دیدنی های هوشی مین ، جاذبه های گردشگری تراز اول هوشی مین، ویتنام

به گزارش مجله دور زمین، سایگون اغلب به نام قدیمی آن اشاره می گردد، با این حال شهر هوشی مین یک مهمانی بی نظیر است. موتورسیکلت ها در یک چهار راه قرار میگیرند، مردم محلی در گوشه های خیابان بر روی بخار کاسه داغ (سوپ رشته فرنگی) را قرار می دهند؛ سوپی که در هوای مرطوب با بخار آب و ادویه های عجیب و غریب طبخ می گردد که در سفر به هوشی مین نباید از آن گذشت. شهر هوشی مین مرکز تجارت و بزرگترین شهر ویتنام است و این مکان جایی است که با قدیم تضاد قابل توجه ای دارد. معابد در میان آسمان خراش ها و مغازه های طراح مشغول خدمت هستند، مردم محلی در حال بازی میله های بامبو را به رودخانه سایگون می اندازند و شهر در نقاط مختلف آن تقریبا اروپایی با معماری استعماری فرانسوی است و راه های گسترده پوشیده از درخت دارد. به جادوی فرهنگی شگفت انگیز، جذابیتهای گردشگری، از موزه های باقی مانده از جنگ و عروسک های سرگرم کننده آبی به بازارهای رنگارنگ اضافه شده است. نه چندان دور از شهر، تونل های معروف Cú Chi دیدنی های هوشی مین قابل مشاهده هستند و آبشارهای سرسبز و روستاهای کوچک دلتای رود مکونگ ، دیدی جذاب به زندگی روستایی را فراهم می نماید.

دیدنی های هوشی مین ، جاذبه های گردشگری تراز اول هوشی مین، ویتنام

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

موزه باقی مانده از جنگ

موزه جنگ یکی از محبوب ترین موزه ها در ویتنام است، و با نمایش هایی هولناک مربوط به جنگ در این کشور میگوید. موزه عمدتا بر جنگ ویتنام تمرکز دارد، اما برخی از نمایشگاه ها مربوط به جنگ اول هند و چین با استعمارگران فرانسوی است. ایده خوبی است که از طبقه بالا شروع کنید و به پایین بیایید، بنابراین نمایشگاه های معمولی تر را در طبقه پایین تجربه می کنید. اکثرا نمایشگر تصاویر عکاسی هستند و برخی از آنها در روبرو با آن قرار دارند؛ به ویژه عکس های عاملان نارنجی قربانیان بچه ها. مصنوعات برای نمایش حاوی گیوتین و قفس ببر است که برای زندانیان ویت کنگ مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری استدلال می نمایند که رویکرد موزه بی اعتبار است، اما این نمایشگاه ها به وضوح خشونت جنگ را نشان می دهد. این موزه همچنین شامل یک نمایش جذاب از کار عکاسان جنگی، از هر دو طرف است که در طول اختلافات جان خود را از دست دادند. وسایل نظامی و سلاح های دوره ای در حیاط موزه نمایش داده می گردد. پس از تورهای حومه شهر و تونل های Củ Chi، شما میتوانید این نمایشگاه ها را در حال حرکت ببینید، اما توجه داشته باشید که برخی از نمایشگاه ها برای بچه ها کوچک مناسب نیستند.

آدرس: 28 Vo Van Tan، بخش 6، منطقه 3، HCMC

تئاتر عروسکی اژدهای طلایی آبی

تئاتر عروسکی اژدهای طلایی برای خانواده های با بچه ها جوان و هر کسی که از سرگرمی های سبک سنتی لذت میبرد، مناسب است. تاتر آبی در دهکده هایی در رودخانه دلتا شکل گرفته است و در ویتنام برای بیش از 1000 سال اجرا شده است. نمایش فریبنده 50 دقیقه ای پنجره ای را به فرهنگ کشور باز میکند. این در ویتنام ارائه شده است، اما قدرت شخصیت های عروسک، هر دو هم مردم و هم حیوانات، فراتر از موانع و اختلاف زبان است. موسیقی زنده تجربه را افزایش می دهد؛ نوازندگان با استعداد از ابزارهای سنتی مانند فلوت بامبو و ویولون های دو رشته ای استفاده می نمایند. تئاتر دارای تهویه مطبوع است، و اگر شما در ردیف جلو نشسته اید، برای برخی از اسپری های ملایم آماده باشید.

آدرس: 55B خیابان نگوین Thi مین خای، بخش بن تنان، ناحیه 1، شهر هوشی مین

معبد Thiên Hậu، چینی شهر

معبد Thiên Hậu قرن نوزدهم، یکی از برجسته ترین شهرهای چین Cho Chi Minh ChoLon و یکی از قدیمی ترین معابد چینی در شهر است. به بانوی دریای Thiên Hậu اختصاص داده شده ،این معبد احضار نماینده را هواداران محلی و نیز گردشگران بازدید نموده اند، و بسیاری از مواد مورد استفاده در ساخت و ساز از چین آورده شده است. ابرها از متراکم شدن بخار در هوا، و شمع ها در محراب سوسو می زنند، و نور خورشید به وسیله سقف به صورت جزئی عبور می نمایند، به عنوان ورودی دروازه های سبزرنگ و در اطراف حیاط کوچک قدم زدن خوب است. از اینجا می توانید محراب را با مجسمه های الهه و چینی های پیچیده ببینید که سقف صحنه هایی از زندگی چینی های قرن نوزده را نشان می دهد. بر طبق افسانه ها، دو لاک پشت معبد را در حین غیبت الهه نگهبانی مینمایند. در روز 23 دسامبر ماه سوم قمری، یک محفل در محله ای که دارای نمایی از Thiên Hậu است و اعتقاد بر این است که دریانوردان را در دریاهای آزاد نگه می دارد، برگزار می گردد. ورود به معبد رایگان است. زمانی که که به شهر چین می روید، ارزشمند است که در بازار بنگ تی، که همه چیز از محصولات تازه نان تا خرده ریزه چینی به فروش می رساند،توقف کنید. در منطقه نیز برخی از نمونه های زیبا از خانه های معماری کلاسیک چینی است.

آدرس: 710 خیابان نگوین ترا، منطقه 5، شهر هوشی مین

کلیسای کاتولیک نتردام از سایگون و اداره پست

نمونه خوبی از معماری نئورومانسک، کلیسای جامع آجر قرمز نتردام، نقطه قوت متمایز در قلب شهر هوشی مین است. برجهای دوقلویش تقریبا 60 متر در بالای شهر است که توسط منار مخروطی آهن پوشیده می گردد. کلیسای جامع از سال 1877 تا حدود سال 1883 ساخته شده است و به عنوان محل مأموریت های استعماری برای عبادت و نماد قدرت مستعمره فرانسه بود. Marseille در قسمت خارجی با آجرهای قرمز ساخته می گردد، و ساعت بین دو برج بلند سویس، در سال 1887 ساخته شد. ویژگی های برجسته داخلی عبارتند از: 56 شیشه رنگارنگ که توسط لورین از ، شارتر فرانسه است و ، 12 ستون که نشانه 12 رسول است و یکی از قدیمی ترین ارگان ها برای ویتنامی ها است. برای دیدن داخل، سعی کنید صبح دیدن کنید یا در یک مراسم یکشنبه شرکت کنید. در سراسر خیابان، دفاتر پست به سبک استعماری معماری فرانسوی که در سال 1891 ، توسط گوستاو ایفل، معمار فرانسوی Ýkai Towerwerk، طراحی شده بود تکمیل شد.او یکی از معماران برج ایفل است. امروزه دفتر پست هنوز در حال استفاده است و یک مکان ملاقات محبوب برای مردم محلی است.

آدرس: کلیسای جامع نوتردام و قصر سلطنتی سایگون، Bến Nghé، tp. هو چی مین، هوشی مین.

پارک تماشاخانه سایگون

همچنین در سالن تئاتر شهری هوشی مین، خانه اپرای کاخ سایگون، در ابتدای خیابان درختان معروف Le Loi ، به چشم میخورد و برای طراحان معماری به خصوص هواداران سبک استعماری فرانسوی، شناخته شده است. این همان خانه اپرا سایگون که در سال 1897 توسط Eugene Ferret، یک معمار فرانسوی ساخته شد، برای سرگرم کردن مهاجران فرانسوی، و نمای ظاهری آن از سبک پتی پالیس که در همان سال در پاریس ساخته شد، استفاده شد. بعد از سال 1956، این ساختمان به عنوان خانه مجلس نمایندگان جنوبی ویتنام مورد استفاده نهاده شد و در سال 1975 پس از سقوط سایگون دوباره به تئاتر تبدیل شد. تنها راه دیدن داخل تئاتر، خرید بلیط برای یک نمایش است. هر دو ارکستر سمفونیک باله و کمپانی اپرا در شهر هوشی مین کار می نمایند و بلیط ها در صندوق دفتر یا آژانس های مسافرتی محلی در دسترس هستند. در منطقه اطراف خانه اپرا، برخی از مراکز خرید جدید شهر و هتل های منحصر به فرد است. شما همچنین می توانید در همسایگی کلیسای جامع نوتر-دام و کاخ Reunification همراه شوید.

آدرس: 7 میدان Lam Son، نگهبانی Ben Nghe، ناحیه 1، شهر هوشی مین

مجلس شورای ملی

بازدید از کاخ متحد، که بعدها به عنوان کاخ استقلال شناخته می گردد، بیشتر در خصوص رویدادهای تاریخی است که با هر شکوه و عظمتی در اینجا اتفاق می افتاد. در حقیقت، این سبک ساختمانی 1960 با اتاق های بزرگ و خیره نماینده و مبلمان تاریخی، به نظر می رسد از زمان 30 آوریل 1975،بسته شده است، زمانی که یک تانکر ارتش ویتنام شمالی به وسیله دروازه های آهنی سقوط کرد و منجر به سرانجام جنگ ویتنام شد. کاخ محلی برای مردم محلی این رویداد تاریخی را نشان می دهد و کشور را مجددا ادغام می نماید. کاخ در 44 هکتار از چمنزارها و باغات سرسبز واقع شده است و همچنین در سالهای دهه 60 میلادی، سایگون، شیوه زندگی سران دولتی ممتاز را ارائه می دهد. این ساختمان در محل کاخ نورودوم سابق که توسط جت های جنگنده در سال 1962 بمباران شد و در کوشش ناکام ترور نگو دین دیم، رئیس جمهور ویتنام جنوبی ساخته شد. ساختمان فعلی در سال 1966 و زمانی که ویتنام بین شمال و جنوب تقسیم شد، خانه و محل کار رئیس جمهور تکمیل شد. ویژگی های قابل توجه شامل محوطه زندگی رئیس جمهور، اتاق فرماندهی جنگ با نقشه های بزرگ و تجهیزات ارتباطی قدیمی و تونل های زیرزمینی پر پیچ و خم است. شما همچنین می توانید وسایل نقلیه نظامی را در خارج از کشور مشاهده کنید، از جمله جنگنده های جنگی که قصر نوردوم و تانک 843 را نابود کرد، که به وسیله دروازه کاخ در ماه شوم آوریل بیش از چهار دهه پیش، از بین رفت. راهنمای تور به زبان انگلیسی در دسترس هستند

آدرس: 135 خیابان Nam Ky Khoi Nghia، ناحیه 1، شهر هوچی مین

بازار Ben Thanh و میدان سایگون

برای تماشاچیان، بازار داغ و مشتاقانه Ben Thanh توقف تقریبا اجباری است، حتی اگر فقط شاهد شلوغی بازار باشید. اصطبل ها با همه چیز از ظرافت های محلی، ماهی، گل ها و میوه های گرجهتی تا کفش، لباس، آبنبات رنگارنگ و سوغات پر شده است. بازارها نیز به جیب برها مشهورند، بنابراین مطمئن شوید که اشیاء بی نظیر و ارزشمند در جایی امن هستند تا راحت از دیدنی های هوشی مین بازدید کنید. پس از دیدن تمام محیط، به سمت میدان سایگون بروید، با یک قدم زدن در فاصله 3 دقیقه ای، برای تجربه کمی خرید با آب و هوای مطبوع آماده شوید. در اینجا، معاملات فوق العاده ای در خصوص همه چیز از لباس و کوله پشتی تا جواهرات و کفش را پیدا می کنید. چانه زدن در هر دو مکان رایج است.

بازارBen Thanh. آدرس: 32-30، 36-34-32-30 Phan Bội Châu، Bến Thành، شهر هوشی مین

موزه تاریخی ویتنامی

در داخل باغ گیاه شناسی، موزه تاریخی ویتنام، تکامل فرهنگی کشور را از دوران برنز تا اوایل قرن بیستم نشان می دهد که یکی از دیدنی های هوشی مین است. این نمایشگاه ها به صورت دوره ای سازماندهی شده و شامل آثار هنری از گروه های قومی ویتنام، از جمله تمدن Dong Son، فونان، خمر و چم است. به ویژه جالب است که مجسمه های سنگی و برنزی، آثار آنگکور وات و مومیایی به خوبی حفظ شده اند. در سفر به هوشی مین با هزینه بیشتر، شما می توانید در نمایشگاه عروسک آبی در تئاتر کوچک موزه شرکت کنید، هر ساعت (به جز در طول ناهار) اجرا می گردد. جالب است که تقریبا همان نمایشگاه های موزه در همان ساختمان است، که از سال 1929 با سبک های معماری فرانسوی و آسیایی ترکیب شده است. پس از دیدن تمام نمایشگاه های موزه به مدت یک ساعت یا بیشتر، شما می توانید از قدم زدن آرام در اطراف باغ گیاه شناسی لذت ببرید.

آدرس: 2 Nguyễn Bènh Khiêm، Bến Nghé شهرستان هاچی چی مین

معبد امپراتور متروک

در اوایل قرن 20ساخته شده، معبد تبعیض آمیز بومی امپراتوری (Chua Phuoc Hai) در یک محله بی نظیر در مجاورت چند بلوک دورتر از باغ گیاه شناسی واقع شده است. معبد به افتخار خدای تائو، امپراتور یا پادشاه بهشت، Ngoc Hoang ساخته شده است و در داخل اتاق روشن شما نماینده بسیاری از خدایان بودایی و الهه مادر را می بینید. همان طور که در داخل قدم میزنید، بسیاری از عبادت نمایندگان محلی با پوششی خوش بو، شمع ها را به عنوان پیشکش در قربانگاه ها، روشن می نمایند. در سفر به هوشی مین و بازدید از این معبد به تابلوهای چوبی حکاکی شده و بسیاری از مجسمه های اژدها و حیوانات که در سقف استفاده می نمایند توجه نمایید. در ورودی معبد، تعدادی لاک پشت در یک حوضچه شنا می نمایند، و به همین دلیل، معبد اغلب به نام معبد لاک پشت شناخته می گردد. مردم محلی اغلب برای پرستش می آیند، بنابراین وقتی آنجا برای بازدید رفتید مهم است که احترام قائل شوید تا از این دیدنی های هوشی مین لذت ببرید.

آدرس: Đa Kao Quận 1 ویتنام، 73 Mai Thị Lựu، Đa Kao، هاچی چی مین

موزه شهر هوشی مین

یک ساختمان نئوکلاسیک چشمگیر در نزدیکی کاخ اتحاد، موزه شهر هوشی مین،که قبلا به عنوان کاخ جیا لانگ شناخته می شد، خانه فرماندار کوهچینچینا بوده است که در سفر به هوشی مین باید از آن بازدید کنید. این به معنای توقف یک مرور کلی از تاریخ شهر و یک نگاه عادی به معماری بزرگ است که شامل شکوفایی های شرقی و اروپایی و بازدید از دیدنی های هوشی مین است. آثار موزه تاریخی شهر شامل نمایشگاه هایی در زمینه مبارزه برای استقلال، طبیعت و باستان شناسی، تجارت، صنایع دستی روستا، ارز و فرهنگ سایگون است. جالب توجه است که این ساختمان در شبکه ای از تونل ها و پناهگاه ها واقع شده است که به عنوان راه های فرار برای اشخاص بزرگ گذشته خدمت می کرد، و این امر برای عموم مردم بسته است.

آدرس: 65 Ly Tu Trong، District 1، Ho شهر هوچی مین

موزه فیتو

اگرچه پیدا کردن آن زمانی که شما بدون راهنما قصد سفر به هوشی مین می کنید چالش برانگیز است اما اولین موزه طب سنتی ویتنامی (FITO) یک ساختمان زیبا و پنج طبقه با قابی که از چوب بامبو ساخته شده است وجود دارد که یکی از جذاب ترین دیدنی های هوشی مین است. این برای کسی که علاقه مند به استفاده از طب جایگزین است یا می خواهد برخی از فرهنگ ویتنامی را از جهت اصلی توریستی دور کند ارزشمند است. این موزه هزاران مورد مربوط به طب سنتی ویتنامی، از عصر حجر تا امروز، از جمله کتاب ها، اسناد، گیاهان و وسایل مورد استفاده در تهیه داروها را نمایش می دهد. شما همچنین می توانید برخی از مواد تشکیل دهنده پر زحمت را امتحان کنید. نمایش با یک فیلم کوتاه در تاریخ طب سنتی ویتنام شروع می گردد، و داروهای گیاهی برای خرید پیش از خارج شدن شما در دسترس هستند.

سفرهای روزانه از شهر هوشی مین

تونل های Chu Chi در حدود 60 کیلومتری از شهر هوشی مین یک سفر نیم روزی است و یکی از تورهای برتر برای بازدیدنمایندگان در سفر به هوشی مین است. این 250 کیلومتر از شبکه گسترده تونل ها به عنوان پایگاه عملیات نظامی ویت کنگ در جنگ ویتنام خدمت نموده است. سربازان از تونل های مبهم تنگ به عنوان مخفیگاه ها، بیمارستان ها، پایگاه های ارتباطی، جهتهای عرضه و حتی محل زندگی استفاده می کردند. بازدید معمولا شامل خزیدن در بخشی از شبکه تونل است، تجربه ای که باعث افزایش قدردانی شما از استقامت و سازگاری سربازانی که در اینجا زندگی می کردند،می گردد که امروزه تبدیل به یکی از دیدنی های هوشی مین شده است. حتی اگر هوادار تاریخ نظامی مدرن نباشید، تونل ها بینش قدرتمندی را در خصوص شرایطی که سربازان در طی درگیری با آن روبرو شده اند و استراتژی هایی را که مقاومت نظامی VC علیه نیروهای آمریکایی تقویت می نمایند، ارائه می دهد. دو گزینه تور برای بازدید از تونل ها عبارتند از Morning Củ Chi Tunnels Tour از شهر هوشی مین و یک تونل Cu Chi با قایق موتوری به صورت سفر نیم روزی از هوشی مین است.

دلتای مکونگ

سفر به هوشی مین و جهت درختان نخل کاشته شده سرسبز، رودخانه ها و جزایر دلتای مکونگ یک سفر روزانه است که به نظر می رسد دنیای دور از شهر هوشی مین گیج نماینده است. این یک نگاه اجمالی به شیوه زندگی افرادی که به این آبراه شنماینده برای بقا دسترسی دارند، ارائه می دهد. محیط دلتا حدود 40 هزار کیلومتر مربع است و بیش از نیمی از غلات و 90 درصد صادرات آن کشور را فراوری می نماید و برای بازارهای شناور که معمولا در صبح زود است شناخته شده است. از شهرهوشی مین ، تورها به دلتا، عموما شامل یک رانندگی 70 کیلومتری به My Tho، یک بازارشهری در بانک کنار رودخانه مکونگ است؛ یک سفر دریایی در طول دلتا؛ و بازدید از روستاها، مزارع و کارخانه های محلی را شامل میگردد. دلتا مکونگ با گروه کوچک ماجراجویی این فعالیت ها را ارائه می دهد و همچنین امکان تست غذاهای سنتی و میوه های گرجهتی منطقه را می دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 8 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 351

به "دیدنی های هوشی مین ، جاذبه های گردشگری تراز اول هوشی مین، ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های هوشی مین ، جاذبه های گردشگری تراز اول هوشی مین، ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید