قیمت آپارتمانهای 70 تا 100 متری در تهران

به گزارش مجله دور زمین، زندگی امروز- واسطه های ملکی معتقدند بازار مسکن اسفند ماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته کم رونق است. آنها می گویند سال گذشته حتی در روز 29 اسفند نیز نشست هایی برگزار گشت و بخشی از معاملات ثبت شده در فروردین حاصل نشست های چند روز آخر سال بوده است. این در حالی است که امسال حتی در نیمه اول اسفند نیز میزان مراجعه متقاضیان مسکن به بنگاه ها با سال گذشته و حتی با بهمن ماه قابل مقایسه نبوده است.

قیمت آپارتمانهای 70 تا 100 متری در تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، نبض معاملات مسکن در روزهای سرانجامی هر سال قدری تندتر از ماه های قبل از آن می زند. اما امسال شرایط بازار مسکن کاملا فرق دارد چراکه دوره رونق به شکل زودهنگام به خط سرانجام رسید و ماه های ابتدایی رکود در حال سپری شدن است. در نتیجه عمده متقاضیان مسکن در نیمه اول سال همزمان با دوره رونق خرید خود را انجام داده و آن را به بازار گرمی شب عید موکول نکرده بودند. البته در بهمن ماه رشد 40 درصدی معاملات حاصل خیز عیدانه خریداران مسکن بود، اما با این حال تحقیقات میدانی نشان می دهد اسفندماه هنوز از این افزایش دما بهره چندانی نبرده است.

مشاوران املاک می گویند قیمت ها در بهمن ماه با اعمال تخفیف، نهایی می شد اما در اسفند مالکان میلی به ارائه تخفیف برای به اصطلاح جوش خوردن معامله نشان نمی دهند و در نتیجه معاملات کمتری انجام می شود. افزون بر این به نظر می رسد برخی از عرضه کنندگان در بازار مسکن شب عید قصدشان برای فروش جدی نیست و حتی با وجود یافتن متقاضی برای ملک، با اصرار روی قیمت پیشنهادی بالای خود، عملا مانع از فروش ملک می شوند.

منبع: زندگی روز
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2037

به "قیمت آپارتمانهای 70 تا 100 متری در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت آپارتمانهای 70 تا 100 متری در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید