نخستین بالن گردشگری فضایی دنیا به پرواز در می آید

به گزارش مجله دور زمین، مهمترین ویژگی این سبک از توسعه گردشگری فضایی در این است که خبری از راکت و سیستم های پرتابی مشابه نخواهد بود.

نخستین بالن گردشگری فضایی دنیا به پرواز در می آید

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزا کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

شرکت World View که در آریزونای آمریکا مستقر است، کوشش دارد تا نخستین گروه از گردشگران فضایی ثبت نام نموده خود را به لایه استراتوسفر زمین برساند. این اتفاق مهم قرار است در سال 2017 روی دهد.

هر یک از جایگاه های این سفر گردشگری 75 هزار دلار قیمت دارد. آنها به مدت دو ساعت حضور در ارتفاع 30 و هزار و 500 متری زمین را تجربه خواهند کرد یعنی جایی که لبه فضا نام دارد. آنهایی که در این ارتفاع قرار می گیرند شاهد تاریکی مطلق فضا در بالای سر و انحنای زمین در زیر پای خود خواهند بود.

این مسافران (که شش تن خواهند بود) سوار بر کپسول تحت فشاری می شوند که توسط دو خدمه آموزش دیده و ماهر راهنمایی می گردد.

بر اساس برنامه ریزیهای دقیقی که در این زمینه انجام شده است، بالنی مملو از گاز هلیوم، کپسول 4535 کیلوگرمی را از زمین بلند نموده و در فاصله زمانی بین 90 دقیقه تا دو ساعت به لایه استراتوسفر زمین می رساند.

در حالی که هنوز تصمیم قطعی برای به پرواز درآمدن بالن و کپسول آن تخاذ نشده اما به نظر می رسد یکی از دو گزینه فلوریدا یا آریزونا انتخاب نهایی مدیران این شرکت باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 828

به "نخستین بالن گردشگری فضایی دنیا به پرواز در می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین بالن گردشگری فضایی دنیا به پرواز در می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید