کاهش محرومیت ورزشکاران فوتبال، فوتسال و وزنه برداری از4 به 2 سال

به گزارش مجله دور زمین، ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) با تاکید آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) و پس از بررسی های دوباره، محرومیت چهار ورزشکار از رشته های فوتبال، فوتسال و وزنه برداری را به دو سال کاهش داد.

کاهش محرومیت ورزشکاران فوتبال، فوتسال و وزنه برداری از4 به 2 سال

به گزارش مجله دور زمین ، اسفندماه سال گذشته نمایندگان آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) در بازرسی از عملکرد ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) نسبت به برخی احکام و میزان محرومیت مشخص شده برای آنها به خاطر عدم مطابقت با استاندارهای وادا ایراد گرفتند. به همین دلیل پرونده این احکام در نادو مجدد به کمیته استیناف ارجاع داده شد تا بررسی و تجدید نظر لازم در مورد آنها صورت بگیرد.

ایراد وادا و بررسی های تکمیلی در نادو که در جهت کاهش مدت زمان محرومیت در نظر گرفته شده در مورد برخی ورزشکاران انجام شد. موضوعی که تیرماه گذشته در مطلبی با عنوان کاهش محرومیت برخی ورزشکاران دوپینگی ایران به خاطر انتقاد وادا توسط خبرگزاری مهر اطلاع رسانی شد.

نتیجه این بررسی های تکمیلی تغییر حکم ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در مورد محرومیت چهار ورزشکار از رشته های فوتبال، فوتسال و وزنه برداری بود.

مصطفی ماهی (فوتبال)، ابوالقاسم عروجی (فوتسال)، سید احسان موسوی و سید فردین فلاح شمسی(وزنه برداری) ورزشکارانی هستند که مدت زمان محرومیت آنها به دو سال تغییر پیدا کرده است.

نام این چهار ورزشکاران در فهرست دوپینگی های 2019 ورزش ایران قرار داشت. نادو هر یک از آنها را به خاطر استفاده از مواد ممنوعه به چهار سال محرومیت محکوم کرده بود اما با تغییر اعمال شده، این مدت زمان به نصف کاهش پیدا کرده است.

با اعمال کاهش محرومیت از 4 به 2 سال، مدت زمان مشخص شده برای ممنوعیت فعالیت هر یک از این ورزشکاران از حضور در میادین داخلی و بین المللی به این شرح است:

* مصطفی ماهی تا 20 فروردین ماه 1400

* ابوالقاسم عروجی تا 18 آبان ماه

* سید احسان موسوی تا 4 اسفندماه 1399

* سید فردین فلاح شمسی تا 4 دی ماه 1399

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1322

به "کاهش محرومیت ورزشکاران فوتبال، فوتسال و وزنه برداری از4 به 2 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش محرومیت ورزشکاران فوتبال، فوتسال و وزنه برداری از4 به 2 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید