لاریجانی راهی هانوی شد

به گزارش مجله دور زمین، رئیس مجلس شورای اسلامی در رأس یک هیأت پارلمانی، تهران را به مقصد هانوی پایتخت ویتنام ترک کرد.

لاریجانی راهی هانوی شد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش انتخاب؛ رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ترک تهران در گفت وگو با مجله دور زمین هدف از سفر به این دو کشور را گسترش همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف و همچنین همکاری های مجلسی مطرح نمود.

وی با اشاره به اینکه از سال ها پیش رؤسای مجلس های ویتنام و سریلانکا به ایران سفر نموده بودند گفت: ما با کشور ویتنام علایق مالی خوبی داریم و زمینه های توسعه همکاری های مالی بین دو کشور فراهم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ایران و ویتنام همکاری های مجلسی و رایزنی های سیاسی خوبی در مجامع بین المللی دارند.

لاریجانی با اشاره به اینکه این سفر قرار بود مدت ها قبل انجام گردد اما به دلیل کثرت کار با تاخیر انجام می گردد گفت: طبعا در این سفر در زمینه رشد مالی در زمینه های مختلف گفت وگو خواهیم کرد و بخشی از این مذاکرات در سفر رئیس مجلس ویتنام به تهران اجرا شده بود.

وی اضافه کرد: همچنین در این مذاکرات درباره مسائل مهمی که در صحنه بین الملل در حال وقوع است، با دوستانمان در ویتنام رایزنی خواهیم داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی روابط تجاری با سریلانکا را هم خوب توصیف کرد و گفت: از گذشته روابطه خوبی با سریلانکا در حوزه های مختلف داشته ایم و در سال گذشته هم که رئیس مجلس این کشور به تهران سفر کرد در برخی از زمینه ها بحث کردیم که روابط تجاری را ارتقا دهیم.

لاریجانی اضافه کرد: در این سفر در زمینه همکاری های مالی و مجلسی و مسائل مهم منطقه ای و بین المللی با مسئولان این دو کشور تبادل نظر خواهیم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از موضوعات مهم در مذاکره با مقامات ویتنام و سریلانکا موضوع سوریه است چون در کمال تعجب نظامات بین المللی در این موضوع مورد توجه قرار نگرفته است و این می تواند آثار مخربی برای کشمکش های آینده ایجاد کند لذا جا دارد که با مسئولان این دو کشور در این زمینه تبادل نظر کنیم تا برای ایجاد امنیت در صحنه بین المللی مفید باشد.

علی لاریجانی را در این سفر تعدادی از نمایندگان از کمیسیون های مختلف همراهی می نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 574

به "لاریجانی راهی هانوی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاریجانی راهی هانوی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید