کپی و پیست به یاری واقعیت افزوده

به گزارش مجله دور زمین، کپی و پیست بخش لاینفکی از زندگی آنلاین ماست. به صورت روزانه شاید هزار بار از آن استفاده کنیم بدون این که متوجه شویم چنین چیزی چه موهبت بزرگی است. احتمالا بارها با خود فکر نموده اید اگر می توانستیم اشیا واقعی را نیز کپی و پیست کنیم چقدر زندگی ساده تر می شد. یک توسعه دهنده خلاق این کار با به یاری واقعیت افزوده انجام داده که در صادقانه ترن حالت می توان به آن عنوان خارق العاده داد.

کپی و پیست به یاری واقعیت افزوده

در ویدیویی که در ادامه خواهید دید، می بینیم این توسعه دهنده خلاق از یک جسم در جهان واقعی عکس می گیرد و آن را به سادگی داخل فتوشاپ قرار می دهد. تمامی این اتفاقات در محیط واقعیت افزوده رخ می دهد و می توانید فرایند کپی شدن جسم از جهانی واقعی و پیست شدن آن در پروژه فتوشاپ را مشاهده کنید. پیش از این که بیشتر از این شرح دهیم، پیشنهاد می کنیم خودتان ویدیو زیر را تماشا کنید تا با چشمه ای از آینده پیش رو آشنا شوید:

این برنامه AR Cut & Paste نام دارد و توسط توسعه دهنده و هنرمندی به نام Cyril Diagne ساخته شده است. اما این گونه نیست که به سادگی جسمی را از جهان واقعی به جهانی دیجیتالی منتقل کنید. برای این که دو با هم تعامل داشته باشند، برنامه مخصوص موبایل، سرور محلی متصل به فتوشاپ در یک کامپیوتر و سرویسی برای تشخیص اجسام و جداسازی آن ها از پس زمینه های آن ها احتیاج است.

در پشت این ها، الگوریتمی برای تشخیص جهت دوربین گوشی که همزمان با فتوشاپ در ارتباط است، قرار گرفته است به کاربر اجازه می دهد تا تصویر به دست آمده را در جای مناسب قرار دهد. البته این برنامه در حال حاضر تنها برای فتوشاپ توسعه داده شده و هیچ اثری هم از انتشار آن برای باقی کاربران وجود ندارد. در هر صورت تا زمانی که بازیگران اصلی چنین قابلیت هایی را در سیستم عامل خود ارائه نکند، باید امیدوار باشیم توسعه دهندگان مستقل ما را به آینده منتقل نمایند.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1139

به "کپی و پیست به یاری واقعیت افزوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپی و پیست به یاری واقعیت افزوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید