جعلی خودش را تشکیل می دهد و هدف اصلی اش در مدرسه خصوصی ای به نام ایدن قرار گرفته. باید کاری کند که آنیا به این مدرسه راه پیدا کند تا بتواند به دزموند، هدف اصلی مأموریت، نزدیک شود.

لحن طنز و روایت مجذوب کننده سریال از همان اپیزود ابتدایی نمایش داده می شود. شخصیت لوید به عنوان مأمور مخفی حرفه ای و بااستعداد و جدی معرفی می شود که در روبروه با دخترخوانده نوش دست وپای خودش را گم می نماید. آنیا، که توانایی خواندن فکر دیگران را دارد، از همان ابتدای کار به یکی از محبوب ترین شخصیت ها برای طرفدارها تبدیل شده. اپیزود اول، مانند باقی سریال، پر از لحظات بامزه و شیطنت های سرگرم نماینده است که بیننده را برای دیدن باقی قسمت ها هیجان زده می نماید.

7- شیطان کش (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba)

 • سال پخش: 2019 - اکنون
 • تعداد قسمت ها: 55
 • کارگردان: هارو سوتوزاکی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: 8.6
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: 8.5

شاید دیدنی اپیزود اول انیمه شیاطین کش دلخراش باشد اما تکان دهنده بودن این قسمت هر بیننده ای را مجاب می نماید به دیدن کردن ادامه بدهد. شخصیت اصلی جوان، تانجیرو کامادو، به خانه برمی شود و در صحنه ای تکان دهنده می بیند که اعضای خانواده اش به دست شیطانی سلاخی شدند. متوجه می شود خواهر بزرگش زنده مانده اما تبدیل به شیطانی خون خوار شده که دیگر برادر خودش را نمی شناسد. او از خواهرش دربرابر شیطان کشی دفاع می نماید و التماس می نماید تا فرصت داشته باشد راهی پیدا کند و خواهرش را دوباره انسان کند.

در اپیزود اول انیمه بیننده شاهد پیوند مستحکم خواهر و برادری میان تانجیرو و نزوکو خواهد بود؛ آنها مدام برای محافظت از یکدیگر فداکاری می نماید و حتی نزوکو بر تمایلات شیطانی خودش غلبه می نماید. از همین اپیزود بیننده های نو مشتاق ورود به جهانی شکارچی های شیاطین می شوند و امیدوارند که تانجیرو پیروز به نجات خواهرش شود؛ شروعی فوق العاده برای انیمه ای فوق العاده.

8- دفترچه مرگ (Death Note)؛ از برترین اپیزود اول انیمه ها

 • سال پخش: 2006 - 2007
 • تعداد قسمت ها: 37
 • کارگردان: تتسورو آراکی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: 8.9
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: 8.6

دفترچه مرگ یکی از محبوب ترین است و یکی از قوی ترین طرح های داستانی را دارد و لیست برترین اپیزود اول انیمه ها بدون آن کامل نمی شد. در قسمت اول انیمه دانش آموز دبیرستان، لایت یاگامی را می بینیم که اتفاقی چشمش به دفتری با جلد سیاه می شود که رویش نوشته شده دفترچه مرگ و آن را برمی دارد. لایت متوجه می شود نام هر کسی را در دفترچه بنویسد، آن شخص در مدت کوتاه خواهد مرد. پس تصمیم می گیرد از این دفترچه استفاده کند تا هر کسی را که از نظرش شرور و فاسد است را از بین ببرد.

لایت یاگامی، که خیلی سریع به شخصیتی منفی بدل می شود، یکی از جنجالی ترین شخصیت های کل تاریخ انیمه ها محسوب می شود. اپیزود اول این انیمه یکی از برترین سرشروعهاست چراکه لایت، این دانش آموز بسیار باهوش و خونسرد، بعد از پیدا کردن این دفترچه بی رحم تبدیل می شود. روح شینیگامی لایت، که نامش ریوک است، همه جا دنبالش می رود و در همین اپیزود ابتدایی معرفی می شود.

9- جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen)

 • سال پخش: 2020 - اکنون
 • تعداد قسمت ها: 47
 • کارگردان: شوتا گوشوزونو
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: 8.6
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: 8.6

معروف ترین انیمه حال حاضر جهان جوجوتسو کایسن است و شروعی کوبنده دارد. در اپیزود اول انیمه با اکشن دیدنی به استقبال داستان می رویم. یوجی ایتادوری و دوستانش در کلوب مخفیانه شان انگشت مهر شده ساکونا، پادشاه نفرین ها را باز می نمایند و نیروی قدرتمندی را ناخواسته آزاد می نمایند. تکان دهنده ترین بخش این قسمت، در صحنه سرانجامی رقم می خورد که یوجی انگشت سوکونا را قورت می دهد و جای اینکه در جا بمیرد، بدنش وسیله ای می شود تا پادشاه نفرین ها از آن استفاده کند تا دوباره به قدرت برشود.

یکی از برترین اپیزودهای اول انیمه ها را شاهد هستیم؛ روند کلی داستان، که در نوع خودش منحصربه فرد است، نشان داده می شود و زمینه را برای نبردهای بی شمار آینده آماده می نماید. در همین قسمت چند شخصیت کلیدی وارد داستان می شوند. ماهیت خطرناک سوکونا و گوشه ای از قدرت هایش فاش می شود که تعیین است برای کلیت داستان اهمیت دارد. یوجی به عنوان شخصیتی مثبت، که برای یاری به دیگران هر کاری می نماید، معرفی شده و گوشه ای هم از قدرت های مگومی را می بینیم.

10- حمله به تایتان (Attack on Titan)؛ از برترین اپیزود اول انیمه ها

 • سال پخش: 2013 - 2023
 • تعداد قسمت ها: 89
 • کارگردان: تتسورو آراکی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: 9.1
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: 8.6

حمله با تایتان یکی از برترین سریال های تمام دوران محسوب می شود و با آن شروع طوفانی بدیهی است که یکی از برترین اپیزود اول انیمه ها را هم داشته باشد. داستان با معرفی ساکنان پارادایس شروع می شود و نشان می دهد که آنها باید در داخل حصار دیوارهایی بلند زندگی نمایند تا تایتان ها وحشتناک و آدم خوار دست شان به آنها نرسد. در همین قسمت اول تایتان ها بالاخره پیروز می شوند دیوارها را درهم بشنمایند و به انسان ها حمله می نمایند و در صحنه ای تکان دهنده تایتانی مادر ارن را می بلعد.

شروع انیمه به بیننده های نو نشان می دهد که با چه داستان وحشتناک و غم انگیزی روبرو می شوند زیرا مرگ ومیرهای زیادی در این انیمه رخ خواهد داد. یکی از برترین نقاط شروعین در انیمه، محیط خفقان آور و ترسناکی را ترسیم می نماید که اهالی الدیان مجبورند در آن زندگی نمایند، تایتان ها به عنوان دشمنانی سرسخت معرفی می شوند. بیننده ها با این سوال روبرو می شوند که واقعاً راهی برای شکست تایتان ها وجود دارد یا نه؟ هم چنین خونین مادر ارن او را مجاب می نماید تا در ارتش نام نویسی کند و نشان می دهد که چقدر برای آزادی از چنگ تایتان ها مصمم است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1403 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2457

به "10 اپیزود آغازین برتر انیمه ها؛ از مرد اره ای تا دفترچه مرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 اپیزود آغازین برتر انیمه ها؛ از مرد اره ای تا دفترچه مرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید