یک روز اسکی چقدر آب می خورد؟، خانواده ای که هر سال کوچکتر می گردد

به گزارش مجله دور زمین، به گزارش خبرنگاران، اگر در خوشبینانه ترین حالت اسکی ورزش مرفهین قلمداد نشود قطعاً این رشته یکی از هزینه برترین رشته های ورزشی است.

یک روز اسکی چقدر آب می خورد؟، خانواده ای که هر سال کوچکتر می گردد

بلیت پیست های اسکی که هر ساله افزایش قابل توجهی هم پیدا می نمایند به علاوه تجهیزاتی که یک اسکی باز برای انجام این ورزش به آن نیازمند است باعث شده تا اسکی ورزشی باشد که هرکسی شرایط نزدیکی به آن را نداشته باشد.

اگرچه سال جاری هنوز پیست های اسکی بازگشایی نشده اند اما پیست اسکی توچال هزینه بلیط خود را 180 هزار تومان اعلام نموده اند و پیست های اسکی دربندسر و دیزین نیز بلیتی بالای 200 هزار تومان دارند.(به طور مثال بلیت تمام وقت دربندسر سال جاری 244 هزار تومان است) علاوه بر اینها بر اساس نرخ مصوب هزینه اجاره تجهیزات اسکی (برای آنها که خودشان وسیله ندارند) با یک جمع بندی سر انگشتی می توان به رقمی برای یک روز اسکی کردن رسید که از عهده عموم جامعه بر نمی آید.

نمونه قیمت کرایه جداگانه تجهیزات اسکی در پیست های استان تهران در سال 99:

اجاره چوب اسکی: 60 هزار تومان

اجاره کفش اسکی: 60 هزار تومان

اجاره چوبدستی اسکی: 22 هزار تومان

اجاره دستکش اسکی: 22 هزار تومان

اجاره عینک اسکی: 22 هزار تومان

اجاره کلاه معمولی: 15 هزار تومان

اجاره کلاه ایمنی: 30 هزار تومان

اگر در حداقل حالت ممکن فردی بخواهد چوب، کفش و چوبدستی اسکی کرایه کند، با تخفیف می بایست 126 هزار تومان پرداخت کند که به علاوه هزینه بلیت پیست اسکی که در تهران حداقل 180 هزار تومان است حدود 306 هزار تومان باید بپردازد، به این مبالغ هزینه پارکینگ و تغذیه داخل پیست را هم اضافه کنید.

نکته نگران نماینده این است که بعضی پیست های اسکی عنوان نموده اند بازگشایی شان با بلیت 200 هزار تومانی هم به صرفه نیست و حتی هزینه نگه داری پیست هم با این مبالغ به دست نمی آید. با این حساب شمار اسکی بازان در این شرایط مالی روز به روز کم و کمتر می گردد و پر بیراه نیست اگر این رشته ورزشی را در شمار ورزش های لوکس دانست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1540

به "یک روز اسکی چقدر آب می خورد؟، خانواده ای که هر سال کوچکتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک روز اسکی چقدر آب می خورد؟، خانواده ای که هر سال کوچکتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید