هشدار درباره ویلاسازی در یک منطقه زلزله خیر تهران ؛ گسل مشاء از اینجا عبور نموده است

به گزارش مجله دور زمین، بیت الهی گفت: در منطقه دماوند در محدوده وقوع این زمین لرزه، ویلاسازی گسترده در جریان است که با توجه به عبور گسل مشاء انتظار می رود تا تجدیدنظری در بارگذاری ها و ساخت و سازهای این منطقه قرار گیرد.

هشدار درباره ویلاسازی در یک منطقه زلزله خیر تهران ؛ گسل مشاء از اینجا عبور نموده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی بیت اللهی جزئیاتی از زلزله 3.9 ریشتر امروز (شنبه، 28 مرداد) را که در ساعت 13 و 48 دقیقه در 10 کیلومتری شمال غرب دماوند به وقوع پیوست تشریح کرد.

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: زلزله امروز دماوند از رودهن حدود 10 کیلومتر و از آبعلی تهران نزدیک به هفت کیلومتر فاصله دارد و محدوده جمعیتی نسبتاً بالایی در آن منطقه ساکن هستند.

بیت اللهی با اشاره به اینکه موقعیت رو مرکز این زلزله در امتداد دره مشاء و درست در محل تلاقی گسل مشاء قرار گرفته است، ادامه داد: احتمال می رود که گسل مسبب زلزله دماوند، گسل فعال مشاء باشد که سابقه لرزه خیزی بالایی در منطقه دارد.

وی با اعلام اینکه یک پس لرزه به بزرگی 2.5 ریشتر بعد از این زلزله در دماوند ثبت شد، نسبت به ساخت و سازهای خانه های ویلایی و جلوگیری از تداوم ساخت آنها هشدار داد.

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، اندازه خسارات احتمالی این زمین لرزه را در دماوند ناچیز عنوان نمود و گفت: در مسیر گسل مشاء و در منطقه دماوند در محدوده وقوع این زمین لرزه، مسابقه ای برای ویلا سازی گسترده در جریان است که با توجه به عبور گسل مشاء و فعالیت این گسل، انتظار می رود تا تجدیدنظری در بارگذاری ها و ساخت و سازهای این منطقه مدنظر باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1402 بروزرسانی: 30 مرداد 1402 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2433

به "هشدار درباره ویلاسازی در یک منطقه زلزله خیر تهران ؛ گسل مشاء از اینجا عبور نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره ویلاسازی در یک منطقه زلزله خیر تهران ؛ گسل مشاء از اینجا عبور نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید